Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Zasnovana na ideji da su svi koji ne misle kao oni u stvari "niža vrsta" koja ne zaslužuje da slobodno šeta, izražava svoje mišljenje, pa i živi, ta ideologija je dovela do jezivog trenda porasta nasilja blokadera nad neistomišljenicima, pa i onim najmlađima. Dovela je do stvaranja jaza, podela, sukoba, pa i do toga da se prve komšije gledaju "preko nišana", a da oni koji ne podržavaju blokade i blokadersko divljanje bukvalno ne smeju slobodno da izraze svoje mišljenje.
Upravo tu činjenicu, kao i to da je poslednja godina, koju je obeležilo blokiranje Srbije i njenih građana, a za šta je na sraman način iskorišćena tragedija u Novom Sadu, donela samo ekspanziju nasilja i maltretiranje protivnika blokada, potvrđuje slučaj malog Vuka R. Taj maloletnik je samo jedna od mnogih žrtava onoga što su nam blokaderi doneli, kao i onoga za šta se zalažu i što promovišu već duže od godinu dana - a to su zastrašujuća uverenja da su "Ćaciji ne zaslužuju da žive normalno".
Prema rečima Vukove majke, on se sada, nakon onoga što je preživeo, bori sa ozbiljnim zdravstvenim problemima jer kobnog dana kada je napadnut nije ni sanjao da tako nešto može da mu se desi.
- Razgovarali su sa njim na temu Roblox igrice. Iz tog nekog razgovora došlo je do toga da su krenuli da ga odguruju jedan drugome, da bacaju petarde na njega i snimaju ga. Tačnije, jedan dečak je držao telefon i snimao ga. Terao ga je da viče u kameru. Terao ga da priča da je autističan i da je "ćaci". Hvatali su ga za međunožje. Terali ga da ide u Ibar - ispričala je njegova majka Marija za Blic.
Kako je otkrila, njen sin nije plakao, samo je teško disao.
Blokaderski nasilnik Miša Bačulov oglasio se na društveni mrežama, odmah nakon izlaška na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderski nasilnik Miša Bačulov oglasio se na društveni mrežama, odmah nakon izlaška na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije su danas, 28. juna, organizovali prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, a potom i gađanja iz sredstava ratne tehnike na poligonu "Pasuljanske livade".
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću je danas na aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a među kojim je i strašna kineska raketa CM-400.
Tropski talas ne popušta, a visoke temperature danas su zahvatile gotovo celu Srbiju. Živa u termometru u pojedinim delovima zemlje dostigla je čak 36 stepeni, dok građani na sve načine pokušavaju da pronađu spas od nesnosne vrućine.
Na društvenim mrežama osvanulo je jezivo iskustvo jedne srpske porodice koja se vraćala sa letovanja. Zbog jednog, naizgled sitnog propusta, mogli su da dožive ozbiljnu tragediju, a sumnjaju da je do svega došlo nakon boravka u Bugarskoj.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije danas, 28. juna, organizuju prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, gde prisustvuje i predsednik Aleksandar Vučić.
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila rano jutros u Galovcu Začretskom, teško je povređen 23-godišnji vozač, nakon što je automobilom sleteo sa puta, a vozilo se potom zapalilo.
Vozač motora koji je teško povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u selu Gornja Gorevnica kod Čačka, uprkos naporima lekara preminuo je od težine zadobijenih povreda.
Dečak star osam godina iz sela Brestovac kod Bora preminuo je u noći između 26. i 27. juna u Opštoj bolnici u Boru, a meštani su nakon tragedije u šoku i jedino što govore je da ne mogu ni da zamisle kako je njegovim roditeljima.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u subotu, oko osam časova ujutru, kada je vozač turističkog autobusa lozničkih registarskih oznaka, I. N. (47), izgubio kontrolu nad vozilom.
Zapad Sjedinjenih Američkih Država zahvatilo je više velikih šumskih požara, a najteža situacija je u Juti, gde se požar Kotonvud proširio na više od 92.000 hektara i još nije stavljen pod kontrolu.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Bivši ministar spoljnih poslova Ukrajine Vadim Pristajko upozorio je da bi pokušaj Kijeva da uvuče Belorusiju u rat mogao da se vrati kao najopasniji mogući bumerang.
Pet osoba je povređeno kada je automobil uleteo među pešake u londonskom Iling Brodveju, a policija je ubrzo posle incidenta uhapsila 34-godišnjeg britanskog državljanina rođenog u Somaliji zbog sumnje na pokušaj ubistva i opasnu vožnju.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Bikovima, Rakovima i Ribama sreća se konačno osmehnula. Za njih brige idu u zaborav, jer im je put otvoren ka neograničenom izobilju i iskrenoj ljubavi.
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
Pevač Stanko Nedeljković Bađi odlučio je da proda nekretninu u beogradskom naselju Medaković. Reč je o prostranoj kući od 270 kvadrata, koja se nalazi na placu od 4,04 ara.
Sigurni smo da znate svaku reč pesme "Vidovdan", a kompozitor i tekstopisac Milutin Popović Zahar otkrio je kako je davne 1989. godine ona zapravo nastala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.