Šešelj progovorio o detaljima sastanka opozicije s Piculom, pa otkrio šta je prvo Marinika rekla: "U životu nisam čuo tako nešto"
Podeli vest
Prof. dr Vojislav Šešelj progovorio je o detaljima sastanka predstavnika blokaderske opozicije sa članovima Evropskog parlamenta koji su predvođeni osvedočenim ustašom i antsrbinom Toninom Piculom došli u posetu Srbiji.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Čuveni profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, vratio je na fabrička podešavanja NATO generala Zdravka Ponoša zbog načina na koji je on juče u Beogradu dočekao osvedočenog ustašu i srbomrsca Tonina Piculu.
24.01.2026
22:18
Kako je voditeljka Veskov najpre otkrila, detalje sa sastanka je našoj redakciji dostavio neko ko je i sam bio akter tog susreta, a o tome kako je perjanica tajkuna Dragana Đilasa, Marinika Tepić, pozdravila ustašu Piculu i ostale evroparlamentarce, progovorio je Šešelj.
- Ovi naši nikogovići su najveći otpad u društvu... da za sve oni moljakaju Evropsku uniju. Pogledajte samo kako se Marinika Tepić obratila evroposlanicima: "Dobar dan i dobro došli, dragi poštovani i uvaženi gosti, saradnici, prijatelji Srbije". Ja u životu svom ovako nešto nisam čuo - naglasio je Šešelj.
Na njegove reči se nadovezala Andrea Veskov koja je istakla kako je izvor Informera to parafrazirao i rekao da takav doček s takvom snishodljivošću nikad nije viđena.
Vazda budno tajno novinarsko odeljenje Informera uspelo je da snimi osvedočenog srbomrca i evroposlanika Tonina Piculu prilikom njegovog dolaska u Beograd, pod okriljem noći.
Politički aktivista Tomo Lovreković očitao je bukvicu blokaderima i svima onima koji se predstavljaju za nekakvu antifaštističku elitu, a u stvari su ništa drugo do ljudi koji upravo podržavaju fašizam.
24.01.2026
18:23
- Jedan od najvećih srpskih izdajnika u Hagu bio Miroslav Deronjić, potpredsednik Srpske demokratske stranke, najistaknutijih ličnosti u srpskoj vlasti, bio je šef kriznog štaba za Bratunac. Njemu su oprostili što je lično naredio da se strelja 65 muslimana, civila, koji su dva dana ranije doneli i predali na poziv srpskih vlasti svo naoružanje. I on im je garantovao bezbednost. I posle 2 dana je došao i streljao ih. To su njemu oprostili i osudili ga na samo 7 godina da bi lažno svedočio protiv Miloševića, Karadžića i mnogih drugih Srba. Trebalo je i protiv mene, ali Bog ga je sustigao... Kad je svedočio kod Miloševića pokazao je toliko poniznosti da se sudskom veću obraćao sa uvažene ekselencije, vaše visosti, časni sude i tako dalje, nisam sve ni popamtio. I što se svi ti izdajnici uvek identifikuju sa najgorim srpskim neprijateljima, sa zločincima. I oni bi sutra zajedno s njima ponovili zločin nad srpskim narodom. Takva je njihova struktura svesti. Od takvih su registrovane najgore ustaše... - istakao je Šešelj.
Foto: Nora Šabanović
On je potom poručio kako su svi oni koji su se sastali sa Piculom iste ustaše kao i on.
- I svi ovi koji su iz opozicije bili na sastanku, ustaše su. Nema sumnje nikakve. Ja sam nekoliko puta izjavio da mi se ponekad čini da je u Beogradu više ustaša nego u Zagrebu, sve do onog Tomsponovog koncerta u Zagrebu - nema ih ipak 500.000 u Beogradu. Ima ih oko 20 do 30.000 - zaključio je dr Vojislav Šešelj.
U istoj emisiji je urednica portala Vaseljenska, Vesna Veizović, ukazala da je za nju nainteresantniji deo pomenutog sastanka bio "taj nivo servilnosti koje su članovi opozicije pokazali prema evroposlanicima".
- Prvo im je obratila Marinika Tepić i ona je objasnila kako je njena stranka daleko više evropska, nego propsrpska, a što smo i mogli da vidimo prethodnih meseci. Ono što je svim tim opozicionim predstavnicima najviše smetalo jeste najavljeni set zakona i malte ne su svi do jednog tražili nekakvu intervenciju, a interesantno je da su tražili da se uvedu personalne sankcije pojedincima iz vlasti jer navodno zloupotrebljavaju svoju funkviju i navodno ruše odnose između Brisela i Beograda. Smetalo im je i što imamo dobre odnose sa Rusijom, ali i sa novom američkom administracijom sa Trampom na čelu - poručila je Vesna Veizović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Evropske zemlje su spremne da pristanu na gubitak Grenlanda u zamenu za čvrste bezbednosne garancije Sjedinjenih Američkih Država Ukrajini, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris u emisiji na Jutjub kanalu.
Tokom NATO vojnih vežbi održanih na severu Norveške, finskim vojnicima i rezervistima upućen je neuobičajen zahtev – da se uzdrže od pune borbene efikasnosti i da „popuste“ američkim snagama, kako ne bi demoralizovali pripadnike vojske SAD, objavio je britanski Tajms.
Zoran Erski, otac Alekse Erskog, učesnika sportskog rijalitija Exatlon Srbija, govorio je o neprijatnom događaju iz sinovljevog privatnog života, otkrivši da je Aleksa imao saobraćajnu nezgodu u kojoj je oštetio automobil svoje majke.
Tokom Exatlon Specijala javila su se dva druga Nemanje Radovanovića koji su rekli da ih je neprijatno iznenadilo ponašanje njihovog prijatelja u Exatlonu.
Aleksandar Miljević je rekao da je odnos sa Milicom Balać bio prisan, ali prijateljski, dok je brat plave takmičarke primetio da su njih dvoje "kliknuli"
Najvažniji politički događaji dana praćeni su u programu redovno najgledanijeg kolegijuma – Prvog kolegijuma Informer televizije, koji je i ovoga puta opravdao poverenje gledalaca.
Trinaesta epizoda Informerove spektakularne emisije "Na merama" otkriva vam šta je političarka Maja Gojković kupila za praznične poklone, kako sada izgleda nekadašnja teniska šampionka Jelena Janković, na koji način je osvedočeni srbomrzac Tonino Picula stigao u Beograd, sa kime šuruje blokaderski sudija Miodrag Majić…
U prvom delu dana, kada su pojedini evropski parlamentarci, predvođeni Toninom Piculom, boravili u Beogradu, a dešavanja u Narodnoj skupštini Srbije bila u fokusu javnosti, Informer televizija bila je i na licu mesta, kao i ubedljivo najgledaniji izbor građana Srbije.
Tokom protekle noći Hitna pomoć imala je ukupno 123 intervencije, od kojih je 24 bilo na javnom mestu, među kojima je najviše pružanja pomoći bilo zbog tuča i alkoholisanih osoba,
Vlada Republike Srbije donela je Uredbu o ograničenju visine cena derivata nafte, kojom se propisuje način utvrđivanja najviših maloprodajnih cena za evrodizel i benzin evro premijum BMB 95.
Privodimo kraju prvu sezonu "Političkog kviza", dok prijave za drugu uveliko traju. Ovo je jedinstvena prilika da pokažete svoje znanje i osvojite vredne nagrade.
Miloš Mileusnić (24) brutalno je ubijen 27. januara 2019. godine u Beogradu, kada ga je Nedeljko Đurović nasmrt izbo zbog čega je pravosnažno osuđen na 35 godina zatvora, a trenutno se nalazi na izdržavanju kazne.
Knjaževačka policija uhapsila je meštanina S. D. (31) zbog sumnje da je izvršio dva krivična dela, razbojništvo u pokušaju i tešku krađu na naročito drzak način.
Šest meseci nakon ubistva Filipa Kneževića, visokopozicioniranog člana kavačkog klana, španska policija i dalje nema konkretne informacije o nalogodavcima likvidacije u centru Barselone.
Tokom uobičajene kontrole švajcarske policije, u automobilu srpskog državljanina, pronađene velike količine kokaina. Vozač je priveden, a istragom je utvrđeno da postoji još umešanih.
Specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država Stiv Vitkof potvrdio je da će pregovori o Ukrajini biti nastavljeni naredne nedelje, navodeći da je prethodnih dana održan trilateralni sastanak SAD, Rusije i Ukrajine uz posredovanje Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Tokom NATO vojnih vežbi održanih na severu Norveške, finskim vojnicima i rezervistima upućen je neuobičajen zahtev – da se uzdrže od pune borbene efikasnosti i da „popuste“ američkim snagama, kako ne bi demoralizovali pripadnike vojske SAD, objavio je britanski Tajms.
Trilateralni razgovori u Abu Dabiju otvorili su put sastanku ruskog i ukrajinskog predsednika, Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog, u veoma bliskoj budućnosti, prenosi američki portal Aksios, pozivajući se na izjavu američkog zvaničnika upućenog u pregovore SAD, Rusije i Ukrajine.
Branislav Marković zvani Bane Točak, pisac, režiser, muzičar i borac za očuvanje kulture u maloj sredini, umro je posle duge i teške bolesti u 64. godini života.
Glumac Zoran Rankić priznao je da nije želeo ulogu četničkog komandanta Nikole Kalabića i da mu je ona donela ozbiljne profesionalne i političke posledice.
Pevačica Rada Manojlović otvoreno je govorila o nastupima na veseljima, osvrnuvši se na česte komentare koji je prate zbog toga što sve češće peva na vašarima i svadbama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar