Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do ekskluzivnih informacija koje pokazuju ko je direktno odgovoran za smrt studentkinje Milice Živković (25) na Filozofskom fakultetu u Beogradu.
- Rekao sam da je ovo ubistvo jer ima mnogo dokaza za to - rekao je najpre Vučićević.
On je potom otkrio da je Informer došao do određenih saznanja iz istrage.
- Došli smo i do određenih dokumenata koje nećemo da objavljujemo jer nam je u intresu da se istraga završi do kraja i da ne remetimo ništa što se nje tiče. Na osnovu dokumentacije i saznanja do kojih je došla naša GOSI služba postavljamo važna pitanja, a saopštavamo takođe i važene informacije. Pitanje za gospodina Sinanija, dekana Filozofskog fakulteta: Da li je Sinani, on lično, potpisao pismena odobrenja i dao usmena odobrenja pripradnicima obezbeđenja firme iz Pančeva "Sfinga-Pro", da li im je dao pismena i usmena odobrenja da blokaderi mogu da ostanu na Filozofskom fakultetu posle 22 časova? - pitao je Vučićević.
"Svedočenje radnika obezbeđenja"
Glavni urednik Informera potom je pročitao deo iskaza radnika obezbeđenja pomenute firme.
- "Radnici obezbeđenja su bili dužni da od svih zahtevaju da se posle 22 sata Fakultet isprazni. To proizilazi iz statuta ove ustanove, koji je potpisao i Sinani. Radnici su bili dužni da posle 22 sata zaključaju fakultet i onemoguće ulaz bilo kome tamo, međutim, mogu da potvrdim da, iako mi je to bila ugovorna obaveza, mi to nismo mogli da ispoštujemo jer je uprava fakulteta dozvolila, i pored insistiranja radnika obezbeđenja, da određena lica i dalje borave na fakultetu. Ta praksa boravka na fakultetu i posle 22 časa je počela tokom velikih blokada, ali traje i dan danas" - pročitao je Vučićević iskaz radnika obezbeđenja.
Potom je nastavio:
"Na pitanje policije na koga misli kada kaže da je to neko dozvolio, radnik obezbeđenja je rekao da govori o dekanu Sinaniju i o njegovim najbližim saradnicima".
Foto: Nora Šabanović
Vučićević je zatim otkrio da je sve o tome znala osoba I. O, zaposlena u firmi "Sfinga pro".
- "O svim promenama i problemima koje imamo na radnom mestu trebalo je da obaveštavamo izvesnu Mirjanu i ja sam je više puta zvao, apelovao da se krše pravila, ali ona je uvek govorila da postupimo onako kako je naredio dekan Sinani" - citirao je Vučićević ostatak svedočenja pomenutog radnika obezbeđenja.
U noći tragedije održavalo se "predavanje"
Došlo se do saznanja da je u noći kada je stradala Milica Živković, zaposleni pripadnik privatne firme pomenutog obezbeđanja, obišao fakultet.
- On je u 22 sata, kada je po pravilima službe obišao svih 17.000 kvadrata Fakulteta, na 5. spratu video, kako je naveo, studente, koje je čak i poznavao, a u jednog od učionica bilo je neko predavanje, koje nije prekidao jer mu to nije dozvoljeno. Izašao je ispred fakulteta da zapali cigaretu i u to vreme je video da nešto nije u redu jer je čuo vrisak, podigao je glavu, video dim i desilo se to što se deslo. On tvrdi da Milicu Živković nije video u zgradi fakulteta, nije mogao da potvrdi da li je ona bila na tom tzv. predavanju. On ne zna ko je sve bio na tom izmišljenom predavanju, niti zna šta se tamo dešavalo. Ali ima ko zna. Policija je utvrdila ko je bio u toj prostoriji i istražuje šta se sve dešavalo - otkrio je glavni urednik Informera.
Foto: Foto: Nora Šabanović
On je zatim naglasio kako je GOSI služba došla do šokantnog dokumenta koji ne može da objavim.
- Naime, postoji spisak blokadera koji imaju pravo da u svakom trenutku oteraju obezbeđenje, uzmu ključeve Filozofskog fakulteta i tamo rade šta hoće. Ko je potpisao i odbrio tako nešto? Pa naravno dekan Danijel Sinani. Znači 16 studenata mogu da dođu na fakultet i uzmu ključeve od prostorija. Za ovo je znao i Vladan Đokić, sram vas bilo. Za sve postoje dokazi - naglasio je Vučičević.
Naš glavni urednik je zatim otkrio imena dvoje od pomenutih studenata s posebnim pravima na Fakultetu.
- Ko je Mihajlo Srdanović i zašto on ima ključeve od svih prostorija i u svakom trenutku tamo može da radi šta hoće?! Zašto on ima pravo da izbaci obezbeđenje iz nekih prostorija? Zamislite, kada je 29. marta došla policija da izvrši pretres u sklopu istrage oni navodno od nekih kabineta nisu mogli da nađu ključeve. Kao i Mihajlo Srdanović i neka Tamara Kapetanović je imala sva ovlašćenja - otkrio je Vučićević.
"Njima su ruke krvave"
Posebno je potom naglasio ko je odgovoran za ovakvu situaciju.
- Ima ovde konkretnih dokaza da su ruke najkrvavije Danijelu Sinaniju, dekanu Filozofskog fakulteta. Pored njega, to je morao po službenoj dužnosti znati i Vladan Đokić kao rektor Beogradskog univerziteta - naglasio je Dragan J. Vučićević i pojasnio da su Rektorat .
Foto: Informer
On je potom postavio retoričko pitanje kako se pomenuta dvojica ne plaše Boga.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma detalje tragedije koja se dogodila na Filozofskom fakultetu u Beogradu kada je stradala studentkinja Milica Živković (25), a potom ispričao kakav scenario zataškavanja ovog slučaja spremaju blokaderi u narednih nekoliko dana.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je u posed šokantne prepiske blokadera koji se nalaze u grupi "Blokada Filozofskog fakulteta", gde se potvrđuje da su dobili odobrenje od uprave pomenutog fakulteta za korišćenje učionica 510, 512 i 513.
Pravnik i bivši obaveštajac Božidar Boža Spasić progovorio je o misterioznoj smrti studentkinje Milice Živković (25) na Filozofskom fakultetu u Beogradu, posebno se osvrnuvši na poruke koje su nađene kod nje.
Glavni urednik Informer TV Dragan J. Vučićević u emisiji "Kolegijum" objasnio je na koji način blokaderi svim snagama lobiraju i nastoje da ugase Informer, samo zbog toga što objavljuje istinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma detalje tragedije koja se dogodila na Filozofskom fakultetu u Beogradu kada je stradala studentkinja Milica Živković (25), a potom ispričao kakav scenario zataškavanja ovog slučaja spremaju blokaderi u narednih nekoliko dana.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Psiholog Marija Milenković za Informer.rs upozorava na činjenicu da je porast porodičnog nasilja u kojem su muškarci žrtve, ali da to još uvek nije realna slika, jer se mnogi pripadnici jačeg pola srame da prijave zlostavljanje.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
U Jermeniji je završeno glasanje na izborima za Narodnu skupštinu. Rezultati izbora direktno će pokazati da li zemlja izlazi iz ruske sfere uticaja i postaje kandidat za članstvo u EU, ili se vraća pod kontrolu Moskve. Pojačane policijske snage raspoređene su u centar Jerevana nakon zatvaranja biračkih mesta, pišu mediji.
Helikopter francuske Nacionalne žandarmerije, koji je bio na operativnoj misiji, srušio se danas u popodnevnim satima u regionu Loare, izjavio je izvor blizak istrazi.
Pet osoba je ranjeno i prebačeno u bolnicu kada je muškarac u rumunskom gradu Lupeniju otvorio vatru na automobil u kojem su se nalazili njegova bivša devojka i članovi njene porodice.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Mnogi ljudi koriste tečnost za čišćenje naočara za brisanje ekrana monitora, ali to može biti pogrešno. Hemikalije u tim sredstvima mogu oštetiti osetljive zaštitne slojeve na ekranu, što u najgorem slučaju dovodi do trajnih oštećenja ili skupih popravki.
Pevačica Tanja Savić otkrila je nepoznate detalje iz svog života i ispričala da je dadilja maltretirala njene sinove, kao i da se bori sa anksioznošću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar