Predsednik Aleksandar Vučić ispratio je predsednika Republike Azerbejdžan Ilhama Alijeva.
- Bila mi je velika čast da ugostim predsednika Alijeva i da zajedno radimo na jačanju sveukupnih odnosa Srbije i Azerbejdžana. Ova poseta potvrda je naših vrednosti i vizije koji otvaraju nove mogućnosti za saradnju i prosperitet oba naroda. Hvala Vam, dragi prijatelju, na poseti! Do skorog viđenja - objavio je predsednik Vučić na svom Instagram nalogu.
Podsetimo, Vučić je dočekao 15. februara Alijeva, a doček na najvišem nivou potvrdio je bliske i partnerske odnose dve zemlje.
Tokom posete potpisano je više bilateralnih dokumenata usmerenih na jačanje saradnje u oblasti energetike, infrastrukture i ekonomije.
Nakon razgovora u četiri oka, predsednici Vučić i Alijev obratili su se medijima, ističući strateški značaj saradnje Beograda i Bakua, kao i spremnost za dalje produbljivanje političkih i privrednih veza.
Veštačka inteligencija je predsednika Srbije svrstala među lidere koji će prisustvovati Samitu o uticaju veštačke inteligencije u Indiji, dok je lidere iz regiona navela u kategoriji "ostali“.
Kolumnista "Peščanika" i blokader Dejan Ilić poručio je da bi intervencija stranaca u cilju rušenja predsednika Srbije Aleksandra Vučića mogla da bude od pomoći.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je u Palati Srbija odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom Sretenja - Dana državnosti Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veštačka inteligencija je predsednika Srbije svrstala među lidere koji će prisustvovati Samitu o uticaju veštačke inteligencije u Indiji, dok je lidere iz regiona navela u kategoriji "ostali“.
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije apelovalo je danas na građane da budu oprezni zbog sve učestalije pojave krivičnih dela prevara putem telefonskih poziva, kao i da svaki sumnjivi slučaj bez odlaganja prijave policiji.
Gospojinski post, jedan od četiri višednevna posta u kalendaru Srpske pravoslavne crkve, počinje u petak, 14. avgusta, i traje do Velike Gospojine, 28. avgusta.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
U čačanskom naselju Ljubić danas je uhapšen vozač automobila marke "bmw x5", nakon što je, prema prvim informacijama sa terena, pokušao da pobegne policiji.
Policija u Kruševcu, brzom i efikasnom akcijom, rasvetlila je razbojništvo i uhapsila M. M. (23), M. O. (18) i A. K. (24) iz Crne Gore, zbog sumnje da su izvršili ovo krivično delo u saizvršilaštvu.
U velikoj i koordinisanoj akciji traganja i spasavanja u Velebitskom kanalu kod Senja došlo je do velikog obrta - jedna od četvoro nestalih mladih osoba, državljanka Portugalije, pronađena je živa i u dobrom stanju.
Iran i Sjedinjene Američke Države nisu razgovarali o produženju privremenog prekida vatre, jer Teheran smatra da sporazum nije ni stupio na snagu i da samim tim ne postoji period koji bi mogao da bude produžen, izjavio je danas visoki iranski zvaničnik za Rojters.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa spremna je da potroši najmanje 900 miliona dolara (780 miliona evra) za građevinske projekte na imanju Bele kuće, pokazuje dokumentacija projekta.
Ukrajina je preko NATO mehanizma za reagovanje u vanrednim situacijama zatražila međunarodnu pomoć za jačanje kapaciteta za humanitarno razminiranje i uklanjanje eksplozivnih sredstava, saopštio je danas NATO.
Kejli Kilion (29) i njen suprug Kodi Nelson (32) upoznali su se i započeli vezu dok su živeli u Los Anđelesu. Samo nekoliko meseci kasnije krenuli su u neobičnu avanturu koja ih je odvela širom sveta.
Pomračenje Sunca (19.46 minuta) i mlad Mesec u znaku Lava, koji nas očekuju nas 12. avgusta, predstavljaju jedan od najsnažnijih astroloških događaja ovog leta.
Melani, koja živi na japanskom ostrvu Okinava, otišla je da roni na jednoj zabačenoj plaži. Dok je bila u vodi, primetila je da se oko nje nalazi veliki broj kubomeduza, koje su poznate po veoma snažnom otrovu, a ona je zadobila ubode na levoj podlaktici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.