Opozicionar dr Branimir Nestorović otvoreno je demontirao mit o takozvanoj studentskoj listi, poručivši da je reč o veštački naduvanoj priči koja postoji isključivo na društvenim mrežama, dok u realnom životu nema nikakvu težinu niti podršku građana.
- Oko te liste se pravi fama samo na društvenim mrežama, običan narod to uopšte ni ne interesuje, nisu zainteresovani - kazao je Nestorović.
Njegova izjava predstavlja hladan tuš za promotere tzv. studentske liste, koji pokušavaju da virtuelnu buku predstave kao ozbiljnu političku snagu, iako je, kako kaže Nestorović, realnost na terenu potpuno drugačija.
DR NESTOROVIĆ ODJAVIO TZV. STUDENTSKU LISTU: "Oko te liste se pravi fama samo na društvenim mrežama, običan narod to uopšte ni ne interesuje, nisu zainteresovani!" pic.twitter.com/yG653WLwi8
Međutim, to nije sve. Jedan od blokadera dr Branimir Nestorović nastavio je sa raskrikavanjem blokadera rekavši "da je besmisleno da klinci od 20 godina predlažu profesore za listu".
- Besmisleno je da studenti prave listu, besmisleno je da klinci od 20 godina predlažu profesore za listu! Što bi bili na listi? Pa neka formiraju profesori svoju organizaciju pa, izvini, nek i oni oznoje da ne kažem koji organ! Koji će oni program da sprovode? To je besmisleno i nigde tako nešto ne postoji! To je opet kardeljizam! - rekao je ovaj opozicionar.
DR NESTOROVIĆ ŽESTOKO O TZV. STUDENTSKOJ LISTI: "Besmisleno je da klinci od 20 godina predlažu profesore za listu! To je kardeljizam!"
"Besmisleno je da studenti prave listu, besmisleno je da klinci od 20 godina predlažu profesore za listu! Što bi bili na listi? Pa neka… pic.twitter.com/vIB7HEHlcC
— DETEKTOR LAŽI (@LaziDetektor) December 28, 2025
Ministarstvo informisanja i telekomunukacija najoštrije osuđuje skandaloznu izjavu profesora dr Branimira Nestorovića koji je izrekao strašne pretnje glavnom i odgovornom uredniku "Informera" Draganu J. Vučićeviću rekavši da bi predsednik Srbije Aleksandar Vučić trebalo da zakolje Dragana J. Vučićevića.
Nove zastrašujuće pretnje predstavnicima vlasti, ali i medija, pre svega glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću stigle su sa opskurnog Jutjub kanala Vladimira Pavićevića, ovog puta u režiji opozicionara dr Branimira Nestorovića.
Unutrašnji rat i raspad u opozicionim redovima ne prestaju. Zeleno-levi front (ZLF) potresa ozbiljan raskol zbog odluke da se pruži podrška takozvanoj "studentskoj listi", a na površinu su isplivale žestoke nesuglasice i međusobno optuživanje za izdaju i prodaju glasova.
Lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, osuo je žestoku paljbu po studentima blokaderima, poručivši da nema nameru da se povlači pred ljudima koji nemaju hrabrosti ni da javno kažu svoje ime i prezime.
Objava Zeleno-levog fronta (ZLF) da će na narednim parlamentarnim izborima podržati studentsku blokadersku listu izazvala je burne reakcije na društvenoj mreži Iks, a među prvima se oglasio jedan od istaknutih profila koji podržava studente blokadere, odnosno studentsku blokadersku listu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarstvo informisanja i telekomunukacija najoštrije osuđuje skandaloznu izjavu profesora dr Branimira Nestorovića koji je izrekao strašne pretnje glavnom i odgovornom uredniku "Informera" Draganu J. Vučićeviću rekavši da bi predsednik Srbije Aleksandar Vučić trebalo da zakolje Dragana J. Vučićevića.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Putnici iz autobusa srpske agencije koji je jutros oko 3 sata sleteo sa puta u Bugarskoj, krenuli su danas popodne put Srbije. Autobus niških registarskih oznaka stigao je na lice mesta oko 15 časova, preuzeo putnike i oni su nastavili putovanje ka Srbiji.
Teška nesreća dogodila se tokom državnog takmičenja u jahanju, u Kovilovu, gde je dečak sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar nakon čega je preminuo.
Policija u Mladenovcu intenzivno traga za muškarcem koji je jutros nožem napao i izbo svoju trudnu suprugu, nakon čega je pobegao sa lica mesta u nepoznatom pravcu.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Vodostaj Rajne pao je na rekordno nizak nivo, dok Evropu i dalje pogađa toplotni talas, pokazali su podaci nemačke Agencije za unutrašnju plovidbu (WSV).
U Varšavi je danas održana velika vojna parada povodom Dana poljskih oružanih snaga tokom koje je skoro dve hiljade vojnika prodefilovalo sa najnovijim naoružanjem, a više desetina moćnih borbenih vozila predstavljeno javnosti sa ciljem da se demonstrira snaga poljske vojske.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da su radovi na izgradnji privremene podvodne brane na Dunavu koja bi trebalo da obezbedi nesmetan rad nuklearne elektrane Pakš "trka sa vremenom".
Ovaj jednostavan recept za posnu proju kombinuje kukuruzno i pšenično brašno, a rezultat je zlatno pečena, mirisna i ukusna proja koja se topi u ustima.
Važno birati lagane i nutritivno bogate namirnice za večeru, koje podržavaju zdravu cirkulaciju i opšte zdravlje srca. Odličan izbor su semenke bundeve.
Viber je uveo novu AI funkciju zasnovanu na OpenAI tehnologiji, koja korisnicima omogućava da brzo dobiju rezime nepročitanih poruka u grupnim četovima.
Džini Lu, mops spašen iz trgovine psećim mesom u Južnoj Koreji, pobedio je na ovogodišnjem takmičenju za najružnijeg psa na svetu u petak u Santa Rosi u Kaliforniji.
Skoro svaki čovek kaže da mu je porodica svetinja, ali svedoci smo da nekada postoje i komplikovani porodični odnosi gde nema komunikacije, a takvih primera, nažalost, ima i među poznatim ličnostima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.