Jedan od glavnih antisrba i lobista Aljbina Kurtija Andreas Šider dobio je počasni doktorat Univerziteta "Ismail Ćemali" u Vljori, što je izazvalo kritike austrijske FPO stranke koja upozorava da se radi o politički spornoj nagradi
Nakon što je izvestiocu Evropskog parlamenta za Albaniju Andreasu Šideru, poznatom albanskom lobisti, uručen počasni doktorat Univerziteta "Ismail Ćemali" u Vljori, šef delegacije Slobodarske partije Austrije (FPO) u Evropskom parlamentu Harald Vilimski ocenio je da se to "graniči sa podmićivanjem".
Poslanik Evropskog parlamenta (EP) Andreas Šider, jedan od glavnih srbomrzaca i lobista Aljbina Kurtija u EU, ponovo se ostrvio na Srbiju istakavši kako je "predsednik Aleksandar Vučić pri kraju".
18.09.2025
22:49
- Andreas Šider, izvestilac za pristupanje Albanije EU, ’nagrađuje se’ za svoje napore da uvede prvu muslimansku zemlju u EU - napisao je na društvenoj mreži "Iks" Vilimski, potpredsednik frakcije Patriota.
Šideru, koji je i šef delegacije Socijaldemokratske partije Austrije (SPO) u Evropskom parlamentu, počasni doktorat je dodeljen kao nagrada za zalaganje za pristupanje Albanije EU.
- Evropa je religija Albanije - naglasio je prilikom uručenja Šider, koji se u prošlosti isticao oštrim napadima na Srbiju i prijateljskim odnosima sa albanskim političarima, poput Aljbina Kurtija.
Andreas Šider, jedan od glavnih srbomrzaca i lobista Aljbina Kurtija u EU otkrio je prljavi plan u režiji blokadera i njihovih lidera, a jedini cilj im je rušenje predsednika Aleksandra Vučića.
Predstavnici Evropskog parlamenta (EP) su u srcu Strazbura raspravljali o trenutnoj situaciji u Srbiji i blokadama koje našu zemlju parališu već mesecima, a grupa njih je to iskoristila za širenje monstruoznih laži o našoj zemlji.
11.09.2025
07:49
Foto: Informer
On je u svom govoru rekao da je put u EU težak, ali da se napori isplate.
U objavi na "Instagramu" Šider je istakao da mu je počasni doktorat Univerziteta u Vljori priznanje i podstrek.
- Godinama se zalažem za pristupanje Albanije EU i snažnu politiku proširenja na Zapadni Balkan, jer verujem da proširenje donosi pozitivne promene za građane na obe strane - podvukao je on.
Iako je stalni izvestilac za Albaniju Šider se nije nijednog trenutka bavio položajem i pravima srpske manjine u Albaniji.
Kurtijev Šider otkrio prljavi plan
Andreas Šider, jedan od glavnih srbomrzaca i lobista Aljbina Kurtija u EU otkrio je prljavi plan u režiji blokadera i njihovih lidera, a jedini cilj im je rušenje predsednika Aleksandra Vučića.
Poslanik Evropskog parlamenta (EP) Andreas Šider uključio se nedavno za Šolakovu N1 i saopštio da blokaderi žele da "očiste haos koji su izazvali Vučić i njegovi prijatelji", a više o tome pročitajte u POSEBNOJ VESTI.
ANDREAS ŠIDER OTKRIO PRLJAV PLAN: "Studenti i opozicija su nam potvrdili da će formirati ŠIROKI FRONT ZA RUŠENJE VUČIĆA!" pic.twitter.com/m70iaDreR4
— DETEKTOR LAŽI (@LaziDetektor) September 23, 2025
Podsetimo, Šider koji uporno pljuje Srbiju gde god da stigne sada je otišao korak dalje pa je istakao da Srbija ne napreduje na evropskom putu, jer Vlada Srbije zajedno sa predsednikom Srbije unazađuje državu zbog podrške ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
U Srbiji će sutra biti vetrovito - duvaće umeren i jak istočni vetar, ponegde i sa udarima olujne jačine i to posebno u istočnoj Srbiji, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkkog zavoda.
Srpska pravoslavna crkva danas slavi dan sećanja na Svetog mučenika Konona Isavrijskog, svetitelja iz 2. veka koji je zbog svoje vere i istrajnosti strašno stradao.
Doktor nauka iz oblasti bezbednosti Ivan Pekić istakao je da je Evropol označio Budvu kao destinaciju gde se najviše pere novac od strane organizovanih kriminalnih grupa u Crnoj Gori.
Nenad K. (58) čije je telo pronađeno u luksuznoj zgradi u Čačku ubijen je zbog neraščišćenih poslovnih odnosa sa osumnjičenim Milanom M. kojem je zbog toga zapalio kuću.
Policija iz podgorice uhapsila je R.G. (37) zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd i Policijske stanice Obrenovac sproveli su juče dve odvojene akcije hapšenja, u kojima su kod osumnjičenih pronađene materije za koje se sumnja da su narkotici.
Zatvaranje Ormuskog moreuza izazvalo je drastičan poremećaj na globalnom tržištu energije i petrohemikalija, podižući cene nafte i gasa i ugrožavajući snabdevanje ključnim sirovinama za svakodnevne proizvode, objavio je portal "BFM TV".
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je da državni sistem nastavlja da funkcioniše i posle pogibije vrhovnog sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija i da je njemu odmah pronađena zamena.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Ruže penjačice predstavljaju jedan od najlepših ukrasa svake bašte, jer prostoru daju poseban, romantičan šarm, a još jedna velika prednost je što sadnja nije zahtevna.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Hrvatski pevač Jakov Jozinović koji je vrtoglavu slavu stekao za kratko vreme, pevajući hitove svojih kolega, do pre samo tri godine radio je fizički jako teške poslove.
Harmonikaš Borko Radivojević otkrio je kako ga je nedavno kontaktirao Darko Lazić, koji je zajedno sa tragično nastradalim bratom Draganom imao veliku želju da snime pesmu.
Pevačica Zlata Petrović odlučila je da ustupi svoj veći stan sinu Jovan Pejić i njegovoj izabranici Ena Čolić, kako bi mogli da započnu zajednički život, dok će ona preći u manji stan od oko 30 kvadrata.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar