• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

30.05.2026

19:23

Evo kako je tužilac Nenadić varao ljude: Na čelu je građevinske mafije i zetu Velje Ilića je obećao... - Šokantne ispovesti (AUDIO)

ATAIMAGES

Vesti

Evo kako je tužilac Nenadić varao ljude: Na čelu je građevinske mafije i zetu Velje Ilića je obećao... - Šokantne ispovesti (AUDIO)

Tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić, jedan od glavnih saradnika Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac, na skandalozne načine je varao i nameštao svoje saradnike i prijatelje, a uz to bio deo organizovane građevinske mafije, eksluzivno saznaje Informer.

Prema rečima voditeljke emisije "Paralela" na Informer TV, Andree Veskov, zaštićeni svedok je u ispovesti za našu televiziju ispričao šta je to sve što se dešavalo u Čačku, ali i dalje se dešava u režiji Nenadića i njegove bulumente. 

- Ne plaše se više Čačani kao nekada i mnogi su sada pokušali da dođu do nas i ispričaju nam toliko interesantnih priča koje su do skoro bile zatrpane u fioci i sudbine nesrećnih ljudi koji su svašta doživeli od Mladena Nenadića i njegovih - rekla je Andrea Veskov.

Potom je u emisiji pušten prvi deo ispovesti zaštićenog svedoka, koji je otkrio kako je Nenadić na skandalozan način varao prijatelje i saradnike. 

Mladen Nenadić, kada je postao advokat, on se družio sa poznatim biznismenima u Čačku, on je ljigavac, sa svima je bio baš lepo. Onda oni u tom piću, druženju, sedenju su mu se malo i poveravali, drugarski znaš... Onako, i sad, vlasnik jedne firme (prim. aut. ime poznato redakciji) mu je pričao kako radi, on je imao firmu za prodaju rezervnih delova za teretni saobraćaj i mnogo dobro je radio... i sad, on mu je pričao kako radi, šta radi, kako od poreza se sklanja i tako... I onda, on uzme (Nenadić) i ponudi ovom inspektoru što je došao posle njega, na njegovo mesto u privredni kriminal, ekonomisti Bradiću iz fabrike "REZNOG" (Reznog alata) je prešao u SUP, da ode da izvrši pretres, da pregleda papire... Međutim, on kaže: "Ma neću ja, bežim od toga". I on se naljuti na njega, ali pošalje drugu ekipu, sa kojima je dobar i koji su otišli. To je bio Darko iz Mrčajevaca tu, selo kod Čačka i Mladena (prim. aut. prezime poznato redakciji), koji je sa njim i bio u onoj aferi oko kamiona cigareta, šlepera cigareta, zvanog Mavaši - glasi početak ispovesti. 

Poslušajte šta je još otkrio. 

Andrea Veskov je tokom emisije, a nakon završetka emitovanja ovog audio-zapisa, navela kako Informeru nije cilj da bilo koga targetira, već da ukaže na to kolike su "razmere pokvarenosti Mladena Nenadića kada je u pitanju njegova advokatska karijera".

- Hajde da vidimo danas šta radi Mladen Nenadić, kako radi i gradi po Čačku, kako drži monopol i kako ucenjuje brojne funkcionere po Čačku. Ne samo da ćete čuti, već ćete i videti - najavila je Andrea Veskov i potom otkrila da jedan kamerman naše televizije umalo nije dobio batine u Čačku jer je pokušao da snimi jednu građevinu koja se povezuje s Nenadićem. 

Potom je pušten drugi ekskluzivan audio-snimak zaštićenog svedoka.

- On je (Nenadić), posle devedesete kupio kuću u Lominoj ulici, gde je jedan deo izdao za neku agenciju, koja se bavi nekom bezbednošću, nešto, tako da, obezbeđenjem. A u drugom delu je živeo sa ženom, porodicom, sve dok nije prešao za Beograd. I tu na njegovog oca se vode dva brojila Lomina, 41A i 41. To je jedan, valjda, lokal. Brojilo je jedno na stan bilo. Sad, ovaj, tu je on bio i u dogovoru sa ovom građevinskom mafijom koja sad hara Čačkom, znači 2.000 zgrada se pravi. Znači na, u celom tom delu tu, gde je njegova kuća, tu se grade zgrade. To tu gradi CEMPROM firma, vlasnistvo, Aca, ovaj, Rakićevića iz Preljine, koja u svim objektima koji se grade, učestvuje, daje beton... On ima fabriku betona, to je, inače, zet Velja Ilića - otkrio je zaštićeni svedok. 

Prema njegovim rečima, oni grade, oni rade, oni su tu i sad pod nekim posebnim uslovima je on dobio dozvolu da tu radi.

- On često, sedmično dolazi u Čačak, kako mi kažu, i sedi u nekom lokalu kod kružnog toka, kod Moravice, i tu se dogovaraju, prave neku strategiju. To je ta cela ekipa koja vlada Čačkom, a za Aca je on rekao da će ga progurati, Veljovog zeta, da će ga progurati za gradonacelnika Čačka, da bude ovde za ove, za opoziciju, za ove blokadere - naglasio je svedok.

Poslušajte ostatak ove šokantne ispovesti

BONUS VIDEO 


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Narodno pozorište Timočke Krajine "Zoran Radmilović" osvojilo Gran pri za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" na Festivalu ruske klasike u Podmoskovlju
Kultura

Narodno pozorište Timočke Krajine "Zoran Radmilović" osvojilo Gran pri za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" na Festivalu ruske klasike u Podmoskovlju

Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.

29.05.2026

19:12

Magazin

Džet set