Odjekuju Bokanove reči: Bez države, bez tog prezimena mi ne možemo da se očuvamo - to je ono što moramo da razumemo! (VIDEO)
Podeli vest
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, režiser Dragoslav Bokan, marketinški stručnjak Nebojšom Krstićem i biznisme Brankom Babićem razgovaraju sa narodom na tribini u Smederevskoj Palanci.
Režiser Dragoslav Bokan se najpre nadovezao na priču predsednika opštine Smederevska Palanka o obnavljanju bioskopa, a zatim je odgovorio na pitanje jednog građanina.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević je zajedno sa režiserom Dragoslavom Bokanom, marketinškim stručnjakom Nebojšom Krstićem i biznismenom Brankom Babićem u Smederevskoj Palanci razgovarao sa narodom.
Predsednik upravnog odbora Narodnog pozorišta Dragoslav Bokan održao je nadahnut govor na tribini u Guči na kojoj je učestovao sa glavnim urednikom Informera Draganom J. Vučićevićem, biznismenom Brankom Babićem i medijskim stručnjakom Nebojšom Krstićem.
14.03.2026
07:55
- Bez obzira na to što svi gledaju filmove koje svoje kuće, obnavljanje bioskopa je veoma važna. Možda je dobra ideja da se obnavljanje bioskopa, iako se oni gase u regionu, počne upravo odavde. Da ljudi gledaju filmove, ali i da se druže - poručio je Bokan.
On je zatim istakao da bez države mi ne možemo da se očuvamo.
- Kada imate samo ime i kada ste samo Srbin na nekom poprištu, na nekoj vetrometini bez zaštite, vi tada ne možete da se odbranite koliko god da vas ima. Dakle, bez države, bez tog prezimena mi ne možemo da se očuvamo i tek onda možemo da shvatimo da se iste sekunde stvara jedan koncentracioni logor u kome smo samo brojevi i samo naša država, samo naša vojska, samo ono što stoji iza nas i uz nas spašava nas od tog pokolja, i to je ono što moramo da razumemo - rekao je Bokan.
Predsednik upravnog odbora Narodnog pozorišta Dragoslav Bokan, na tribini u Guči, poručio je da neko hoće da produbi srpske podele koje su nastale posle Drugog svetskog rata.
Režiser Dragoslav Bokan govorio je juče na tribini u Sevojnu i komentarisao blokadere tom prilikom.
12.03.2026
07:56
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić pročitao je pred svima pitanje za Bokana.
- Pitanje mi je poslao medijski direktor Šolakovog medija koji se zove Nova S - Slobodan Georgiev. Pitanje glasi: "Da li je Bokan osoba koja ceni sve osobe bezi obzira na etičko poreklo i političke poglede?" - pročitao je Krstić.
Usledio je moćan Bokanov odgovor.
- To nisu pitanja nego klevete. Teško je odgovoriti kada neko pokušava da vas okleveta i da tvrdi da vama nešto smeta, a nikada ništa nije pitao nikoga od hrvatskih glumaca i hrvatskih komandatata koji su dolazili u Srbiju, već postavljaju pitanja meni. Tata od moje majke je imao 21 godinu kada je ubijen u Jasenovcu, eto meni to smeta. Smeta mi i što su ubili njegovog oca kada je bio na Solunskom frontu. Smeta mi kada ubijaju ljude, a njihovu decu šalju u domove za ratnu siročad - istakao je Bokan.
Foto: Zoran Sinko
Dragoslav Bokan
Potom je ukazao na blokadersko licemerje.
- Vi ne možete biti elita ako ne kritikujete sve što vidite. Uvek morate da krenete od toga šta nije dobro, pa smo se pretvorili u parazite koji opanjkavaju srpstvo, crkvu, religiju, da bi vam neko aplaudirao i govorio kako ste mnogo pametni i kako sre intelelukatarac. Kao da ne postoji ništa što volimo. Ovo su direktne klevete koje su postavljene direktno iz Zagreba - istakao je Bokan.
Govor Dragoslava Bokana na tribini možete pogledati u videu ispod:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević je zajedno sa režiserom Dragoslavom Bokanom, marketinškim stručnjakom Nebojšom Krstićem i biznismenom Brankom Babićem u Smederevskoj Palanci razgovarao sa narodom.
Sukob na Bliskom istoku i zatvaranje Ormuskog moreuza izazvali su nagli rast plaćanja nafte u juanima, zbog čega se petrojuan sve češće pominje kao moguća alternativa petrodolaru, navode mediji.
Evropske zemlje su u prvim mesecima 2026. godine povećale kupovinu ruskog tečnog prirodnog gasa, uprkos stalnim porukama iz Brisela o smanjenju energetske zavisnosti od Moskve.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Od danas do 10. februara 2027. godine biti izmenjen režim saobraćaja u Bulevaru despota Stefana, na deonici od Pančevačkog mosta do Cvijićeve ulice zbog pripremnih radova na izgradnji linijskog infrastrukturnog objekta - dela tunelske veze od Karađorđeve ulice do Dunavske padine, kao i radova na zaštiti i izmeštanju instalacija.
Goran Džonić (60) iz aleksinačkog sela Moravac koji je pravnosnažno osuđen na doživotnu robiju zbog ubistva brata od tetke Gorana Đokića, njegove supruge Gordane i dvadesetpetogodišnje ćerke Lidije, moraće ponovo da se pojavi pred Višim sudom u NIšu radi nadoknade štete nastale svirepim zločinom.
Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni škaljarac Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. Najmanje dva napadača ispalila su više od pet hitaca u njega iz neposredne blizine.
Maskiran muškarac ušao je u noći između ponedeljka i utorka na parking Uprave za imovinu u Maslinama u Podgorici, a potom benzinom polio automobil Rožajca Muja Mujevića, a potom i “audi Q8”, koji je policija uduzela od Tamare Zvicer.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da nije zabrinut zbog poraza trenutnog mađarskog premijera Viktora Orbana na izborima u toj zemlji.
Iran je koristio kineske satelitske podatke kako bi preciznije ciljao američke vojne baze na Bliskom istoku tokom aktuelnog sukoba, objavio je Fajnenšel tajms (FT), pozivajući se na obaveštajne izvore.
Kuvana jaja ne moraju da budu višak koji će se baciti, uz malo kreativnosti lako mogu postati osnova brzih i ukusnih jela, idealnih za dane kada želite predah od teške hrane.
Iako su neki trikovi koje pronalazimo na TikToku zaista korisni, neke ne treba isprobavati. Među takvima su i popularni saveti za produžavanje trajanja maskare koja se već osušila, jer mogu biti nepouzdani ili čak štetni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar