Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto boravi u Beogradu povodom održavanja sastanka ministara spoljnih poslova Centralno-evropske inicijative (CEI).
- Sad sam se sa gospodinom ministrom dogovorio o najznačajnim političkim pitanjima i on me je ovlastio da u nastavku današnjeg dana sa ministarkom Dubravkom Đedović dogovorim tehničke elemente ovog političkog dogovora i nakon tog susreta ću se ponovo naći sa vama pa ćemo se obevestiti o tim detaljima - rekao je Sijarto koji boravi u Beogradu povodom održavanja sastanka ministara spoljnih poslova Centralno-evropske inicijative (CEI).
Istakao je da kao što je Mađarska uvek mogla da računa na Srbiju, što se tiče snabdevanja energijom i Srbija takođe može uvek računati na Mađarsku, kako bi sebi obezbedila potrebne energente.
- Mi vas nećemo nikad ostaviti same. Sve što je u našoj moći, to ćemo iskoristiti kako bismo vam pomogli radi toga da imate bezbedno stabdevanje energijom. Dakle, o tim tehničkim detaljima ćemo se danas dogovoriti i obevestićemo vas - poručio je Sijarto.
Ona je rekao da Srbija i Mađarska plaćaju cenu rata u Ukrajini iako nemaju nikakvu odgovornost za taj rat.
- Ovaj rat koji se vodi u Ukrajini, ako se nastavi sa stanovišta Evrope, biće zaista besmisleno. Cenu ovog rata i to sada smo mi plaćali Evropljani i to tako da nemamo nikakve veze i nemamo nikakvu odgovornost za početak ovog rata, a plaćamo cenu. I Srbi i Mađari plaćaju jako veliku cenu za taj rat i to tako da ni Srbi ni Mađari nemaju nikakve veze s njim. Pogledajte situaciju sa snabdevanjem energentima, sve su to posledice rata. Odvija se jedan rat u kome neće biti pobednika - istakao je Sijarto i istakao da se taj rat ne može rešiti na bojnom polju.
On je zahvalio ministru Đuriću na gostoprimstvu i dodao da je uvek lepo doći u Srbiju.
- S obzirom da živimo u vreme opasnosti, saradnja između Mađarske i Srbije je mnogo značajnija nego što je to bila. Ponovo smo razgovarali u vezi sa najvećim izazovima, a to su ratovi, migracije, snabdevanje energetskim sirovinama, kako ćemo prevazići sve te probleme, mi smo konstatovali da ćemo i u tome ostati prijatelji - rekao je Sijarto.
Mađarska se nada da će Sjedinjene Države uspeti da ubede Ukrajinu i Zapadnu Evropu da prihvate novi američki mirovni plan za okončanje ukrajinskog sukoba, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Mađarski premijer Viktor Orban poručio je da se Mađarska opredelila za put mira u skladu sa voljom naroda i principima morala, upozorivši da nastavak finansijske i vojne pomoći Ukrajini može da dovede do evropsko-ruskog sukoba.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto izjavio je da evropskom političkom scenom dominira "ekstremno antihrišćanski liberalni mejnstrim", što dodatno povećava odgovornost Mađarske u zaštiti progonjenih hrišćana.
Mađarski premijer Viktor Orban poručio je da se Brisel suočava sa „ozbiljnim problemima“, reagujući na vanredni zahtev predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen za nova finansijska izdvajanja namenjena Ukrajini.
Ugledni američki magazin "Forbs" objavio je analizu u kojoj se navodi da je Srbija je pod vođstvom Aleksandra Vučića postala apsolutni lider, nezaobilazni strateški partner Sjedinjenih Američkih Država i ključni multiplikator sile za Trampovu administraciju na Zapadnom Balkanu.
Vašington je juče doneo odluku o započinjanju strateškog dijaloga sa Srbijom, a prva sesija dijaloga zakazana je za 17. jul, potvrdio je ministar spoljnih poslova Marko Đurić. On je dodao i da Srbija i SAD prvi put u istoriji podižu odnose na nivo strateškog partnerstva!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mađarska se nada da će Sjedinjene Države uspeti da ubede Ukrajinu i Zapadnu Evropu da prihvate novi američki mirovni plan za okončanje ukrajinskog sukoba, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najavu tužiteljke u penziji i druge na blokaderskoj listi Jasmine Paunović da će tužiti Informer i predsednicu Skupštine Anu Brnabić.
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
"Suzuki svift" važi za jedan od najdugovečnijih gradskih automobila na tržištu, a nova generacija sa blagim hibridnim sistemom donosi 82 KS i promišljenu kombinaciju ekonomičnosti i stila.
Nezadovoljstvo putnika zbog uslova na Aerodromu Tivat ponovo je u centru pažnje, nakon što su putnici satima prinuđeni da čekaju napolju, izloženi velikim vrućinama, umesto da im budu obezbeđeni osnovni uslovi dok čekaju svoje letove.
Na društvenim mrežama osvanula je fotografija koja je privukla veliku pažnju korisnika, nakon što su roditelji na svom automobilu zalepili poruku zahvalnosti i zamolili ostale učesnike u saobraćaju za malo više strpljenja.
Na izlazu sa seoskih puteva na glavne saobraćajnice u Ratini kod Kraljeva, meštani i vozači sve češće nailaze na bale sena koje su ispale sa traktorskih prikolica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 19. jula kod Gadžinog Hana, kada su se sudarili automobil "škoda" i kamion "zastava" koji je bio natovaren drvima za ogrev. U nesreći je poginula ženska osoba, dok su tri osobe povređene, među kojima je i dete. Prve informacije ukazuju da je do nesreće došlo najverovatnije zbog neprilagođene brzine.
Službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju, lišili slobode sedamnaestogodišnjeg maloletnika iz Podgorice, povratnika u izvršenju krivičnih dela, zbog sumnje da je na području Ulcinja izvršio krivična dela teška krađa i teška krađa u pokušaju.
Odbegli vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer osuđen je na 40 godina zatvora u Crnoj Gori zbog organizovanja kriminalne organizacije, a izvor blizak crnogorskom pravosuđu objašnjava da se ređaju presude, a pomaka u pronalasku osuđenog nema, niti se o tome javno govori, jer su se po svemu sudeći pravosudni organi uplašili Zvicera.
Policijski službenici Policijske stanice Metković završili su kriminalističku istragu protiv dvojice državljana Bosne i Hercegovine, starosti 48 i 63 godine, zbog sumnje da su učestvovali u prevari.
Boranka Tatjana P. (54) poginula je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak dogodila u Bugarskoj, dok se njen suprug Bratislav P.(52), prema nezvaničnim informacijama, i dalje nalazi u bolnici i lekari mu se bore za život.
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je da Rusija očekuje dolazak još oko 30.000 vojnika iz Severne Koreje, kao i dodatnih raketnih sistema koje bi Pjongjang mogao da isporuči Moskvi.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Pevačica Ana Bekuta u ekskluzivnom intervjuu za Informer progovorila je o sećanjima na pokojnog supruga Milutina Mrkonjića, povlačenju iz javnosti, ali i podršci koju pruža koleginicama sa javne scene.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Sanja Marinković ugostila je u emisiji pevača Darka Lazića i njegovu suprugu Katarinu, a tokom razgovora došlo je do varnica između voditeljke i folkerа.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.