Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da vodi zemlju kao nezavisnu i suverenu i da razgovara sa svima u svetu.
Vučić je dodao i da je Srbija na evropskom putu, ali da neće rušiti tradicionalna prijateljstva.
Predsednik je istakao da Srbiju ne vodi u izolaciju i naveo da će politika prema Evropskoj uniji ostati nepromenjena do kraja njegovog mandata.
- Tokom 2025. godine imao sam 188 spoljnopolitičkih aktivnosti i razgovarao sa više od sto predsednika i premijera, uključujući i sastanke na najvišem nivou u Evropskoj uniji sa predsednikom Evropskog saveta i predsednicom Evropske komisije - istakao je Vučić.
Vučić je naglasio i da je razgovarao sa kineskim i ruskim predsednikom, navodeći da u karijeri ima više takvih susreta nego mnogi lideri regiona zajedno od 1945. godine.
- I na sve to kažu da izolujem zemlju. Ne. Vodim zemlju kao nezavisnu i suverenu. Razgovaram sa svima, a ne samo sa nekima - rekao je Vučić, naglašavajući da je izabrao teži politički put kako bi budućim generacijama bilo lakše.
Vučić je naglasio da dobro razume globalna kretanja i da Srbija mora voditi promišljenu i mudru politiku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otkrio je danas koliko su zapravo potpisa mogli da sakupe blokaderi 28. decembra, kada su po čitavoj Srbiji organizovali nekakve akcije podrške za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obišao danas završne radove na novom objektu za smeštaj i obuku pripadnika Odreda Vojne policije specijalne namene ''Kobre''.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom obilaska završnih radova na novom objektu za smeštaj i obuku pripadnika Odreda vojne policije specijalne namene "Kobre", u kasarni "Vasa Čarapić" u Beogradu, komentarisao aktuelnu dramatičnu situaciju u Južnoj Americi, gde je napadnuta Venecuela.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otkrio je danas koliko su zapravo potpisa mogli da sakupe blokaderi 28. decembra, kada su po čitavoj Srbiji organizovali nekakve akcije podrške za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Inspirativna Dejana Bačko, poznata kao „Devojka sa krilima”, juče je na Instagramu sa suprugom podelila vest da su sopstvenim trudom zaradili i kupili novi porodični stan.
Dvanaest godina od poplava u Obrenovcu. Porodica Milojević se priseća noći užasa, borbe za nepokretnu majku i straha koji zbog svake majske kiše ponovo ledi krv u žilama.
Svašta je narod kroz godine viđao po štalama i oborima brdovitog Balkana - i pile sa tri noge, i jagnje sa dve glave, i ljubičasto tele, ali prase bez ušiju još nije.
Stanovnici Novog Beograda pre nekoliko dana mogli su da vide neobičan mali crveni automobil koji je privukao pažnju prolaznika gde god da se pojavio - ne samo zbog svog nesvakidašnjeg izgleda, već i zbog činjenice da ovakvo vozilo mogu da voze i mlađi od 18 godina.
Nakon operacije koja je sinoć izvedena u Univerzitetsko kliničkom centru Niš D.Dž. (21) iz sela Grabovica kod Kuršumlije je u veštačkoj komi, potvrdila nam je direktor Doma zdravlja u Kuršumliji Uranija Petrović.
Užički kraj danas je obeležio pravi saobraćajni haos, nakon što su se u razmaku od svega nekoliko sati dogodile čak tri saobraćajne nezgode na različitim lokacijama, a prema prvim informacijama, uzrok većine incidenata bilo je proklizavanje vozila na kolovozu.
Predsednica Moldavije Maja Sandu optužila je Rusiju za agresiju tokom svog obraćanja na ministarskoj sednici Komiteta ministara Saveta Evrope u Kišinjevu.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je dosadašnja vojna operacija protiv Irana završena oko 70-75%, istakavši da će se američke snage "vratiti i završiti posao".
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Kompanija za razvoj veštačke Open AI saopštila je da je njen alat za programiranje Kodeks (Codex) sada dostupan i kroz mobilnu aplikaciju Čet Dži-Pi-Ti (ChatGPT), čime se omogućava korisnicima da sa mobilnih telefona prate i upravljaju radnim zadacima.
Voditeljka Dragana Kosjerina neće biti deo finalne evrovizijske večeri kao prethodnih godina, a umesto nje iz Beograda će se javiti Kristina Radenković.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar