Nestorović odjavio blokadere: Izlazimo na izbore
Pokret "Mi snaga naroda" na čijem čelu je Branimir Nestorović i definitivno je odjavio blokadere, a odluku je saopštio doktor Borislav Antonijević.
16.04.2026
15:29
Ata images
Vesti
U jednoj rečenici, ovom narodnom izrekom mogao bi se opisati raspad pokreta "Mi, snaga naroda" na čijem čelu je doktor Branimir Nestorović.
Nestorovićev pokret, podsetimo, podelio se već posle vanrednih parlamentarnih izbora 2023. godine i ulaska u Skupštinu Srbije.
Deo poslanika koji je ostao uz Nestorovića oformio je poslaničku grupu "Mi snaga naroda", dok su oni koji su otišli formirali poslaničku grupu "Mi, glas iz naroda".
Situacija u pokretu, kako smo takođe pisali, dodatno se zakomplikovala nedavno pošto je politikolog Aleksandar Pavić podneo ostavku na sve funkcije.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
- Nažalost, nisam uspeo da sprečim neobično uporno nastojanje Branimira Nestorovića da taj pokret krene u projekat osnivanja stranke u Republici Srpskoj, iako pokret još uvek nije uspeo da se adekvatno razvije ćak ni u svih 17 beogradskih opština i nema snage da učestvuje na predstojećim lokalnim izborima u Srbiji. Ne želim da moje ime na bilo koji način bude povezano sa političkim projektima ove vrste - rekao je tada Pavić.
Njegov primer sledio je i potpredsednik "Mi, snaga naroda" Dušan Komazec.
- Tokom prethodne dve godine svojim sredstvima, kontaktima i ličnim angažovanjem formirao sam odbore širom Srbije, koordinisao rad članstva, predstavljao pokret i sprovodio poslove saradnje sa Ruskom Federacijom. Posebno sam bio angažovan na prikupljanju potpisa za formiranje stranke. Od tog momenta počelo je jasnije sklanjanje i marginalizovanje moje uloge. U proteklih nekoliko meseci pokazalo se da su mi ključne informacije sistematski uskraćivane, da sam obmanjivan i da je moj rad zloupotrebljavan kako bi se pokrile pozicije i aktivnosti unutar pokreta. Zbog dubokih unutrašnjih neslaganja u viziji, smeru i načinu vođenja pokreta, kao i zbog činjenice da moji jasni stavovi i značajan uticaj među članstvom očigledno predstavljaju smetnju delu rukovodstva, podnosim neopozivu ostavku na sve funkcije koje sam obavljao u pokretu - naveo je Komazec.
Komentarišući raskol u pokretu doktora Nestorovića, Aleksandar Jerković, koji se takođe razišao sa Nestorovićem, kaže da nije dovoljno biti zanimljiv i nije dovoljno samo obećavati.
- Politika podrazumeva odgovornost i poverenje ljudi. Setite se imena koje Nestorović nije izneverio. Setite se čoveka koji je ostao. Kao što su Đilasa napustili Dejan Bulatović, Đorđo Đorđić i Željko Veselinović, tako su jedan po jedan otpadali Branko i Jelena Pavlović, Mitar Kovač, Stanojević, a sada vidimo i Pavića. Strasno će biti a ko se ispostavi sukob nije nastao zbog politike nego zbog 3 miliona evra, koliko je Nestorović do sad povukao na ime broja osvojenih glasova iz budžeta Srbije - kaže Jerković.
Setite se koliko je ljudi napustilo Vučića kada je bilio najteže. I shvatićete razliku između političara i poltikanta - rekao je Jerković.
Foto: Zoran Sinko
Inače, Nestorović je prvi obelodanio predsedničku kandidaturu, a potom je osuo drvlje i kamenje po drugom blokaderskom kandidatu - Vladanu Đokiću.
- Počevši od rektora pa nadalje, lista je katastrofa, na njoj su mesto našli neki „reciklirani političari". Konkretno povodom verovatne kandidature rektora Đokića za predsednika, mislim da je reč o podmetačini kako Zapada tako i Vučića. Đokić nije nikakva autentična ličnost, već potpuno čovek sistema. Reč je i o skroz prozapadno orijentisanom čoveku u onom negativnom smislu koji je zabranio saradnju sa ruskim univerzitetima. Doživljavati ga kao nekakav glas pobune i više je no tragikomično - poručuje Nestorović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U selu Trudelj, Radiša Jovanović već 15 godina živi sa ženom i ljubavnicom, gde njih troje danas složno podižu šestoro dece uprkos osudi okoline.
20.05.2026
08:30
Danas je u Banjaluci preminula Dobrila Kukolj (94), bivši zatvorenik ustaškog logora Јasenovac i dugogodišnji predsednik banjalučkog Udruženja logoraša Drugog svetskog rata.
20.05.2026
12:01
Vlada Republike Srbije usvojila je novu Uredbu kojom se značajno proširuje krug porodica koje imaju pravo na dečiji dodatak.
20.05.2026
11:40
Na 1.200 metara nadmorske visine Tare nalazi se zaravan i zaseok nazvan Sekulić, u kome dobronamerni mogu pronaći mir i potpuni odmor, a neki i mesto večnog počinka.
20.05.2026
08:00
Ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavili su prekide vodosnabdevanja za danas, 20. maj.
20.05.2026
07:35
Sada pokojni "škaljarac" iz Herceg Novog, Goran Vlaović - Goro tokom 2020. godine sa osobom čiji identitet još nije utvrđen, formirao je kriminalnu organizaciju koja je prošvecovala oko dve tone kokaina. Ekipi je pripadao i Radomir Boban Baćović, a sada je crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo formiralo slučaj i sprovodi se kriminalistička istraga.
20.05.2026
08:16
Ego, panika ili slepo verovanje da sudbina radi isključivo u njihovu korist – najčešći su razlozi zbog kojih mit o „savršenom zločinu“ redovno pada u vodu. Kada se prašina slegne, iza najbrutalnijih ubistava obično ostaje jedna jedina, naizgled banalna greška koja je policiju odvela pravo do vrata izvršioca.
20.05.2026
07:15
Na auto-putu Subotica - Novi Sad rano jutros došlo je do prevrtanja kamiona.
20.05.2026
07:50
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila 11 minuta posle posle ponoći, kod zgrade BIGZ-a u Bulevaru Vojvode Mišića, teško je povređen muškarac (50), koji je prevezen u Urgentni centar, rečeno je danas u službi Hitne pomoći.
20.05.2026
07:15
U Vranju je u utorak sahranjen mladić Dejan S. (28), koji je poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći u selu Vrbovo kod Vladičinog Hana, kada je automobil "bmw" sleteo s puta.
20.05.2026
11:24
Iran je počeo ubrzano da raščišćava ulaze u svoje podzemne raketne baze, uključujući veliki kompleks Abjek u provinciji Kazvin, što pokazuje da Teheran pokušava da obnovi kapacitete za nastavak rata sa američkom koalicijom i Izraelom.
20.05.2026
11:40
Izjava litvanskog ministra spoljnih poslova Kestutisa Budrisa da NATO ima sredstva za udar na rusku vojnu infrastrukturu u Kalinjingradskoj oblasti izazvala je oštru reakciju Moskve, a portparol Kremlja Dmitrij Peskov ocenio je da je takva poruka „na granici ludila“.
20.05.2026
11:10
Ukrajinski dronovi pogodili su tokom noći rusku rafineriju u Kstovu, u Nižnjenovgorodskoj oblasti.
20.05.2026
10:10
Rusija je spremna da nastavi redovno snabdevanje Kine energentima, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle razgovora sa kineskim liderom Si Đinpingom u Pekingu.
20.05.2026
09:35
Američka starleta Kim Kardašijan kaže da dnevno uzima 35 razlilitih tableta suplemenata.
20.05.2026
10:19
U velikoj sali mts Dvorane održana je svečana premijera filma "Sveti Mojsije Crni", novog ostvarenja rediteljke Jelena Popović, koja je nakon uspeha filma "Božiji čovek" publici predstavila još jednu snažnu i duhovno inspirativnu priču o veri, iskupljenju i mogućnosti čovekove promene.
20.05.2026
08:47
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
19.05.2026
15:35
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
19.05.2026
14:25
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
19.05.2026
14:01
Zapečeni pileći bataci su veoma ukusno jelo koje se lako priprema i ne zahteva mnogo vremena u kuhinji.
20.05.2026
12:00
Abesinska, balineška i bengalska mačka predstavljaju tri izuzetno inteligentne i posebne rase koje osvajaju kako izgledom, tako i ponašanjem.
20.05.2026
10:00
Hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra, pečurke punjene fetom savršen su izbor kada želite brz, ukusan i mirisan obrok.
20.05.2026
10:17
Internetom već godinama kruže takozvane karte lica, koje tvrde da mesto na kome se pojavljuju bubuljice otkriva probleme s određenim organima.
20.05.2026
08:00
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama, a evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
20.05.2026
07:05
U "Eliti" je u jutarnjim satima došlo do sukoba između rijaliti učesnika Bore Santane i njegove partnerke Anastasije Brčić.
20.05.2026
11:38
Aleksandra Kovač se oglasila i poručila da nikada nije govorila loše o svojoj sestri, a onda se oglasila Kristina i rekla sve najgore o Aleksandri.
20.05.2026
11:00
Fubaler Marko Gobeljić obratio se supruzi Katarini Grujić i javno joj čestitao rođendan putem Instagram profila.
20.05.2026
10:46
Pevačica Milica Ristić objavila je snimak na kojem pozira sa golim trudničkim stomakom i oduševila sve svojim izgledom.
20.05.2026
10:28
Pevačica Ivana Boom Nikolić gostovala je u emisiji "Amidži šou", gde je prvi put otvoreno govorila o periodu kada je kao veoma mlada napustila porodični dom kako bi pratila svoje snove.
20.05.2026
10:12
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar