• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: vaseljenska.net

04.03.2026

11:08

Totalni haos: Sudija Vesna Adamović udarila na policiju zbog blokadera Kokanovića

printscreen Twitter

Vesti

Totalni haos: Sudija Vesna Adamović udarila na policiju zbog blokadera Kokanovića

Podeli vest

Sudija Vesna Adamović stala je u odbranu blokadera Zlatka Kokanovića koji je priveden pre dva dana, tako što je pretila policiji.

Pre dva dana priveden je Zlatko Кokanović, osoba koja je već mesecima redovna na svim protestima i blokadama. Кokanović se u javnosti predstavljao čas kao student, čas kao ekolog, pa kao poljoprivrednik, zavisno od prilike i teme skupa.

A prema poslednjim informacijama Кokanović se visoko kotira i kao potencijlani kandidat na studentskoj listi.

Ali ono što je konstantno jeste njegovo prisustvo u organizaciji blokada koje su dve godine paralisale saobraćaj, investicije i normalno funkcionisanje zemlje, te samim tim dovele i do određenih ekonomskih posledica koje pogađaju i poljoprivrednike.

Povodom njegovog privođenja na društvenim mrežama oglasila se Vesna Adamović, sudija Prekršajnog apelacionog suda, i to ne kao neutralni nosilac pravosudne funkcije, već kao politički aktivista.

U komentaru na objavu o hapšenju Кokanovića, gde se između ostalog navodi kako je brat Zlatka Кokanovića poručio policiji da će se oni uskoro voziti na zadnjem sedištu marice, sudija Adamović je napisala:

"Bravo za odgovor policijskim službenicima…i oni će se voziti u marici…vrlo brzo…“.

Foto: printscreen

 

Ovo nije prvi put da određena lica iz pravosudnih krugova prete pripadnicima policije i svojim kolegama iz pravosuđa. Najdrastičniji primer je svakako Bojana Savović koja je nasilnicima davala upustva kako da fizički napadaju policiju i kako da se zatim ponašaju a da im policija ne uzvrati.

Foto: printscreen

 

Ovde je međutim problematično i to što sudija koja treba da bude simbol pravne sigurnosti i institucionalne stabilnosti javno zauzima stranu u slučaju koji se tiče privođenja osobe sa protestnih blokada i koja svesno i namerno radi na rušenju ustavnog poretka.

 

BONUS VIDEO 

 

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Svi komentari
db

pre 2 nedelje

Gospođa Adamović zasipa nas svojom prostotom! Svakako je POLICIJA institucija i svakako je Kokanović terorista koji je pokušao da uništi državnu imovinu po cenu povređivanja službenog lica . Sudijo daj otkaz, od ovog posla nećeš se leba najesti.

Kristina

pre 2 nedelje

Ovo je sve izgubilo smisao od strane blokadera.

Uskok

pre 2 nedelje

Ovoj piculicki i blokaderki odmah ukinuti imunitet, uhapsiti i procesuirati. Dok se to ne dogodi, Srbija nece imati pravni sistem

Bisenija

pre 2 nedelje

Eh, tako je to kad je sudstvo nezavisno i neutralno. Treba da sudi po Zakonima, a ne po političkom uverenju. Samo kod nas se sudije bave politikom. Blokaderi su sa takvim sudijama zaštićeni ko beli medvedi.

gago

pre 2 nedelje

Kad Mrdicevi zakoni promrdaju bice raznobojna lepeza na zadnjem sedistu policijskih vozila.Zivela Srbija!

Sava

pre 2 nedelje

Kokanović je sa svojom bandom gazio policajce traktorima, a ko to podržava isto krši zakon.

vox

pre 2 nedelje

Ovde je problem, sto niko ne vodi racuna o gradjanima koji ne veruju da ove sudije, tuzioci,profesori ne dobijaju otkaze, rade i dalje! Pitam kako da verujem u pravosudni sistem Srbije, ako treba da mi sudi ovakav sudija,tuzilac i njima slicnima? Da li drzava o tome razmislja? Pod hitno svima otkazi, imamo pravo na to, a EU ako ima primedbe neka napise mail! Ajde vise dosta izivljavanja, ja sad nemam vise poverenje u drzavu i njen pravosudni sistem, to je fakat, za nas obicne, dok vi javne licnosti se ne brinete, i to je istina

Doni MZ

pre 2 nedelje

Dobro je rekao Šešelj da to sudstvo treba dobro proluftirati, ko neće da radi svoj posao kako treba i kako je definisano Ustavom, na ulicu pa neka tamo radi šta hoće.

zoran

pre 2 nedelje

Prvo provozajte nju u marici…samo se tako Srbija odbraniti moze

nemanjicbgd

pre 2 nedelje

Sve mi se cini, sudinice, da ces ti i brat ove bitange voziti, na zadnjim sedistima, marice. Samo polako.

Pera

pre 2 nedelje

Mislim da je doslo vreme da krenemo sa gradjanskim hapsenjem sudija koji stoje iz ovih protesta

kaja

pre 2 nedelje

Policijo, popunite zatvore sa ovom bagrom od sudija i blokadera.

rale01

pre 2 nedelje

drzavo,dokle ces narodni novac davat ovakvim ,nema u srpskom reci da ih opise,zalosno za ovaj obican narod

sledeća vest

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set