Brnabićeva rasturila tajkunske medije: Pa, vi ne znate gde je levo
Podeli vest
Predsednica Skupštine Ana Brnabić rasturila je lažno izveštavanje tajkunskih medija na froncle.
Tajkunski N1, naime, objavio je članak u kom tvrdi da Savet Evrope šalje ad hok posmatračku misiju za lokalne izbore u Srbiji, na šta je na Iksu reagovala Brnabićeva.
Politički analitičar Uroš Piper osvrnuo se na pokušaj tajkunskih medija da omalovaže plan "Srbija 2030 - 2035" koji je nedavno predstavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Tajkunska voditeljka Danica Vučenić sa N1, koja u svakoj prilici i na svakom mestu napada vlast u Srbiji, sada je napala opoziciju!
25.02.2026
07:48
- Vi, ljudi, stvarno svi skupa ne znate gde je levo.... Pod jedan, ja sam uputila zvaničan poziv Savetu Evrope, Kongresu lokalnih i regionalnih vlasti, da dođu i prisustvuju kao posmatrači na lokalnim izborima 29. marta. Pod dva, da nisu dobili zvaničan poziv od naših institucija nikako ne bi mogli da dođu kao posmatrači, sve da ih je lično Cipiripi zvao, a zna se da su danas Cipiripi, Kaluđer i Ackila mnogo važniji politički faktori od celokupnog Đilasovog SSP. Naučite nekada nešto i prestanite da se sramotite - napisala je Brnabićeva.
Smene direktora i urednika u medijima koji posluju u okviru “Junajted grupe” izazvale su pravu histeriju jedino u beogradskim redakcijama N1 i sličnih medija, dok se redakcije ovih medija u Sarajevu i Zagrebu ovom temom gotovo i ne bave.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Beogradska redakcija tajkunske N1 nastavlja sa kuknjavom i pokušajima da kadrovske promene unutar te medijske kuće, koje sprovodi nova uprava, predstavi kao "teror režima" i "gušenje slobode mišljenja".
Politički analitičar Uroš Piper osvrnuo se na pokušaj tajkunskih medija da omalovaže plan "Srbija 2030 - 2035" koji je nedavno predstavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Oružane snage Ukrajine otvorile su vatru na sopstvenu specijalnu jedinicu koja se povlačila u području Kovšarovke u Harkovskoj oblasti, izjavio je za RIA Novosti vojni ekspert Andrej Maročko.
U ruskoj Državnoj dumi pokrenuta je inicijativa da se trajno zabrani kupovina cigareta i vejpova svima koji su rođeni posle 2008. godine, bez obzira na to koliko budu imali godina u budućnosti.
U 198. ciklusu kviza "Slagalica", snage su odmerili takmičari Marko i Vladan, a opšta polemika nastala je kada jednom od takmičara nije priznata reč zbog toga što je ocenjena kao izraz hrvatskog porekla.
Neobična scena dogodila se u Nišu kada je jedan od stanara koji živi u prizemlju, verovali ili ne, uključio svoju veš mašinu ispred prozora svoje zgrade.
Dvanaestogodišnji Viktor Mitić oglasio se nakon što je bio na meti kritika sveštenika Stefana Rajčića, ističući da su ga te reči duboko pogodile i da, uprkos izvinjenju koje nije bilo lično upućeno njemu, ne oseća spremnost da oprosti.
Troškovi pripreme za matursko veče u Srbiji znatno su veći u odnosu na prošlu godinu, pa tako najveći deo budžeta odlazi na sređivanje i garderobu, što su potvrdili i roditelji.
Pripadnik "vračardkog klana" Stefan R. (34), koji je pre dva dana uhapšen u Podgorici po poternici Višeg suda u Beogradu zbog sumnje da je ubio Vladimira Kostića (40), 2020. godine u Rakovici, smešten je u ekstradicioni pritvor i čeka izručenje Srbiji.
Policija u Rači, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštom u Aranđelovcu, podneće krivičnu prijavu protiv M. I. (73) iz Rače, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Policija u Novom Sadu, zaplenila je oko sedam kilograma amfetamina i uhapsila P. S. (46) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Bangladeš je potvrdio 30 smrtnih slučajeva u epidemiji malih boginja, a većina žrtava je mlađa od dve godine, saopštila je danas Svetska zdravstvena organizacija (SZO).
Ukrajina bi u narednim decenijama mogla da se suoči sa dramatičnim manjkom radne snage, zbog čega se u Kijevu sve ozbiljnije razmatra mogućnost dovođenja miliona stranih radnika, pre svega iz Afrike, objavio je Evropski konzervativ.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će sporazum sa Iranom biti postignut samo kada bude, kako je naveo, "prikladan i dobar" za Sjedinjene Američke Države.
Rat između Austrije i Pruske koji se pominje u seriji "Katarina Velika" zapravo je poznat kao Rat za bavarsko nasleđe, manje poznat, ali politički izuzetno značajan sukob u evropskoj istoriji 18. veka.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
Maj donosi snažan finansijski zamah za Ovnove, Jarčeve, Rakove i Vage. Očekuju ih veći prilivi novca i prilike koje mogu značajno da poprave njihovu finansijsku situaciju.
Proleće je ključno vreme za negu ruža, ali i period kada su posebno podložne bolestima. Jedna jednostavna, prirodna metoda može pomoći da ih zaštitite i sačuvate njihov lep izgled.
Afera između učesnice "Elite 9" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog (70) iz Severne Makedonije šokirala je javnost, a on se sada oglasio za medije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar