Učenici osmog razreda osnovne škole našli su se u centru skandala kada su za proslavu kraja školske godine napravili majice sa natpisom: "Bili smo dobri đaci, ali nikada nećemo biti ćaci".
Roditelji dece sramno peru ruke i tvrde kako su deca od 15 godina potpuno samoinicijativno došla na ovu ideju.
Postavlja se logično pitanje: ko petnaestogodišnjake uči da stvaran svet posmatraju kroz sliku jeftinih političkih parola i kriminalizacije sopstvene države?
- Deca su potpuno samoinicijativno došla do ideje da naprave takav natpis na majicama. Oni su već dovoljno veliki, petanest godina mogu da vide stvaran svet oko sebe i znaju šta je s jedne strane sloboda i pravda, a sa druge strane šta je kriminal i bezzakonje.To oni vide. Sami su došli do te ideje za majice. Mi se roditelji nismo uključivali - izjavio je jedan rodtelj.
Pravi primer odgovornosti i zaštite dece pokazala je v.d. direktorka škole, kao i razredni starešina koji su videvši sramne natpise, deci jasno predočili da takve majice ne smeju da nose, da moraju da ih promene i da školske klupe nisu mesto za bavljenje politikom.
Umesto proslave i uspomena za kraj osnovne škole deca dobijaju pretnje i zabrane zbog natpisa na majicama.
Umesto da roditelji podrže ovaj vaspitni i zakonski korak, oni su direktorku optužili za dodvoravanje strukturama, pokazujući time da im vaspitanje sopstvene dece zavisi od političke ostrašćenosti.
- Došlo je od v.d. direktorke, kada je videla rešila je verovatno da se dodvori nekim strukturama iznad sebe kao što ova vlast to radi i poslala je emisare do dece da bi im zabranila i zapretila da te majice ne smeju da obuku. Tu je dolazio i njihov učitelj, i isto govorio da oni te majice ne mogu da obuku, da moraju da ih promene i da ne mogu da se bave politikom - poručio je roditelj.
Očekivano, čim se pojavila prilika za novu manipulaciju, dežurni promoteri ovakvih stvari tajkunska televizija Nova S odmah je potrčala da prenese izjave roditelja i opravda ovaj skandalozni čin.
Za Novu S i slične fabrike zla, potpuno je normalno i prihvatljivo da deca od 15 godina budu politički instrument, da decu treba učiti targetiranju, etiketiranju i uličnoj politici.
Tajkunsko-blokaderski mediji predvođeni Novom S i N1 odavno su pokazali u kojoj meri preziru sve srpsko, ali sada su u tome čak otišli i korak dalje objavljujući niz skandaloznih tekstova o poseti predsednika Aleksandra Vučića Kini.
Tajkunski voditelj Željko Veljković ponovo je najstrašnije uvredio naš narod i njegova priča nije priča o Jugoslaviji kao bivšoj državi koja je imala i svoje vrline i svoje mane, već poruka koja ide u sasvim drugom pravcu.
Da je blokaderski teror isplaniran unapred govori i gostovanje blokaderskog profesora i osvedočenog nasilnika Jova Bakića, koji je najavio nasilje zgubidana, a za koje je po starom receptu okrivio vlast.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tajkunsko-blokaderski mediji predvođeni Novom S i N1 odavno su pokazali u kojoj meri preziru sve srpsko, ali sada su u tome čak otišli i korak dalje objavljujući niz skandaloznih tekstova o poseti predsednika Aleksandra Vučića Kini.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je otvaranju svečane izložbe fotografija kineske novinske agencije Sinhua, posvećene prijateljstvu naroda Kine i Srbije.
Miljana i Vladimir Kecmanović danas su osuđeni na zatvorske kazne od 14 godina i 6 meseci, i 2 godine i 11 meseci u Višem sudu u Beogradu, a povodom presude oglasio se i glavni tužilac Nenad Stefanović.
Japanska komisija za poštenu trgovinu (JFTC) sprovela je inspekcijske nadzore u šest vodećih kompanija zbog sumnje da su međusobno usklađivale i fiksirale cene sladoleda.
"Mondelez Internašonal", kompanija koja proizvodi popularne slatkiše, među kojima je i "Milka" čokolada, žalio se na odluku nemačkog suda, kojom je utvrđeno da praksa smanjenja težine proizvoda, po istoj ceni, krši propise.
Gostujući u emisiji "Za našim stolom" na televiziji K1, poznati advokat Nebojša Perović otvoreno je govorio o porodici, poreklu, odrastanju, bolnom iskustvu iz Metohije, ali i o svojim čvrstim i javno izrečenim stavovima protiv predloženih izmena Porodičnog zakona.
Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole uhapsili su još dva muškarca u nastavku istrage koja se u Višem tužilaštvu u Novom Sadu vodi protiv 12 osoba, među kojima je i penzionisani policajac, o davanju lažnih identiteta ozbiljnim kriminalcima, stranim državljanima, koji su bili na crvenim Interpolovim poternicama, zbog najtežih krivičnih dela.
U emisiji "Oko" na RTS-u gostovali su psiholog Zorana Filipović, majka ubijenog dečaka u Ribnikaru, Suzana Stanković Čikić i advokat Ognjen Božović, koji su govorili o tome da li može da se na vreme prepozna dete poput Koste K.
Viši sud u Beogradu osudio je danas na višegodišnje kazne zatvora Vladimira i Miljanu Kecmanović, roditelje dečaka koji je 3. maja 2023. godine u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar” ubio devet vršnjaka i čuvara škole, a ranio još šest osoba.
Brzom i efikasnom intervencijom vranjskih vatrogasaca-spasilaca danas je sprečena velika tragedija u selu Lepčince kod Vranja, gde je u požaru na otvorenom prostoru spašeno deset stambenih objekata, stoka i poljoprivredna mehanizacija.
Ministarstvo odbrane SAD otvoreno je za ponudu Poljske da Vašington tamo otvori stalnu vojnu bazu, izjavio je poljski ministar odbrane Vladislav Kosinjak-Kamiš nakon sastanka sa američkim kolegom Pitom Hegsetom u Briselu.
Rusija će odlučno i razorno odgovoriti na agresiju bilo koje zemlje NATO-a protiv bilo kog ruskog regiona, izjavila je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Mađarski premijer Peter Mađar rekao je da bi ubrzano članstvo Ukrajine u Evropskoj uniji "bilo nepravedno" prema zemljama Zapadnog Balkana i da "mađarska vlada nije jedina koja se ne slaže sa otvaranjem drugih klastera".
Zvezda filmova "Krug" i "Lilo i Stič" Dejvi Čejs (35) živela je mučeničkim životom mesecima pre smrti, dok su njeni prijatelji i voljeni očajnički pokušavali da joj spasu život.
Deveto izdanje Ravno Selo Film Festivala, međunarodnog festivala prvog ili drugog filma, biće održano od 25. do 28. juna, pod sloganom "Selom kruže filmske priče".
Povremeno oticanje stopala i članaka je sasvim normalno. To se može desiti nakon dužeg hodanja, stajanja ili tokom toplog vremena, ali stručnjaci upozoravaju da dugotrajni otok može da ukazije na ozbiljnije zdravstvene probleme.
Jutjuber Baka Prase objavio je snimak tiktokera Mihajla Mandića, koji se našao u centru pažnje nakon provokativne scene u kojoj se vidi kako je okružen sa dve devojke.
Jovan Pantić, bivši suprug pevačice Marije Mikić, oglasio se emotivnom porukom upućenom deci, u kojoj je pomenuo i sudsku presudu i zakonske okolnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.