Haos u Crnoj Gori - Ovo je dokaz da su Srbi na meti: Reagovao Milan Knežević
Podeli vest
Predsednik crnogorske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da su sada na potezu premijer Milojko Spajić i njegova Vlada, te da od ispunjenja zahteva koje su podneli posle sjednice Predsedništva stranke zavisi njihov opstanak u vlasti.
Knežević je sa blokade kružnog toka na Zabjelu, koju su organizovali meštani Botuna, kazao da će do kraja biti uz narod i "da nema povlačenja".
Predsednik Slobodne Crne Gore i doskorašnji rukovodilac Službe za građane u Glavnom gradu Vladislav Dajković sutra organizuje pres konferenciju povodom hajke kojoj je trenutno izložen.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
13.01.2026
14:17
- Na potezu je premijer Milojko Spajić i Vlada. Ukoliko usvoje zahteve i inicijative DNP-a, spremni smo da nastavimo da participiramo u vlasti. Ukoliko to ne urade, napustićemo Vladu i vlast u Glavnom gradu - istakao je Knežević, prenosi ETV.
Komentarišući izjavu predsednika Skupštine Andrije Mandića da podržava sve što je DNP tražio, ali da nije vreme za to sada, Knežević je rekao da on ima pravo na svoj stav.
- Mi vodimo dve različite političke partije, uvažavam njegov stav, kao što verujem da će on uvažiti moje - poručio je Knežević.
Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović odlučio je danas da pokrene disciplinski postupak i doneo Rešenje o suspenziji do okončanja tog postupka protiv Vladislava Dajkovića, rukovodioca Službe za građane, zbog sumnje da je počinio težu povredu službene dužnosti. Analitičari su naveli da se ovde radi o anti-srpskoj politici i da se Srbi neće predati.
Disciplinski postupak je pokrenut zato što je Vladislav Dajković 31. decembra pružio podršku građanima Botuna, koji se protive izgradnji kolektora za otpadne vode u svom naselju.
Protiv ove odluke nije dozvoljena žalba, dok će se o disciplinskoj odgovornosti Dajkovića odlučivati nakon sprovedenog postupka, "uz puno poštovanje zakonskih procedura i prava na izjašnjenje".
Sudeći po tome kako izgledaju slučajevi Dajkovića i Kneževića, jasno je da je crnogorska vlast pokrenula opšti obračun sa onima koji se usuđuju da kažu da su Srbi i da se bore za intrerese pripadnika svog naroda u Crnoj Gori.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Slobodne Crne Gore i doskorašnji rukovodilac Službe za građane u Glavnom gradu Vladislav Dajković sutra organizuje pres konferenciju povodom hajke kojoj je trenutno izložen.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
U kampu Plavog tima najvećeg sportskog rijalitija Exatlon došlo je do žestokog sukoba između Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića. Rasprava je izbila zbog, naizgled, banalne situacije, ali je brzo prerasla u obračun praćen teškim rečima.
Marko Milovanović, sada već bivši član Crvenog tima rijalitija Exatlon, zamalo je zakasnio na let za povratak u Beograd, pa je bio primoran da pretrči dva kilometra kako bi stigao.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Nakon ledenog talasa, "debelog" minusa i velike količine snega, već od sutra stiže novi vremenski obrt i merenja i do 12 stepeni u plusu, objavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Mile Todorov zvani Štuka (59) iz Srpske Crnje kao dečak od devet godina zaljubio se na prvi pogled u Crvenu zvezdu. Do danas, kaže, ta ljubav traje istim žarom!
Štab za vanredne situacije opštine Prijepolje ukinuo je vanrednu situaciju na delu teritorije opštine, koja je bila proglašena 5. januara zbog naglog porasta vodostaja reke Lim.
U Ulici Kisačkoj 62a, u Novom Sadu, sinoć je došlo do pokušaja razbojništva, kada je nepoznati muškarac, sa fantomkom na glavi, napao mladića koji se kretao ka ulazu u zgradu.
Dušana P. (16) koji je na Zvezdari pucao na babu i dedu, a potom sebe ubio su baba po ocu S.P. (66), stric A.B. (41) i deda po ocu Z.P. (67) prijavili policiji u decembru 2025.godine zbog nasilnog ponašanja, međutim, njega je tada otac Jovan P. (42) skrivao.
Operacijom ''Bela plima'' u Španiji zaplenjena je rekordna količina kokaina na otvorenom moru, a sada se pojavio i snimak presretanja broda u vodama Atlantika.
Iranski verski vođa Ajatolah Ali Hamnei upozorio je Ameriku na ruskom jeziku u poruci na društvenoj mreži nakon pretnji predsednika SAD Donalda Trampa vojnom akcijom zbog ubijanja demonstranata u Iranu.
Nakon što su se u javnosti pojavile nepotvrđene informacije da je lider Čečenije i blizak saradnik ruskog predsednika Ramzan Kadirov u teškom zdravstvenom stanju zbog otkazivanja bubrega, pojedini mediji sada navode i da se nalazi u komi.
Danska će ponuditi SAD do 10 novih baza na Grenlandu na sastanku koji će zvaničnici vlade premijerke Mete Frederiksen održati sa šefom Stejt departmenta Markom Rubijom.
Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da bi, ukoliko bi se pitanje našlo na referendumu, glasala za ujedinjenje sa Rumunijom, istakavši da Moldaviji postaje sve teže da opstane kao samostalna država.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Problemi sa internet konekcijom spadaju među najčešće tehnološke smetnje današnjice. U trenutku kada veza nestane, probajte sami tri trika, koji lako otklanjaju problem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar