• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

06.03.2026

16:05

Skandal! Ovo su javni tužioci koji nemaju nijednu pravosnažnu presudu, a dobijali duplo veće plate (FOTO)

Shutterstock

Vesti

Skandal! Ovo su javni tužioci koji nemaju nijednu pravosnažnu presudu, a dobijali duplo veće plate (FOTO)

Podeli vest

Troje javnih tužilaca koji se iz Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) vraćaju u svoja matična tužilaštva jer Visoki savet tužilaštva (VST) nije doneo odluku o njihovom upučivanju u skladu sa izmenama seta zakona, uopšte nemaju nijednu pravosnažnu presudu.

Da skandal bude veći, jedan od ovih troje tužilaca iz JTOK-a nema čak nijednu istragu!

Njih troje su bili upućeni diskrecionom odlukom Vrhovne javne tužiteljke po njenim merilima lojalnosti i poslušnosti za duplo veće plate i duplo manje posla.

Tužilac Dragoljub Miladinović upućen je odlukom vrhovne tužiteljke u novembru prošle godine i još nema nijednu istragu.

Foto: Informer

 

 

Tužiteljka Irena Bjeloš, kako saznajemo, ima svega nekoliko istraga i suđenja i nijednu pravosnažnu presudu, a već pet godina je upućena u JTOK na duplo veću platu od koje primaju njene kolege u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu u koje će se vratiti sledećeg utorka.

Foto: Informer

 

 

Tužilac Aleksandar Barac koji je upućen u JTOK prošle godine iz VJT u Novom Sadu ima u radu samo dve istrage, od kojih se jedna tiče sumnji o nepravilnostima u vezi sa finansiranjem rekostrukcije pruge Novi Sad - Subotica.

Foto: Informer

 

 

Ova istraga se ne bavi padom nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu , kako se to lažno plasira u delu javnosti, već kako smo naveli, finasiranjem pruge.

Istragu uzroka pada nadstrešnice koji je za posledicu imao smrt 16 ljudi vodi  VJT u Novom Sadu zbog krivičnog dela - Teško delo protiv opšte sigurnosti, dok je Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije VJT u Beogradu podiglo optužnicu protiv troje okrivljenih zbog sumnje  da su koruptivnim radnjama, odnosno nesavesnim radom doprineli nastanku navedene posledice.

Podsetimo, ovi tužioci u inače kao deo Kolegijuma JTOK nedavno samo sebi dali “saglasnost” za upućivanje, kršeći tako Zakon o javnom tužilaštvu.

Zakon ne propisuje "saglasnost Kolegijuma", koji u ovom slučaju podseća na nepostojeći "plenum", već samo “mišljenje” glavnog javnog tužioca tužilaštva u koje se upućivanje vrši.

BONUS VIDEO


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set