Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, hitno je prevezen u Urgentni centar (UC), saznaje Informer.
Prema poslednjim informacijama, Mrdić je prevezen u UC nakon što je Hitna pomoć došla po njega u šator, gde je danima šrajkovao glađu sa grupom srpskih vojnih veterana.
- Dramatično mu je pao nivo kalijuma... Kako saznajemo, životno je ugrožen - istakao je Vučićević i podsetio da Mrdić tokom jutrošnjeg razgovora s novinarima Informera nije mogao da otvori oči, a i jedva je odgovarao na pitanja.
Prema sopstvenom priznanju, osećao se veoma loše.
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rano jutros razgovarao telefonom s Mrdićem, ali i sa Dijanom Hrkom, majkom mladića Stefana Hrke koji je stradao u tragediji u Novom Sadu, i pozvao ih oboje da prekinu štrajk glađu.
Uglješi Mrdiću, predsedniku Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, pozlilo je nakon što je danas ušao u deseti dan štrajka glađu ispred Skupštine Republike Srbije.
Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, ušao je u deveti dan štrajka glađu u koji je stupio kako bi nekako privoleo Tužilaštvo predvođeno Zagorkom Dolovac da počne da radi svoj posao i otkrije istinu o padu nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine.
Generalni sekretar Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost Mario Spasić, Uglješi Mrdiću - predsedniku Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije lično je predao Izveštaj o ciljanim propustima tužilaštva u istrazi rušenja nadstrešnice u Novom Sadu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bio je gost "Dnevnika 2" na RTS i tom prilikom poručio da protiv Dijane Hrke, koja štrajkuje glađu ispred Skupštine, nema ništa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pa ovo je sramota. Toliko je čovek od reči i ideala. Veruje u nešto i ne može 10 dana da izdrži bez hrane. Samo dokazuje suprotno da je sve ovo radio zbog publiciteta. SRAMOTA.
Човек има убеђења, и то је у реду, али није поднео и пријаве и доказе до којих је дошао, зашто до данас надлежни истражни судија, или суд, није одговорио? Правно гледано, ти докази и пријава су валидни или нису, у оба случаја зна се законски поступак,или се прихвата и процесуиран или се одбацује уколико је неосновано.
Свака част овом човеку, и свакоме ко се залаже, говори и поступа тражећи законитост и једнаку одговорност за све и свакога.
Svojim žrtvovanjem ništa neće postići.Tužilaštvo i sudstvo ne haje za njegov protest.Oni rade protiv Srbije ,znamo svi da je odmetnuto i oteto od države Srbije.Uzalud se žrtvuje.Pitanje je dana kada će da hapse sve redom ko je protiv njih.
Uglješi Mrdiću, predsedniku Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, pozlilo je nakon što je danas ušao u deseti dan štrajka glađu ispred Skupštine Republike Srbije.
U Kijevu je pokrenuta hitna antikrizna kampanja nakon upozorenja Moskve da bi novi ruski udari mogli da budu usmereni na vojne objekte, centre odlučivanja i kapacitete ukrajinske vojne industrije, izjavio je ambasador za posebne zadatke Ministarstva spoljnih poslova Rusije Rodion Mirošnik.
U Srbiji će danas biti sunčano i toplo, s najnižom temperaturom od 10 do 19, a najvišom od 28 do 32 stepena, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Kompanija "Starbaks" odlučila je da povuče svoj sistem veštačke inteligencije za brojanje zaliha samo devet meseci nakon što je uveden u prodavnice širom Severne Amerike, nakon što su se pojavili problemi u poslovanju.
Tako je krajem 2020. godine šverc oko dve tone kokaina dogovarala je barska ćelija "balkanskog narko-kartela", okupljena oko vođe koji je na Skaju koristio nadimke Bolivar, Gil i Yakdlls.
Policija u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbiјanje korupciјe Višeg јavnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsila je četiri osobe zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo kriјumčarenje u produženom traјanju i јednu zbog kriјumčarenja u pomaganju.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas na auto-putu ka Beogradu kod isključenja pre Požarevca, kada je kamion probio zaštitnu ogradu i završio u suprotnom smeru.
Administracija Donalda Trampa pojačava pritisak na Havanu sankcijama, energetskom blokadom i sve oštrijim porukama, ali bi eventualni pad kubanskog režima otvorio pitanje na koje Vašington još nema jasan odgovor: ko bi platio obnovu zemlje čija je infrastruktura godinama pred raspadom.
Iranska protivvazdušna odbrana otvorila je vatru, dok su na ostrvu Hark, jednom od najvažnijih naftnih čvorišta Irana u Persijskom zalivu, registrovani požari posle novog zaoštravanja krize, objavili su iranski kanali.
Japanski ministar odbrane Šinzo Koizumi pozvao je na hitno održavanje i jačanje pouzdanog odbrambenog sistema za ostrvo Hokaido, a kao glavni razlog naveo je pojačane "ruske vojne aktivnosti na Dalekom istoku".
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Sidni Svini je poslednjih dana u centru pažnje zbog eksplicitnih scena u trećoj sezoni serije "Euforija", a pojedini stručnjaci sada analiziraju kako bi se takav imidž mogao odraziti na njenu karijeru.
Glumica Maja Sabljić osvojila je publiku širom bivše Jugoslavije ulogom simpatične službenice i Mišine ljubavnice u komediji "Druga žikina dinastija" koji je u bioskope izašao davne 1986. godine.
Glumac Žarko Laušević se jednom prilikom tokom svog života prisetio užasnih scena iz američkog zatvora u kojem je boravio 2009. godine. Glumac je tada ispričao da su ljudi umirali oko njega i da nisu jeli po 16 sati.
Pokipelo jelo može da napravi pravi haos u kuhinji, ali postoji jednostavan trik koji mnogi i dalje koriste. Uz pomoć jedne obične drvene varjače možete sprečiti da pena iz šerpe završi po celoj ringli.
Bolesti srca su vodeći uzrok smrtnosti u svetu, zbog čega je ključno da prepoznate signale koje vam telo šalje kada nešto nije u redu. Jednostavan kućni test može da vam pomogne da procenite rizik od srčanog udara ili šloga.
Brazilska influenserka Debora Peiksoto (32), izazvala je bes među drugim mamama kada se pojavila na školskom ulazu u, kako su oni nazvali, "neprimerenoj" odeći.
U rijalitiju "Elita 9" dogodio se jedan od najemotivnijih trenutaka ove sezone, kada su Anita Stanojlović i Luka Vujović konačno saznali pol svoje bebe
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar