Au, kakav šamar blokaderima: Njihov ideolog ih patosirao na najstrašniji način - odzvonilo im je
Podeli vest
Ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih kritičara vlasti i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, Čedomir Stojković, na najstrašniji način je napao svoje zgubidane i to zbog verskih obeležja koja nose tokom okupljanja na javnim mestima.
On ih je čak "optužio" da na taj način vraćaju Srbiju u period od "300 godina iza jedne Slovenije, Češke, Slovačke".
Advokat Čedomir Stojković, okoreli antisrbin i blokader sa dna kace, objavio je jeziv post na Iksu u kom se Amerikancima žali na NIS i iz kog se može iščitati jeziva mržnja prema sopstvenoj zemlji.
Jedan od najvećih antisrba i ideolog blokadera Čedomir Stojković javno je kritikovao svoje sledbenike poručujući da su izgubili poverenje građana.
24.11.2025
09:23
- Realnost je da je sloboda izražavanja veroispovesti evropska vrednost. Isto tako je realnost da je u Evropi ovo prevaziđeno pre 300 godina. Politika nije religija. Religija nije politika. Posle verskih ratova u Evropi nastupilo je doba prosvetiteljstva i kroz tu epohu uspostavljanje sekularizma. Dakle, ovoga se civilizacija odrekla čak pre građanskih revolucija. Video ovde svedoči da je naše društvo ne samo na nivou ispod epohe građanakog drustva, već i ispod epohe prosvetiteljstva. U prevodu, 300 godina iza jedne Slovenije, Češke, Slovačke. Iza Finske, Holandije, UK... Verovatno 500 - napisao je Stojković uz snimak na kom se vidi jedna od šetnji u režiji blokadera tokom koje su oni nosili ikone, krstove i druga verska obeležja.
Time je Stojković samo još jednom potvrdio da među zgubidanima postoje nepomirljive razlike i da ne prestaju da se rasipaju i ruše kao kula od karata.
Hiljade građana okupile su se u subotu u Budimpešti na protestu zbog skandala sa zlostavljanjem dece u državnoj ustanovi za maloletnike, zahtevajući političku odgovornost vlasti.
Blokaderi su uputili nove zastrašujuće pretnje upotrebom sile.
13.12.2025
21:05
Realnost je da je sloboda izražavanja veroispovesti evropska vrednost.
Isto tako je realnost da je u Evropi ovo prevaziđeno pre 300 godina.
Politika nije religija. Religija nije politika. Posle verskih ratova u Evropi nastupilo je doba prosvetiteljstva i kroz tu epohu… pic.twitter.com/I7PAi2EoSs
— Advokat Čedomir STOJKOVIĆ (@FIGHT_4_RIGHT_S) December 13, 2025
Podsetimo, ovo nije prvi put da ideolozi blokadera objavljuju "rat" pravoslavlju, Srpskoj pravoslavnoj crkvi (SPC) i religiji uopšte, pa da zbog toga udaraju čak i na svoje istomišljenike. Dovoljno je podsetiti na antisrbina Dinka Gruhonjića, koji bi od srpskih crkava da pravi kafane i pabove.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Advokat Čedomir Stojković, okoreli antisrbin i blokader sa dna kace, objavio je jeziv post na Iksu u kom se Amerikancima žali na NIS i iz kog se može iščitati jeziva mržnja prema sopstvenoj zemlji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas u Zaječarskom i Borskom okrugu, a potom je u Kladovu razgovarao sa građanima tog mesta, ali i sa mnogim drugima koji su tamo došli kako bi ga videli i pozdravili.
Gledalačko obaveštajna služba Informer (GOSI) dostavila nam je ekskluzivni snimak vlasnika TV Hepi - Predraga Rankovića Peconija. Na snimku se vidi kako Peconi dolazi na tajni sastanak u vilu u kojoj živi šef blokadera Zdenko Tomanović.
Ove nedelje su Exatlon Srbiju napustili Elica i Aleksa Erski, Tijana Jović i Jovan Ikić, a večeras će po prvi put u specijalnoj emisiji na Informer TV-u otkriti kako je izgledala borba na Dominikani.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Na društvenim mrežama osvanula je objava jednog korisnika koji bez zadrške tvrdi da je "mazda3" praktično najbolji izbor u klasi do 25.000 evra - a možda i najbolji auto na svetu za one koji znaju šta traže.
Potraga za nestalim ribolovcima, Slavišom Antićem (47) i Stefanom Krstićem (38) traje već tri dana. Ronioci žandarmerije su pristigli i pretražuju jezero Barje nadomak Leskovca.
Nemački trgovci uveli su nove mere - ako u radnji pitate za savet i isprobavate se da bi isti proizvod naručili onlajn, to će vas, verovali ili ne, koštati 25 evra.
Pad cena mleka nije nastao u Srbiji, već je deo širih evropskih tržišnih kretanja, pa svi proizvođači u regionu osećaju pritisak konkurencije i viškova, što jasno pokazuje da Srbija ne može biti izuzeta od globalnih tržišnih pravila.
Sportski funkcioner D.L. pretučen je u Aleksincu, a policija je već uhapsila jednog od napadača L.A. (23) iz Niša. Aleksinčani sumnjaju da je ovaj incident jedan od nastavaka obračuna koji traju već neko vreme.
Porodice žrtava Vuka Borilovića sa Cetinja, tražile su da se penzionisana policajka Olivera Krivokapić osudi za nesavesno postupanje i dobije maksimalnu kaznu, jer nije oduzela oružje monstrumu koji se pre masakra lečio u psihijatrijskoj bolnici.
Bivši britanski premijer Boris Džonson izjavio je u intervjuu za Bi-Bi-Si, objavljenom juče, da bi Ujedinjeno Kraljevstvo i druge evropske zemlje trebalo odmah da pošalju vojne snage u Ukrajinu, čak i pre eventualnog prekida vatre sa Rusijom.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp danas je najavio da će carinu od 10 odsto, koju je ranije uveo na uvoz robe iz celog sveta, povećati na 15 odsto.
Kada je shvatila da od ljubavi sa Petrom Trećim nema ništa, Katarina Velika mu se osvetila tako što je osvojila srca ruskog naroda i podarila im zakonsku reformu.
U novoj domaćoj dramediji "Biće novih leta" Olga Odanović igra Branku, taštu koja ne pristaje da se odrekne ni komfora ni imovine zarad sreće sopstvene porodice koja upada u finansijske probleme.
Glumica Vanja Nenadić, sa suprugom, takođe glumcem, Markom Todorovićem, čeka drugo dete, što je potvrdila pojavivši se s trudničkim stomakom na kulturnom događaju.
Produžni kabal se često doživljava kao bezazleni dodatak, ali način na koji ga koristite direktno utiče na trajanje televizora, računara ili kućnih aparata.
U svetu nege kože kolagen već godinama zauzima centralno mesto. Kreme, serumi, suplementi – svi proizvodi obećavaju mladalački izgled zahvaljujući ovom proteinu. Ipak, stručnjaci ističu je prirodna barijera kože jako važna.
Koh sa orasima je kolač kome se uvek rado vraćamo. Orasi daju blagu punoću i orašastu notu koja od običnog mlečnog kolača pravi desert koji miriše na detinjstvo.
Ako sanjate o bašti koja će procvetati čim sunce ugreje zemlju, nemojte čekati proleće. Posadite sadnice kući, kako bi u parilu bile snažne i spremne za presađivanje.
Bivša rijaliti učesnica Aleksandra Nikolić odlučila je da napravi veliki zaokret i drastično promeni imidž, a novom frizurom odmah se pohvalila pratiocima na društvenim mrežama.
Dragana Bekvalac podelila je do sada neviđene fotografije sa nedavno preminulom Tatjanom Ječmenicom, oprostivši se od dugogodišnje prijateljice emotivnom porukom.
Reper Dragomir Despić, poznatiji kao Desingerica, oglasio se nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak sa njegovog nastupa na kojem se na sceni našlo jagnje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar