Vučić o izborima u Negotinu: Glasajte za politiku budućnosti
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da predstojeći lokalni izbori u Negotinu dolaze u trenutku kada je zemlja pritisnuta sa različitih strana i pozvao građane da izađu na njih i glasaju za politiku budućnosti, a ne za one koji su pokušali da sruše stabilnost i mir.
Vučić je poručio da je smo slobodarski narod i da je se nikad nećemo odreći.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je danas u poseti Negotinu i selu Urovica, poručio je da voli Srbiju i da mu je jedino Srbija važna.
25.11.2025
16:11
- Ovi izbori nam dolaze u trenutku koji je važan za Srbiju, kada je Srbija pritisnuta sa različitih strana, kada pokušavaju da nam kažu da nemamo pravo na svoju samostalnost, nezavisnost, na svoj jedinstven i spoljnopolitički put, kada ne bi trebalo da odlučujemo sami o svojoj budućnosti, već, valjda, da ponavljamo ono što rade neki drugi, pa makar i grešili. Znamo mi svoje mesto, znamo mi koliko smo mali, znamo mi koliko su drugi veliki, ali takođe znamo da smo uvek bili slobodarski narod i da nam je sloboda u srcu i da ju nikada nećemo odreći - rekao je Vučić obraćajući se građanima Negotina.
Istakao je da će se truditi da na svaki način i po svaku cenu sačuva Srbiju, jer nam je, kako kaže, zemlja najpreča - važnija, veća i lepša od svih drugih stvari.
Šef države je rekao i da građani Srbije godinu dana trpe teror od strane onih koji su blokirali škole i puteve i sprečavali decu i mlade da se obrazuju, ali da je poziv na dijalog za njih i dalje otvoren, jer su budućnost zemlje i mir prioritet.
Snimatelj provokator sa Radio-televizije Srbije (RTS), koji je danas izbačen iz Predsedništva iz kog se vanredno naciji obraćao predsednik Aleksandar Vučić, na sebi je imao bedž s krvavom šakom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram profilu nakon dominacije Srpske napredne stranke (SNS) na održanim izborima u 10 opština.
Načelnik Generalštaba ruske vojske Valerij Gerasimov izjavio je da su ruske trupe u potpunosti završile oslobađanje samoproglašene Luganske Narodne Republike, prenela je ruska novinska agencija Ria Novosti.
Er Srbija će od 22. maja ponovo uspostaviti direktne letove između Beograda i Minhena, nakon pauze od 18 godina, a karte su od danas u prodaji, saopštila je kompanija.
Beogradski Sekretarijat za saobraćaj saopštio je da će od danas doći do izmene režima saobraćaja u delu ulica Gospodara Vučića, Nikolaja Krasnova i Kneginje Zorke zbog planiranih radova.
A.Đ. (19) uhapšen je zbog sumnje da je ubio M.P. (48) u porodičnoj kući u Hrtkovcima, a potom njegovo telo prevezao u atar sela, polio benzinom i zapalio.
Darko Elez, jedan od najpoznatijih figura regionalnog podzemlja, čije se ime godinama dovodi u vezu sa organizovanim kriminalom, uključujući teška ubistva, iznude i pljačke jutros je izašao iz zatvora.
Stravična saobraćajna nezgoda dogodila se danas na izlazu sa auto-puta, na ulazu u Vinogradsku ulicu na teritoriji Novog Beograda u kojoj je poginuo biciklista.
Sinoć, nešto posle 22 sata, u Zaječaru se dogodila saobraćajna nezgoda, u kojoj je vozilo marke "mercedes", stranih registarskih oznaka sletelo sa kolovoza u Crni Timok, kod Popove plaže.
Komesar EU za energetiku Dan Jorgensen izjavio je danas da Evropu, čak i u najboljem scenariju, očekuje "teško leto" zbog nestašice goriva izazvane ratom u Iranu i zatvaranjem Ormuskog moreuza.
Severna Makedonije sa strepnjom očekuje rešavanje otvorenih pitanja sa Bugarskom nakon pobede koalicije Progresivna Bugarska Rumena Radeva na izborima u nedelju.
Rat u Iranu izazvao je najveću energetsku krizu u istoriji, upozorila je Međunarodna agencija za energiju (IEA), a strahovi od pogoršanja energetske situacije dodatno rastu pred istek prekida vatre SAD i Irana u sredu 22. aprila.
Novi krug pregovora SAD i Irana na putu je da bude održan sutra, javlja Rojters, navodeći da bi predsednik SAD Donald Tramp mogao lično da dođe na svečano potpisivanje mirovnog sporazuma, ako do njega uopšte i dođe.
Slika "Boj na Čegru" Bože Ilića, koju je restaurirao Centar za konzervaciju i restauraciju (CKR), predstavljena je danas u Istorijskom muzeju Srbije, prvi put posle sedam decenija.
Goran Ivanović, osnivač "Goci benda", hitno je operisan u Beogradu početkom aprila u Kliničkom centru, a sada je na društvenim mrežama objavio prvu fotografiju nakon procedure.
Od kako se Melina Džinović udala pre dva dana za britanskog milionera Džefrija Pola Arnolda, o njenom životu ne prestaje da se komentariše. Ona se nakon razvoda od Harisa Džinovića povukla iz javnosti, ali je pevač detaljno pričao o njihovom odnosu.
Aleksandar Kos, prijatelj Čede Jovanovića bio je blizak saradnik Mire Škorić, a sada je iznenadio priznanjem da njenu ljutu suparnicu Cecu Ražnatović voli više.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar