Snimak koji sve otkriva: Kakva je veza Picule, Katoličke crkve i blokadera - šokantno (VIDEO)
Podeli vest
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić je prilikom jednog gostovanja govorio o izvestiocima Evropskog parlamenta za Srbiju, i tom prilikom podsetio na ranija iskustva.
- Mi smo imali jednog ministra iz Slovenije. Slovenija je prva uspostavila sabirni logor u građanskim ratovima i do danas slavi rat u kojem je ubila 40 mladića. Taj čovek je ovde u emisiji rekao da južni narodi nisu disciplinovani i da nisu za modernizaciju. Lupio je i ostao živ. Čovek koji je 1991. u kupaćim gaćama držao pištolj trebalo je da izveštava o Srbiji - rekao je Antić.
Profesor Čedomir Antić izneo je ozbiljne tvrdnje o tome ko se zapravo nalazi u vrhu takozvane "studentske liste", ukazujući da iza navodne borbe mladih stoje stari politički kadrovi i ideološki obrasci iz prošlosti.
05.01.2026
07:28
Prema njegovim rečima, kasnije je za izvestioca izabran Tonino Picula, koga Antić opisuje kao ratnog veterana i pripadnika Socijaldemokratske partije Hrvatske.
- To je partija koja je isporučila Srbe Hrvatskoj demokratskoj zajednici, koja je izdala sopstveni program i čiji se pripadnici danas trude da se dokažu da su Hrvati. HDZ je jedina hrvatska partija koja je osuđena za korupciju od domaćeg suda, a ipak je neprikosnovena na vlasti i biće dok to Katolička crkva bude htela - ocenio je Antić.
Protivzakonite blokade fakulteta obeležile su, nažalost ne po dobru, proteklu godinu i stvorile nikad veću podelu u društvu u nedavnoj istoriji Srbije.
Profesor Čedomir Antić, govorio je o stanju na fakultetima, ali i o stotinam miliona evra koji su upumpani profesorima i dekanima kako bi došlo do blokada i nasilnog rušenja vlasti.
On je naveo da mu deluje neprimereno da se, kako je rekao, takav čovek šalje u Srbiju u osetljivim trenucima.
- Na godišnjicu velikog stradanja civilnog stanovništva, gde im ne dolaze strani predstavnici, on prikazuje sebe kao Ramba, a ne znam da li ima nekoga u tom parlamentu ko je dalje od Ramba nego on - rekao je Antić.
Govoreći o regionalnim odnosima, Antić je ocenio da Srbi često emotivno reaguju na pitanje Albanaca.
- Mi Srbi se svi vratimo u 19. vek i svi budemo "veliki Srbi" kad se pomenu Albanci. To je neobično. Ja bih, iskreno, više voleo da je izvestilac neki Albanac nego predstavnik Republike Hrvatske - rekao je Čedomir Antić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Ruska vojska je uspešno forsirala reku Severni Donjeck, probila odbrambene linije kod mesta Prišib i Tatjanovka, čime je započela operativno okruživanje strateški važnog grada Limana u Ukrajini.
Ministri Evropske unije dali su zeleno svetlo da se formalno pridruže specijalnom sudu Saveta Evrope, koji će se baviti krivičnim gonjenjem ruskih lidera za rat protiv Ukrajine.
Predsedniik Sjedinjenih Država, Donald Tramp, ocenio je da iranska vojska više nije sposobna da vodi rat i rekao da Teheran "treba da podigne belu zastavu predaje", ali je previše ponosan da to učini.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Incident u liftu između Bijonsine sestre Solanž Nouls i repera Džej-Zija nakon Met Gale 2014. godine ostao je jedan od najskandaloznijih trenutaka u pop kulturi.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar