Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), prof. dr Vojislav Šešelj, otkrio je šta Haški tribunal radi generalu Ratku Mladiću.
Šešelj je o ovoj temi govorio gostujući u emisiji Uranak kod voditeljke Jovane Joksimović na K1 televiziji, a nakon što je u petak Mladić doživeo još jedan u nizi moždanih udara i otad se nalazi u izuzetno teškom stanju.
Lider radikala je najpre istakao kako je ponosan na svoj boravak u Hagu jer je tamo napisao 12 tomova sudskih stenograma sa konačnom presudom.
- Ja imam 72 godine, ja bih ostario i tako i tako, a možda bih već umro da nisam otišao u Hag. Vidite slučaj generala Mladića, koji evo neprekidno odoleva svim načinima Haškog tribunala da ga ubije, a da to ne ispadne sumnjivo kad smrt nastupi. On bi umro davno da nije otišao u Hag, ali ga je tamo držao prkos, neka unutrašnja snaga koja je bila neverovatna... Nije hteo da im se preda, nije hteo da popusti i evo dočekao je 84 godine. Ja da sam ga branio njegovo suđenje ni danas ne bi počelo - poručio je Šešelj.
Potom je istakao da je Mladić bio u izuzetno teškom stanju i da nijedan sud u svetu, ni u jednoj civilizovanoj državi ne bi počeo proces protiv njega.
- Advokatima se žurilo da proces što pre krene jer su oni dobijali 380.000 evra za onaj predprocesni deo. I oni dobiju fiksnu sumu koliko god se čeka na suđenje. A prave pare dobijaju tek kad počne suđenje - otkrio je Šešelj šokante detalje iz Haga.
Dodao je kako su advokati, pritom, znali da ne mogu da odbrane Mladića.
Poslušajte šta je još ispričao o ovom slučaju.
Др Војислав Шешељ: У Хашком трибуналу сам исписао своје животно дело - 12 томова судских стенограма са коначном пресудом. Генерал Младић непрекидно одолева свим начинима Хашког трибунала да га убију. Ја да сам га бранио његово суђење ни данас не би почело.
Podsetimo, o zdravstvenom stanju generala Ratka Mladića je ekskluzivno za Informer govorio njegov sin Darko Mladić. Više o tome pročitajte u odvojenoj vesti.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj komentarisao je izbore u Mađarskoj, koji se održavaju danas, upozorivši da bi ta zemlja mogla da se suoči sa ozbiljnim posledicama ukoliko većinu glasova ne bi odneo još aktuelni premijer te zemlje Viktor Orban.
Profesor dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), izneo je frapantne informacije na temu tajnih stanova koji postoje na fakultetima, upozorivši na sve ono što se u njima događa.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj izneo je svoje argumente u prilog pretpostavci da je studentkinja Milica Živković, koja je stradala 26. marta na Filozofskom fakultetu, u stvari ubijena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj komentarisao je izbore u Mađarskoj, koji se održavaju danas, upozorivši da bi ta zemlja mogla da se suoči sa ozbiljnim posledicama ukoliko većinu glasova ne bi odneo još aktuelni premijer te zemlje Viktor Orban.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u Parizu, gde će prisustvovati vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje.
Dron tipa „Geranj-2“, poznat i kao „Šahed-136“, eksplodirao je tokom noći u blizini sela Kopanka u moldavskom okrugu Kaušeni. Posle pada letelice izbio je požar, ali u incidentu nije bilo poginulih ni povređenih.
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić sastao se u Vladi Srbije sa predstavnicima najvišeg državnog nivoa povodom aktuelne epizootiološke situacije u vezi sa afričkom kugom svinja, a u cilju donošenja novih mera za sprečavanje daljeg širenja bolesti.
Novi sistem kamera počeo je da beleži prekršaje u Severnoj Makedoniji i oni momentalno završavaju u policiji, koja ih prosleđuje policijskim patrolama i presretačima na terenu!
U Tršiću, rodnom mestu Vuka Karadžića i ove godine "ukrstili su se" najneobičniji brkovi regiona! Da! Došli su ovde da se pokažu i pobede, ali, samo jedan je mogai biti Vuk...
Naslovnom stranom je dominirala fotografija generala Abuda, predsednika afričke države Sudan koji je stajao u kabrioletu i mahao okupljenima, a sve se to dešavalo, prema naslovu u Večernjim Novostima, u Zagrebu.
Nišlijka J. S. (21), kako se nazvanično saznaje, poginula je u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se juče dogodila na magistralnom putu Nikšić - Kotor, u mestu Lipci, kada se prevrnuo mini-bus sa državljanima Srbije.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Andrija R. (22) zbog sumnje da je 11. jula 2026. godine u parku kod Vukovog spomenika pokušao da ubije devojku T. P.
Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici i policija istražuju okolnosti pod kojima je došlo do smrti novorođenčeta nakon što se majka, navodno, porodila kod kuće.
Četrnaest povređenih osoba u udesu u mestu Lipci, koji se nalaze u Specijalnoj bolnici "Vaso Čuković" u Risnu, stabilnog je zdravstvenog stanja, jedna maloletna osoba kod koje su konstatovane teške povrede glave i grudnog koša transportovana je u klinički centar CG, a u KBC Kotor hospitalizovana je osoba kod koje su dijagnostivane povrede grudnog koša i prelomi rebara.
Ukrajinske Snage bespilotnih sistema tvrde da su za samo sedam dana pogodile čak 90 ruskih brodova u Azovskom i Crnom moru, dok je u poslednjem noćnom napadu na meti bilo još 14 plovila - deset tankera i četiri trajekta.
Trogodišnji dečak iz Velike Britanije izgubio je život nakon što je pao sa prozora hotelskog hodnika na četvrtom spratu tokom porodičnog letovanja na Kipru.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan razgovara sa zapadnim liderima kako bi ponovo pokrenuo pregovore između Rusije i Ukrajine, tvrdi izvor iz turske vlade.
Iznenadna smrt američkog senatora Lindzija Grejema dovela je u pitanje sudbinu novog paketa sankcija protiv Rusije, čiji je upravo on bio glavni politički pokretač u Senatu.
Slavna kolumbijska lepotica Sofija Vergara pre dva dana je proslavila svoj 54. rođendan, a vrelim fotkama sa luksuzne jahte u Italiji raspametila je svet.
Dragomir Felba igrao je u više od 100 domaćih filmova, ali za mlađu publiku će verovatno glavna asocijacija biti deda Straja iz serije "Otvorena vrata".
Visoke temperature mnoge žene naterale su da se odreknu klasičnog grudnjaka, a modni svet već nudi rešenja koja kombinuju slobodu, udobnost i dobar stil.
Holivudska glumica Sidni Svini ponovo je dospela u centar pažnje nakon što je na društvenim mrežama objavila video koji je za kratko vreme privukao ogroman broj pregleda i reakcija.
Mnogi ljudi imaju mladeže iz kojih raste jedna ili više dlačica, a upravo one često predstavljaju estetski problem. Ipak, stručnjaci savetuju da ih ne uklanjate pincetom, jer može da izazove nepotrebnu iritaciju kože.
Ukusan, lagan i povoljan obrok bez mnogo truda, sočne tikvice, krompir i kremasti jogurt preliv pretvaraju jednostavne namirnice u ručak kojem je teško odoleti.
Starleta Stanija Dobrojević već duže vreme privlači pažnju javnosti zbog korekcija na svom licu i telu, te se malo ko seća kako je izgledala kada se tek pojavila, a mi smo pronašli stare fotografije!
Izdvojili smo estradne bivše supružnike koji su dokazali da razvod ne mora uvek da bude praćen skandalima, a ova 3 para danas imaju prijateljski odnos.
Koncert Alena Islamovića planiran u okviru gradske manifestacije u Zavidovićima u BiH otkazan je, a kao razlog navodi se njegov nastup u Kraljevu 11. jula kada se u njegovoj državi obeležava praznik povodom događaja u Srebrenici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.