Čanak opet laje! Udario na blokadere, a usput napljuvao i crkvu (FOTO)
Podeli vest
Nenad Čanak, nekadašnji predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) i istaknuti predstavnik okorele opozicije, brutalno je napao blokadere, a usput napljuvao i Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC).
Naime, Čanak se oglasio na društvenoj mreži "Iks" i u svojoj objavi napao blokadere, a zatim je potkačio i crkvu.
Okoreli antirsbin i najgori separatista, čelnik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV), Nenad Čanak, otišao je u Tuzlu u Bosnu i Hercegovinu da odande na najstrašniji mogući način pljuje po sopstvenom narodu i Srbiji.
Nenad Čanak, ideolog blokadera, vatreni zagovornik vojvođanskog separatizma i okoreli antisrbin bi da rasparča Srbiju.
24.12.2025
09:14
- Dakle, ako sam dobro razumeo. Prvo su studenti slavili školsku 'slavu' Sveti Sava. Koji je bio osnivač crkve. I nikoga nije opismenio i sproveo je dogmu. Koja je suprotna od nauke i znanja koja se zasniva na sumnji i kritičkom mišljenju. Onda su vukljali pogaču kroz ceo grad i slike Save i Isusa. I vikali 'znanje je moć'. Iako crkva represira znanje vekovima. Onda su oni ispred zatvorenih vrata narodnog hrama lomili pogaču. Onda im je profesor i akademik umesto da im objasni da su sve omašili poklonio sliku nekog popa. I nije mu palo na pamet da, na primer, pomene da je Dositej koji nas je zapravo opismenio vodio rat sa crkvom. Koja je bila protiv opismenjavanja naroda... - celu objavu pročitajte na njegovom profilu na mreži "Iks", koju ostavljamo u nastavku:
Jeziva poruka kojom se poziva na zastrašujuće krvoproiliće na ulicama Srbije, onakvo kakvo je viđeno 2014. godine na Trgu Majdan u srcu Kijeva u Ukrajini, osvanula je na društvenoj mreži Iks.
Vojvođanski separatisti pokrenuli su napad na Uglješu Mrdića na društvenim mrežama, samo zato što se i pre 30 godina borio protiv onih koji su rušili državu.
15.12.2025
08:53
Dakle ako sam dobro razumeo.
Prvo su studenti slavili školsku 'slavu' Sveti Sava.
Koji je bio osnivač crkve.
I nikoga nije opismenio i sproveo je dogmu.
Koja je suprotna od nauke i znanja koja se zasniva na sumnji i kritičkom mišljenju.
Onda su vukljali pogaču kroz ceo…
— Nenad Čanak 🇺🇦 🇬🇪🇲🇪🇬🇱🇧🇦🇪🇺 +384 (@XXLTulip) January 31, 2026
Podelio bi Srbiju na pet delova
Nenad Čanak, čovek koji stoji iza ovakve objave je vatreni zagovornik vojvođanskog separatizma i okoreli antisrbin bi da rasparča Srbiju.
- Da li je neko oslabio može se suditi po jednoj stvari - da li danas ne može da uradi nešto što je juče mogao. Ako tako gledate, nema ničega što Vučić danas ne može da uradi, a juče je mogao - rekao je Čanak pa dodao da bi SNS ipak pobedio na izborima.
Foto: Ata images
Nakon teškog priznanja da Vučić nije oslabio i da bi opet pobedio, Nenad Čanak se ostrvio na "blokadere", a više o tome pročitajte OVDE.
Podsetimo, na tajkunskim medijima gostovali su ljudi poput blokaderske profesorke Ane Jovanović, koja predaje istoriju, a koja je na sraman način udarila na Svetog Savu.
- Ja imam mali problem sa time što je danas školska slava... Da se mi i dalje gradimo na tim nekim temeljima svetosavlja... da se stalno vraćamo. Pa stalno se vraćamo u prošlost, nikako da izađemo iz te prošlosti i da krenemo ka budućnosti... Sveti Sava je bio tipičan čovek svog vremena, on je bio karijerista, s tim da je njegova karijera bila u crkvi. Mislim, to nije bio nikakav problem u srednjem veku - ili ste gradili karijeru kao neki krupni feudalac, kao vladar, ili ćete u crkvi da gradite karijeru ili ste tamo neki seljak ko obrađuje zemlju - sramno je rekla Jovanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Oficir penzioner
pre 2 meseca
Ovoga što pre smestiti u ustanovu zatvorenog tipa u lepu tapaciranu sobicu
Okoreli antirsbin i najgori separatista, čelnik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV), Nenad Čanak, otišao je u Tuzlu u Bosnu i Hercegovinu da odande na najstrašniji mogući način pljuje po sopstvenom narodu i Srbiji.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (41), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
B. P, maloletnik iz Obrenovca, danas je izbo dedu Milana P. i njegovu partnerku Mirelu M, koja je kasnije podlegla povredama u bolnici. Maloletnik je par napao ispred porodičnog lokala čiji je vlasnik bio upravo Milan P.
Predstavnica Demokratske partije SAD Jasamin Ansari najavila je da će sledeće nedelje pokrenuti postupak opoziva ministra odbrane Pita Hegseta zbog načina na koji je vođena operacija u Iranu.
Kriza u odnosima između Sjedinjenih Američkih Država i njihovih saveznika u okviru NATO postaje sve vidljivija, dok evroatlantska solidarnost, prema ocenama pojedinih zvaničnika, počinje da slabi.
U slučaju dalje eskalacije sukoba, Iran upozorava da je spreman da izazove potpuni energetski kolaps u regionu, ciljajući ključna postrojenja u Persijskom zalivu.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar