• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

01.06.2026

20:55 >> 23:20

Odjeknule moćne Vučićeve reči: Obratio se blokaderima i Crnogorcima, pa otkrio kakve je sve napade doživeo

Aleksandar Jovanović Cile

Vesti

Odjeknule moćne Vučićeve reči: Obratio se blokaderima i Crnogorcima, pa otkrio kakve je sve napade doživeo

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je gost emisije "Ćirilica Milomira Marića" na TV Prva.

Predsednik je govorio o svim aktuelnim i važnim temama, prvenstveno o njegovoj istorijskoj poseti Kini, koja je snažno odjeknula u celom regionu. 

Takođe, osvrnuo se i na blokadere, ali i na sve druge izazove sa kojima se u ovom trenutku suočava naša zemlja.

Biće još mnogo problema u svetu 

Vučić je pred kraj inetrvjua upozorio da aktuelni sukobi u svetu neće biti lago prevaziđeni, ali i da će biti još mnogo problema.

- Zato moramo da radimo na tome da sačuvamo mir - zaključio je predsednik Aleksandar Vučić.    

"Imaju veliku podršku i spolja i iznutra" 

Predsednik Srbije je naglasio da je uspešno pobeđena obojena revolucija. 

- Uspeli smo da pobedimo obojenu revoluciju koja je bila dobro organizovanu spolja, ali uz podršku naroda jer Srbin je shvatio da ne sme da dozvoli da mu neko otme državu. A da se to nije desilo, verujte da sad ne bi bilo države. Oni imaju ogromnu podršku i spolja i iznutra i to neće biti laki izbori - rekao je Vučić. 

Potom je najavio skup u Beogradu. 

- Uskoro ćemo, najverovatnije na platou ispred Narodne Skupštine, otkriti sve ono što je važno za građane Srbije. Zato sve pozivam da dođu u Beograd da poslušaju taj politički govor tokom kom ćemo mnogo toga otkriti. Potom će preko leta biti kraća pauza, a onda posle leta idemo na izbore - najavio je Vučić i dodao kako su lagali da izbora neće biti ove godine jer će ih biti.      

Foto: printscreen TV Prva

 

"Tražili su mi da opoziciji "dam" Šabac"  

Najviši zvaničnici pojedinih zemalja govorili su mi da dam opoziciji Šabac, otkrio je predsednik Vučić tokom "Ćirilice s Milomirom Marićem". 

- Nisu mi govorili da im dam Beograd, ali Šabac jesu. "Daj im da malo vladaju tamo". Govorim vam istinu i mogu da idem i na poligraf. Govorio mi je jedan od najviših evropskih zvaničnika: "Daj im Šabac, šta te briga?!". Šta je trebalo da uradim? Da varam, kradem?! Nikad! Kao što nikad ne plaćam ni reket. Nikome u svetu ga ne plaćam i ne plašim se da svima kažem istinu u lice - poručio je odlučno predsednik.          

"Ti ne razumeš, ti si gotov" 

Na pitanje Milomira Marića da li je tokom karijere upozoravan da se protiv njega sprema bunt, pa i obojena revolucija, Vučić se prisetio:  

- Pitajte to moje savetnike i najbliže saradnike, ali u jednom trenutku jedna od njih je ušla u moju kancelaciju i rekla: "Ti ne razumeš, ti si govot! Unakaziće te, držaće te u zatvoru ceo život". Iz najbolje namere mi je to rekla, upozorila me je - ispričao je Vučić. 

Na Marićeveo pitanje ko je u pitanju, on je rekao:

"Moja savetnica mi je to rekla. Nacrtali su mi da mi prisluškuju razgovore sa mojim bratom". 

"Za mene je samo jedna zemlja svetinja" 

Predsednik Srbije je naglasio da ima hrabrosti da odgovori i Trampu i Putinu i svima ostalima. Prema njegovim rečima, to ne znači da bi odgovorio na ružan način, ali da bi uvek i u svakoj prilici branio Srbiju.  

- Za mene je samo jedna svetinja. Samo jednu zemlju toliko vodim da bih za nju sve uradio - a to je Srbija. I moj posao je da je na svakom mestu i u svakom trenutku branim od svih - rekao je predsednik.

Najavio je da u posetu Srbiji dolazi Antonio Košta, a da odmah posle toga on ide u Tivat. 

Foto: printscreen TV Prva

 

O Otvorenom Balkanu 

Vučić je istakao kako on nikad nije odustao od otvorenog Balkana, kao i da je ponosan na činjenicu da je učestvovao u stvaranju tog projekta.

- Zahvalan sam svima koji su razumeli tu veliku ideju. Ali, ako smem da kažem, samo je Srbija ostala dovoljno snažna da na nju ne može presudno da utiče strani faktor. Nekima se učinilo da im iz ruku izmiče volan i da će balkanski narodi sami upravljati svojom sudbinom. Zbog toga su izvršili ogroman pritisak na neke druge. Na mene nisu uspeli da utiču i ponosan sam što to mogu da kažem. Ostao sam veran prijateljima i ostao sam dosledan ideji da Balkan pripada balkanskim narodima. Neki drugi nisu - kazao je Vučić.

Zašto Crna Gora napada Srbiju? 

Predsednik Vučić je, komentarišuću sve ono što se ovih dana dešava na relaciji Podgorica- Beograd, poručio: 

"Ja samo ne razumem da li je moguće da zbog toga što im neki ambasadori to kažu da će da budu primljeni u Evropu ako što više vređaju Srbiju, da će da budu nagrađeni, da oni to slušaju. Ne razumem, da budem sasvim iskren zašto to rade i zašto imaju potrebu ne samo oni nego i mnogi drugi iz regiona, gde god da se pojavimo.. Ja imam odgovor Evropi za to, ja kažem: "A u kakvim ste vi odnosima sa Pekingom, Moskvom, Vašingtonom? Jeste vi krivi što niste u najboljim odnosima s njima? Ovo su malo veći igrači od onih koje ste vi pravili samo s jednim ciljem, da Srbija bude zaustavljena i ne bude dominantna sila.". Kad takvo pitanje postavite, onda odustanu od te teze.".

O odnosima sa Prištinom, predsednik je rekao: 

"Oni vam uzmu 14 odsto teritorije, mi to kao i NATO gledamo u budućnost, onda će da nađu velike rodoljube i da kažu nismo to mi, to si ti priznao, ti si kriv što nisi zaratio, ušao tamo. Licemerje je na vrhuncu. Uvek su ljudi mislili da veće zemlje mogu da slome takvom vrstom pritiska, onda se iznenade i gledaju da sakriju da sam primio orden u Kini od Si Đinpinga". 

Foto: printscreen TV Prva

 

O blokaderki Vasić i stanju na fakultetima 

Vučić se osvrnuo i na činjenicu da je ono što su blokaderi uradili na fakultetima apsolutno nezakonito, a potom komentarisao i sraman "nastup" blokaderske profesorke Marije Vasić u "Utisku nedelje", koja je izvređala vernike SPC.  

- Strah ljudima neretko obraz kalja i mnogi profesori nisu imali hrabrosti da se suprotstave blokaderima. Zato su oni profesori koji su to uradili zaslužili orden - rekao je Vučić, a zatim je u programu emisije pušten prilog u kom se čuje kako Vasićeva o celivanju Pojasa Presvete Bogorodice priča kao o fetišu.      

Prema Vučićevim rečima, uvek će biti oni koji će voditi politiku protiv SPC jer je ona deo tradicije i opstanka našeg naroda, pogotovo tamo gde Srbi nemaju državu. 

- Neće oni da ismevaju nikoga osim pravoslavlja, osim našeg patrijarha. Uvek će da bude problem SPC, da izmišljaju novu crkvu. Uvek će na kraju da vode politiku protiv SPC. Ona je važan element u samom biću srpskog naroda i opstanku srpskog naroda. Ona je sačuvala veći deo tradicije i opstanka srpskog naroda. Mi smo se okupljali u celu Čipuljić koje danas pripada federaciji, u crkvenom domu. Tu su se srpska čeljad okupljala. Ta uloga crkve nije mala, naprotiv, velika je. Te uvrede na račun patrijarha, to sve što su radili je toliko užasno da nemam reči. Upadali su nam i u Maticu srpsku, sprečavali godišnjice, to postoji nažalost samo kod Srba, a kad je potrebno da se kaže nešto u zaštitu Srba, to ne postoji - rekao je on. 

Foto: printscreen TV Prva

 

- Uvrede na račun Patrijarha... Sve to što su radili, to je strašno. Ali udarali su i na druge institucije, Maticu srpske... Nadam se da vest koju smo pročitali pre emisije da je u Crnoj Gori izglasan zakon kojim su se dešavanja iz 1918. godine karakterišu kao "nasilna aneksija" - primetio je lider Srbije. 

On je govorio o vesti da je skupština Crne Gore na večerašnjoj sednici usvojila predlog Zakona o statusu potomaka Dinastije Petrović Njegoš, čije su predložene izmene prošle godine izazvale buru u javnosti, te da je “nasilna aneksija” ostala u tekstu.  

On je naglasio kako je siguran da Milan Knežević, kao ni članovi njegove stranke za to nisu glasali jer to ne bi bio samo falsifikat istorije, već bi Srbiji u značajnoj meri pokazalo šta o njoj i srpskom narodu misli rukovodstvo u Crnoj Gori. 

- Ako je ovo tačno, to će sigurno značajno uticati na buduće odnose naše zemlje sa Crnom Gorom - istakao je Vučić.  

O porodilištima i bolnicama 

Milomir Marić je u jednom trenutku konstatovao da predsednikov posao nije sve, ali kako reaguje na stanje porodilišta u Pančevu u kom sa plafona bukvalno otpada plafon na bebe.  

- Pogledajte u kakvom vam je stanju niško porodilište... Ako ćete iskreno, u kakvom su stanju do skoro bila i porodilišta u Beogradu. Renovirana je Višegradska... Radi se mnogo toga. Mi smo uradili više, kada su u pitanju bolniice, nego bilo ko ranije. U Prokuplju se uskoro otvara velelepna bolnica. Ona je prevelika za Toplicu, ali je u redu da oni konačno dobiju bolnicu kojom mogu da se ponose i da ne idu u Niš. S druge strane, to je rasterećenje za Niš. Problem je što se decenijama nije ulagalo u najobičnije renovacije u održavanja - ukazao je predsednik. 

Otkrio je da je izneo predlog Vladi da se uloži po milion ili dva evra u svaki Dom zdravlja širom Srbije kako bi ljudi videli promenu. 

- Po svim opštinama će to ići, a ne samo po velikim gradovima. Takođe, u Kragujevcu gradimo spejs-šatl - istakao je on. 

Foto: printscreen TV Prva

 

Podsetio je da oni koji su vladali pre 2012. nisu uradili ništa - nula. 

- Zato se sad čudim da se oni ponovo nude da budu na vlasti - naglasio je Vučić.    

"Kokanović je sramota Zapadne Srbije" 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je komentarisao blokadersku listu, pa se dotakao siležije Zlatka Kokanovića. 

Neću da upadnem u zamku da kažem kako su mladi ljudi podložni mamnipulaciji. Najviše zameram profesorima, naravno, ne svima, većina profesora časno obavlja svoje funkcije. I zameram političarima koji su iskoristili decu samo da bi se dočepali fotelje. Kod nas će na listi da bude 20 studenata, a kod njih neće da bude nijedan. Na njihovoj će da bude isluženi političari, čak i nesposobni. Ako vi meni kažete šta će Kokanović da radi na sedmom ili petom mestu te liste, a projektovan je da bude na sedmom. Ljudi, Kokanović je sramota Loznice, on je sramota Zapadne Srbije. On je samo znao da treba da brani ovu Violu fon Kramon, pa da sekirom ide na Srbe i da preti: "Ne dam Violu, ne dam Kosovo". Ide po televizijama i samo psuje, viče... Da li je to budućnost Srbije?! Jeste li ozbiljni? Da bude premijer, predsednik Skupštine ili neki ministar? Molim vas! Jeste li ozbiljni?! Ili Jovo Bakić?! - pitao je predsednik Vučić.      

Foto: printscreen TV Prva

 

O napadima na SPC

Predsednik je napomenuo kako on nije "neki veliki vernik", ali je pozvao sve da ne vređaju vernike. 

- Moj sin Danilo je veliki vernik i sve poštuje, Milica ne toliko, a za Vukana ćemo tek da vidimo... Ja verujem u Boga, ali ne smeta mi kad je neko ateista, agnostik, to su građani naše zemlje, svako ima svoje pravo. Ali nemojte da vređate nas koji smo sačekali tu svetinju, to za nas nije predmet, to je za nas svetinja. U pravoslavnoj veri to je svetinja. Od brojnosti ljudi koji dolaze na celivanje je mnogo veća vera, nada, ljubav... Ponosan sam na to. Za nas to nije predmet, već svetinja. Sa svih strana dolaze ljudi da celivaju. Tamo ima ljudi različitih političkih uverenja, ali to je pristojna Srbija. To su ljudi koji su u stanju da pokažu da su spremni da žive u miru. Tamo čelaju satima samo da bi stigli da celivaju svetinju. To je nasuprot psovkama i svemu onome ružnom što vidimo, mnogo važnije - poručio je šef Srbije.   

On je zatim spomenuo Hilandar. 

- Za Hilandar smo uradili mnoge stvari, posle Aleksandra Obrenovića najviše. Hilandaru smo pomogli ne samo finansijski, već i donošenjem zakona koji niko nije hteo da donese. Hilandar time ima obezbeđen život za naredne decenije - rekao je predsednik. 

Vojna vežba na Pasuljanskim livadama 

Vučić je otkrio da će Vojska Srbije uskoro održati veliku vojnu vežbu. 

Moje obećanje ljudima je, a o tome ću da govorim 27-28... Mi ćemo 28. imati do sada najznačajniju vojnu vežbu na Pasuljanskim livadama, sve u okviru Vidovdanskih dana. Neću se pomiriti sa tim da nam obrazovanje bude uništeno jer bez toga mi budućnosti nemamo. Želim da vidim oštriju konkurenciju. Ja želim da vidim strane kampuse. Imate profesorku fakulteta u Nišu koja je poslala sina na blokadu, a ne da da Bokoni dođe u Beograd, da bi i njena deca mogla da uče, da plate dvostruko manje, jer baš je briga, njeno dete je na Bokoni. Pogledajte na šta liči Pravni fakultet u Beogradu danas u odnosu na period pre 50 godina. Kakve smo profesore imali, stručnim radovima smo punili sve naučne časopise sveta - istakao je predsednik Srbije. 

Foto: printscreen TV Prva

 

"U Kini sam napravio jednu grešku"

Predsednik Srbije je otkrio da je tokom posete Kini napravio jednu grešku kada je u toj zemlji prilikom poseti muzeju kineskoj delegaciji nekoliko puta ponovio rečenicu da prijateljstvo između Beograda i Pekinga traje 70 godina.

- Čestitao sam to jer je Jugoslavija 1955. priznala uspeh revolucije, odnosno promene u Kini. Rekao sam to nekoliko puta, ali vidim oni ćute. Kinezi su naša braća i prijatelji i ja odlično čitam svaku njihovu reakciju. Ćutali su i kada sam još jednom to izgovorio, a onda mi je jedan partijski sekretar rekao: "Ekselencijo, mi vas volimo najviše na svetu, ali ne možemo da prihvatimo da to traje baš 70 godina. Nećemo vam nikada negirati to, ali vi morate da znate da se jedan vaš predsednik 2001. godine, tačnije 2000. godine, odrekao državnog kontinuiteta SRJ u odnosu na SFRJ. Mi se držimo zakona i onda moramo u odnosu na to da reagujemo - ispričao je predsednik Srbije. 

Zatim je otkrio da je jednom prilikom bio na sastanku kod Miloševića i da su ga tada pitali "ko će da glasa za izdajnike Svilanovića, Đinđića..."

- Rekao sam im da ljudi to ne doživljavaju na taj način - istakao je Vučić.     

Svako će da čita ono što on želi, dodao je predsednik.

- Onaj ko će da glumi rodoljuba čitaće za Koštunicu. On odgovara, brecnuo se na nju po pitanju Haškog tribunala "nemojte samo vi da me pitate o tome, ja sam protiv toga..." Kad se to završilo i on i Tadić od prvog do poslednjeg Srbina u kesama su isporučivali u Hag, neke bukvalno preko Drine u kesama. Ljudi ponekad moraju da postave pitanje "kakvu politiku ćemo da vodimo" - naglasio je šef naše države. 

Foto: printscreen TV Prva

 

Poručio je kako on vodi zemlju, a ne cirkus.

- Ne mogu da se kliberim ceo dan. Moj posao nije jednostavan i lak i ne mogu da budem simpatičan. Ali samo razmislite kakva je moja politika po pitanju KiM, a šta je politika Kokanovića, Jove Bakića... Je li politika da uvodite sankcije Rusiji kao što govorite ili nije? Da nas vraćate u socijalističko samoupravljanje, da biste da ukinete privrednike, plenum da nam određuje ekonomiju? To je propast Srbije u nekoliko dana, a kamoli meseci. Samo sagledajte ko su ti ljudi, te rezultate - istakao je on. 

Rečenica: Ljudi su besni 

Predsednik Srbije se osvrnuo na to šta bi bilo da se u javnosti u poslednjih godinu i po dana ponavljalo "da su ljudi besni".

- Da se o tome govorilo stalno i da se ta rečenica ponavljala, imali biste rat na ulicama. Šta bi tek bilo da u Novom Sadu prošlog leta na ulice nisu izašli pripadnici "Kobri" - podsetio je Vučić. 

Foto: printscreen TV Prva

 

 

Pitao je šta bi bilo kada bi blokaderima postavio pitanje: "Šta im je politika?".     

"Vučić mrzi pse i ptice"

Predsednik Vučić je, vrativši se na temu afere "ptice", istakao kako je Srbija uradila mnogo dobrih stvari, i da je to ono što je jedino važno. 

- Pojačali smo građevinu i izdavanje dozvola. To su dobre vesti. Ja na to mogu da odgovorim. Ali ne mogu da odgovorim na to "Vučić mrzi ptice". Nemoguće je da odgovorite na to, ma koliko to glupo bilo. Nije njima cilj da kažu "u Srbiji se živi loše", ali ako kažu "Vučić mrzi pse, mačke, ljude", ali zašto? Kažu "Vučić nije zapalio sveće za stradale pod nadstrešnicom". Šta njih briga što sam išao na sve sahrane, ne interesuje ih to, oni izmisle priču da nisam zapalio sveću. Lagali su i oko Ribnikara. Oni kažu "ti nisi čovek" - podsetio je on. 

Foto: printscreen TV Prva

 

Predsednik je podsetio i na to da blokaderi na proteste dolaze vozovima i prugama izgrađenim u vreme n jegove vlasti.

- Ja sam srećan kad dolaze tim. Jer i oni moraju da priznaju ko je to napravio. Kao što sam srećan kad kažu "idemo na Nacionalni stadion, biće izgrađen", jer oni ništa od toga nisu mogli da izgrade. Kad sve to imate u vidu, taj postupak i akcija dehumanizacije, ono što im je najviše uspelo, ništa suštinski, a sva njihova snaga studentskog blokaderskog pokreta, se zasniva na tome da oni koji zbog ove kampanje dehumanizacije kažu "Vučić nije čovek, smenimo ga, otac mu nije otac, majka bila s Albancem". Te gadosti su meni bile smešne - naglasio je on. 

O podkastu s Vujoševićem 

Predsednik Srbije je tokom intervjua otkrio kako je imao nameru da vodi podkast, koji ne bi imao nikakve veze sa politikom, kao i da je prvi gost trebalo da mu bude Duško Vujošević.

- I pristao je Vujošević. Razgovarao sam sa njim, ali samo nekoliko dana kasnije je, nažalost, završio u bolnici i preminuo je - ispričao je Vučić.   

Afera "ptice" 

Predsednik Srbije je naglasio da se trenutno na ulicama nalaze najbogatiji ljudi našeg društva i da su to oni koji imaju najviše, a najglasnije se bune. 

- Govorio sam o tri ključna elementa rušenja vlasti u Srbiji. Svaka vlast se suočava, imate korumpirane, bahate... Tu dozu bahatosti je nemoguće da podnesete i trpite. Ljudi imaju različita viđenja. Želim da dobijem što je više moguće tačnih podataka u Srbiji, a ne ličnih utisaka o nekome. Tri su stvari koje su radili. Ne možete da kažete da Srbija nije najbrže napredovala u svojoj istoriji. Nikad nije bilo dobro. Ni u vreme Nemanjića, Brankovića, Karađorđevića, Obrenovića, nikada. Uglavnom smo ovako ili onako sklanjali ljude, od ubijanja, proterivanja, nikada nam nije bilo dobro i nismo poštovali onoga ko u naše ime obavlja dužnost. Ja sam se s tim pomirio još 2013-2014. Radio sam i po 15 sati i pitao se je l' moguće da to ljudi ne vide?! Naravno da ne vide. Imaju drugačiju sliku u eri socijalnih mreža, fotomontaža, bezbroj laži mogu da urade - objasnio je predsednik Srbije.  

- Ne možete vi da kažete da u Srbiji danas nisu mnogo bolje plate - dodao je on.

Naglasio je kako blokaderi nikada nisu rekli šta je to što im je loše u našoj zemlji.

- Oni govore: "Mi imamo posla sa zlim čovekom i moramo da dođemo do toga" - ukazao je predsednik.   

Zatim je podsetio:

"Više smo puteva izgradili od tada, nego do tada, razlika u godinama je 5 prema 1. Naši ljudi nisu otvoreni za to da vide, izgradili smo više nego što je za 60 godina izgrađeno. Više smo izgradili u poslednjih 12 godina nego oni u 67. Ljudi ništa ne veruju u to, kažu "ne, to je nemoguće da ja živim u najbolje vreme u Srbiji".

Foto: printscreen TV Prva

 

Prema Vučićevim rečima, nama nisu otvarali klastere i poglavlja, ali smo ekonomski najbrže napredovali.

- Danas je stopa javnog duga 43 odsto. Svi u regionu imaju veću stopu javnog duga, Srbija je najmanje zadužena. Uspevamo da gradimo zemlju i da radimo ono što nismo uspevali u decenijama pre nas. Onda kad odem u Kinu i vidim šta oni rade, osetim se loše i "trčim" nazad da uhvatim korak s tim fenomenalnim ljudima. Tri su teme, ponavljam. Jedna je relativizacija rezultata. Oni kažu "nikad nam lošije nije bilo". Nikada vam nisu rekli šta im je to loše. Nemaju šta da vam kažu. Drugi je kriminalizacija mene i meni najbližih ljudi. Nisu uspeli, ali im je to "štap" kojim su se služili. A treći je dehumanizacija - naglasio je predsednik Srbije. 

O viznom režimu za Rusiju

Vučić je komentarisao i nove priče koje su počele da se ispredaju kako će Srbija sada da uvede vizni režim za Rusiju.   

- Pozvao sam i Anu Brnabić da vidim jesu oni nešto izglasali. Nema ništa od toga - jasno i glasno je poručio lider Srbije.  

Foto: printscreen TV Prva

 

O Trampovom potezu 

Predsednik je napomenuo kako je poseta Kini bila od ogromnog značaja za Srbiju.

- Kada sam bio u Indiji napisao sam jedan članak za tamošnji medij koji je pročitalo 150 miliona ljudi. Tada je jedna mala Srbija postala posebno vidljiva, iako tekst nije bio mnogo zapažen kod nas. Išao sam u Kinu, posetio sam Sjedinjene Američke Države i tamo smo imali veličanstven doček. U Kini smo uradili velike stvari, a u međuvremenu sam napisao i dosta drugih tekstova. Jedan od njih je primetio predsednik Tramp. Već pre toga su jedan moj uvodni tekst na Foxu zapazili. To je za našu malu zemlju od ogromnog značaja. Nemojte da smetnete s uma, zemlje se poštuju one koje su nezavisne, koje suvereno donose svoje odluke, koje ubrzano rastu i koje mogu da budu politički činilac. Srbija je... ja nikad nisam zadovoljan. Zameram sebi milion stvari. Nismo radili dovoljno - rekao je Vučić. 

Kako je dodao, Srbija je ipak zemlja koja je najbrže napredovala. 

- Ali smo najbrže napredovali. 2015. početkom, posle teških reformi, visokog javnog duga, deficita, smanjenja plata u javnom sektoru, bili na 300 evra prosečne plate, Crna Gora je bila čak 50 odsto iznad nas. Danas smo mi zemlja s najvišim platama u regionu, samo 10 godina kasnije. Uspeli smo mnogo. Promenili smo zemlju. Ali te promene nisu dovoljne, moraju da budu snažnije, jače, odgovornije. Ne promene koje će da nas vraćaju u prošlost, već one koje sami guramo i gde sami razumemo da moramo sebe da popravimo. Ova pozicija Srbije je od izuzetnog značaja - naglasio je predsednik Srbije.    

"Nije herojsko delo..." 

Na početku emisije Marić se u svom dobro poznatom maniru obratio Vučiću: "Predsedniče, ja sam očekivao da ćete se odmoriti makar jedan dan posle one istorijske posete Kini, ali vi ste opdmah otišli da ispunite obećanje koje ste dali?".  

- Ovo zvuči kao nekakvo poigravanje kome ste vi, gospodine Mariću, vični, ali meni nije strano da radim svaki dan. Ipak, to nije nikakvo herojsko delo, ima ljudi koji rade mnogo teže poslove. To je moja obaveza, da dok sam ponosni predsednik Srbije da mogu da obavljam posao u ime i za račun građana Srbije. Za to sam biran i to je sve. Znam ne tako mali broj ljudi koji rade teže poslove, i rade ih svakako ne manje od mene i divim se tim ljudima i verujem da će tek u budućnosti imati priliku da pokažu koliko vrede - rekao je Vučić.  

Foto: printscreen TV Prva

 

Podsetimo, gostovanje predsednika Srbije na Prva TV je ranije danas najavljeno i na jednoj od zvaničnih Instagram stranica šefa naše države.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

Hronika

"Palo" šest pedofila u Srbiji: Predstavljali se kao devojčice i radili užasnu stvar
Hronika

"Palo" šest pedofila u Srbiji: Predstavljali se kao devojčice i radili užasnu stvar

U okviru akcije Armagedon uhapšeno je šest osoba zbog sumnje u krivično delo Prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju. Oni se sumnjiče da su se na društvenim mrežama i aplikacijama predstavljali kao devojčice i na taj način pribavljali fotografije dece koje su kasnije eksploatisali.

22.06.2026

11:27

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set