• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

31.05.2026

20:00

Političko divljaštvo umalo dovelo do tragedije: Savo Manojlović zbog jeftinih poena ugrozio živote Beograđana! (VIDEO)

ATAIMAGES

Vesti

Političko divljaštvo umalo dovelo do tragedije: Savo Manojlović zbog jeftinih poena ugrozio živote Beograđana! (VIDEO)

Jučerašnja akcija skidanja transparenta sa Palate Albanija u centru Beograda pretvorila se u opasnost, koja je samo pukom srećom prošla bez ljudskih žrtava.

Jučerašnji performans pokreta Kreni-Promeni u samom centru Beograda je bila jedna od političkih predstava Save Manojlovića, i pukom srećom se nije završilo crnom hronikom i gubitkom ljudskih života.

Predvođeni Savom Manojlovićem, aktivisti su fizički nasrnula na obezbeđenje. Tom prilikom, aktivisti su skalpelom isekli radnika obezbeđenja, čime je ovaj incident prešao granicu političkog aktivizma i ušao u zonu nasilja opet.

 

 

Zatim su tokom divljačkog cimanjem i pokušaja uklanjanja banera “Srbija pobeđuje“, aktivisti mogli da povrede ne samo sami sebe već i slučajne prolaznike jer postojala direktna opasnost da se otkine parče fasade sa istorijske zgrade. A s obzirom na to da niko nije mogao da predvidi gde će masivno platno pasti, životi prolaznika na jednoj od najprometnijih ulica bili su direktno ugroženi.

 

 

Na inicijativu predsednika Aleksandra Vučića, na teren su poslati profesionalni alpinisti koji su bezbedno i stručno uklonili ostatke banera, sprečivši potencijalnu tragediju.

Dokle ide granica političkog ludila i da li je nečiji život jeftina cena za jeftine političke poene? Jučerašnji događaji ispred Palate Albanije pokazali su da Savo Manojlović i pokret „Kreni-Promeni“ ne prezaju ni od čega, pa ni od ugrožavanja bezbednosti hiljada prolaznika u najprometnijem delu Beograda.

BONUS VIDEO 

 

 

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Dan MUP i Dan policije: Položen lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu (FOTO)
Hronika

Dan MUP i Dan policije: Položen lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu (FOTO)

Povodom obeležavanja Dana Ministarstva unutrašnjih poslova, slave Ministarstva i Dana policije, potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić jutros je, u pratnji direktora policije Dragana Vasiljevića, položio lovorov venac na Spomen-obeležje u Novom Beogradu, u znak sećanja na policijske službenike koji su dali svoje živote čuvajući mir i bezbednost građana Srbije.

31.05.2026

11:44

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Narodno pozorište Timočke Krajine "Zoran Radmilović" osvojilo Gran pri za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" na Festivalu ruske klasike u Podmoskovlju
Kultura

Narodno pozorište Timočke Krajine "Zoran Radmilović" osvojilo Gran pri za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" na Festivalu ruske klasike u Podmoskovlju

Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.

29.05.2026

19:12

Magazin

Džet set