Policijski službenici ušli su u prostorije Rektorata, saznaje Informer.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP RS ušli su u prostorije Rektorata Univerziteta u Beogradu po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu u okviru sveobuhvatne istrage okolnosti zapaljenja pirotehnike na petom spratu Filozofskog fakulteta 26. marta 2026. godine, a potom i tragične smrti 25-godišnje devojke, te eventualne nepravilnosti u radu Rektorata, kao i eventualne druge nepravilnosti.
Blokaderi nastavljaju da probijaju dno kontroverznim izjavama, a ovaj put je povod za njih bila smrt devojke (25) na Filozofskom fakultetu pre nekoliko dana.
Nekadašnja glavna urednica Politike i nekadašnja predsednica UNS Ljiljana Smajlović poručila je da dekan Filozofskog fakulteta u Beogradu Danijel Sinani ima obraz kao đon.
29.03.2026
07:51
Kako nezvanično saznaje Informer, više od 30 pripadnika policije i dva tužioca ušli su u zgradu Rektorata Univerziteta u Beogradu, jedan tužilac je iz odeljenja za opšti kriminal, a drugi iz odeljenja za borbu protiv korupcije.
U toku dosadašnjeg prikupljanja informacija i dokaza od saslušanih građana došlo se do podataka o postojanju neobezbeđenih ulaza iz zgrade Rektorata na Filozofski fakultet.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma detalje tragedije koja se dogodila na Filozofskom fakultetu u Beogradu kada je stradala studentkinja Milica Živković (25), a potom ispričao kakav scenario zataškavanja ovog slučaja spremaju blokaderi u narednih nekoliko dana.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić izjavio je danas da je tragična smrt studentkinje očekivan ishod, kako je rekao, zla koja se dešava na tom fakultetu i na Univerzitetu u Beogradu već više od godinu i pet meseci, kao i lošeg rukovođenja, kako samog fakulteta tako i beogradskog univerziteta u celini.
28.03.2026
16:59
Taj ulaz, a veruje se da postoji i nekoliko drugih, nije pokrivala angažovana firma za obezbeđenje, već studenti - "plenumaši" i određeni profesori, kaže naš izvor upućen u detalje istrage, ukazujući da sve to predstavlja bezbednosni problem.
Takođe, u toku istrage pokazalo se da ne postoji evidencija kada je stradala studentkinja ušla na Filozofski fakultet i kojim povodom.
Zbog toga je, prema rečima našeg sagovornika, važno da se provere sve moguće opcije, kao i ko snosi odgovornost za niz bezbednosnih propusta.
Podsetimo, UKP MUP RS postupaju po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu na osnovu člana 282 stav 4 Zakonika o krivičnom postupku povodom događaja na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu od 26. marta 2026. godine, kada se oko 22:40 časova na V spratu zapalilo više sprejeva i petardi, nakon čega 25-godišnja studentkinja tog fakulteta, skočila kroz prozor na plato ispred fakulteta i izgubila život.
Radno vreme fakulteta je inače do 22 časa, pa se postavlja pitanje zašto dekan Danijel Sinani, koji je potpisao dokument u kom je to definisano, nije vodio računa o studentima na fakultetu, a takođe i kako rektor Vladan Đokić o svemu tome ništa nije znao.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderi nastavljaju da probijaju dno kontroverznim izjavama, a ovaj put je povod za njih bila smrt devojke (25) na Filozofskom fakultetu pre nekoliko dana.
Kancelarija visokog predstavnika (OHR) u Bosni i Hercegovini (BiH) potvrdila je da Kristijan Šmit nakon pet godina napušta funkciju visokog predstavnika, a prema pisanju medija, zameniće ga italijanski diplomata Antonio Zanardi Landi.
Državni inspektorat Republike Hrvatske (DIRH) upozorio je potrošače na povlačenje proizvoda "Derma mleveni cimet" zbog utvrđenog prisustva bakterije Bacillus cereus.
Tokom prva četiri meseca 2026. godine urađeno je 67 transplantacija zahvaljujući organima 16 donora. Nažalost, 13 porodica odbilo je da potpiše saglasnost, čime su smanjili šansu za preživljavanje oko 70 pacijenata.
U Beogradu je danas potpisan ugovor između kompanije NIS i Srpske pravoslavne crkve - Eparhije banatske kojim kompanija daruje crkvi zemljište sa pripadajućim objektom manastira Vojlovica, a koji se nalazi u kompleksu Rafinerije nafte "Pančevo".
Planirano saslušanje osmoro Nišlija na suđenju M.M.M. i M.M., roditelja trinaestogodišnjaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji ubio školskog drug Andreja Simića, danas nije izvedeno zbog incidenata u sudnici Višeg suda u Nišu.
Policija u Valjevu, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Valjevu, uhapsila je D. V. (49) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo iznuda.
Rat na Bliskom istoku, 73. dan. SAD i Iran su formalno u primirju, ali se i dalje sukobljavaju oko Ormuskog moreuza, gde američka mornarica presreće iranske tankere, a Iran odbija da prepusti kontrolu.
Jermenski premijer Nikol Pašinjan izjavio je da odnosi između Moskve i Jerevana prolaze kroz neizbežnu transformaciju, ali je naglasio da njegova vlada nema nameru da aktivno nanosi štetu Rusiji.
Čuvena rimska fontana Trevi u Italiji, simbol barokne lepote i jedno od najposećenijih mesta na svetu, sinoć je bila poprište incidenta koji je zaprepastio prisutne turiste i lokalno stanovništvo.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je na sastanku posvećenom odbrambenim kapacitetima i razvoju vojno-industrijskog kompleksa da beloruska vojska mora biti u potpunosti spremna za ratne operacije na teritoriji sopstvene države.
Muzička zvezda Boni Tajler doživela je srčani zastoj nakon što je stavljena u indukovanu komu zbog ozbiljne infekcije izazvane perforiranim crevom, nakon hitne operacije u Portugalu, piše britanski "The Sun".
Samsung je predstavio nove generacije displeja koje bi mogle potpuno da promene način na koji koristimo pametne telefone. Pored boljeg prikaza slike, budući ekrani mogli bi da mere zdravstvene podatke i dodatno štite privatnost korisnika.
Dženifer Lopez (56) pojavila se sinoć u Los Anđelesu na događaju "The Roast of Kevin Hart", gde je privukla pažnju svojim upečatljivim modnim izdanjem.
Botoks, poznat i kao "bejbi botoks" kada se koristi u manjim dozama, postaje sve popularniji među mlađim osobama koje žele da uspore pojavu prvih bora.
Stjuardese su tokom svog rada u avionima svedočile raznim, često bizarno neugodnim situacijama, ali posebno ih iritiraju putnici koji izuvaju obuću tokom leta.
Ana Bekuta oglasila se putem svog Instagram profila nakon što se internetom proširio lažni reklamni snimak napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, na kojem se navodno pojavljuje ona.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar