Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izjavio je danas da su "hrvatski mediji i blokaderi iz Srbije i dva dana nakon Samita u Tivtu na aparatima” i poručio da će Srbija svojim rezultatima "uvek blokirati njihove laži i mržnju".
- Hrvatski mediji i domaći blokaderi na aparatima i dva dana nakon Samita u Tivtu. Ne prestaje histerija nakon što je sve dežurne srbomrzitelje predsednik Vučić preigrao - naveo je Vučević na mreži X reagujući na tekstove u hrvatskim medijima u kojima piše “Srbija nije prošla svoju katarzu, već i dalje živi u mitu da je rat počeo 5. avgusta 1995. godine, Olujom”.
Vučević je istakao da je teško da oni dožive katarzu, jer je više nego jasno ko je najjači igrač u regionu, ukazujući da Srbija sama nosi više od polovine izvoza celog Zapadnog Balkana u EU.
- I uvek ćemo rezultatima blokirati njihove laži i mržnju! Pobediće Srbija - naveo je Vučević.
Hrvatski "Večernji list" objavio je prethodno tekst u kojem se tvrdi da Srbija i predsednik Aleksandar Vučić treba da priznaju odgovornost zvaničnog Beograda za sukobe na prostoru bivše Jugoslavije i "prođu katarzu", uz tvrdnje o "imperijalnoj politici" i ratnim dešavanjima u regionu.
Kada je novoizabrani predsednik Mađarske Peter Mađar ostvario veliki politički uspeh, među blokaderima i opozicionim aktivistima u Srbiji zavladala je prava euforija. Međutim, jedan snimak je zapušio usta blokaderima.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom izveštavanja pojedinih crnogorskih medija o učešću predsednika Srbije Aleksandar Vučić na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan održanom u Tivtu.
Nacionalni savet crnogorske nacionalne manjine izražava zabrinutost zbog atmosfere tenzija, podela i optužbi koja je poslednjih dana pratila posetu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića Crnoj Gori.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević gostovao je na Informer TV, gde je govorio o aktuelnim političkim i društvenim temama.
Lider SNS-a Miloš Vučević reagovao je na nezapamćeni izliv mržnje i otvoreni poziv na linč predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ministra Darka Glišića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kada je novoizabrani predsednik Mađarske Peter Mađar ostvario veliki politički uspeh, među blokaderima i opozicionim aktivistima u Srbiji zavladala je prava euforija. Međutim, jedan snimak je zapušio usta blokaderima.
Razlog zašto su blokaderi napravili brutalnu čistku na svojoj izbornoj listi i vetirali blokaderskog glumca Dragana Gagija Jovanovića konačno je izašao na videlo. Redakcija Informera došla je do ekskluzivnih fotografija koje razotkrivaju sve licemerje i dvojne aršine ove opozicione grupe.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, ekskluzivno je otkrio šta se dešava kada neko sa blokaderske liste bude "vetiran", odnosno izbačen sa liste.
Bivša ministarka energetike prof. dr. Zorana Mihajlović ocenila je da je Srbija, kada je reč o NIS-u, "na samom kraju" i da bi do kraja avgusta kompanija mogla da dobije novog vlasnika, dok bi u slučaju neuspeha pregovora postojali i planovi B i C.
Na Savi kod Šapca sutra se održava tradicionalni "Međunarodni plivački maraton" koji je duže od pola veka jedna od najznačajnijih sportskih manifestacija u ovom gradu.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović obišla je prostor "Expo 2027 Playground" na Beogradskom sajmu sa učesnicima kampa "Srbija te zove".
Požar u Deliblatskoj peščari progutao je više od 500 hektara šume i stvorio retki olujni oblak iznad Južnog Banata. Sunce se ne vidi od dima, a put je zatvoren.
Pripadnici saobraćajne policije u Prijepolju i ovog vikenda uz pomoć dronova kontrolišu saobraćaj na magistralnom putu od Borove glave ka crnogorskoj granici.
Funkcionerka PSS-a Nataša Miljanović Zubac na društvenim mrežama objavila je na društvenim mrežama snimak nadzornih kamera koji prikazuju pokušaj ubistva Davora Dabića, bliskog Darku Elezu, u Istočnom Sarajevu.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Zoran Ć. (57) zbog sumnje da je u stanu na teritoriji Novog Beograda na svirep način lišio života svoju majku M. Ć.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen pozdravila je usvajanje zakona o novim sankcijama protiv Rusije u Senatu Sjedinjenih Država i pozvala na dodatno ograničavanje prihoda Moskve.
Pentagon je prevremeno razrešio dužnosti komandanta 5. korpusa američke vojske, general-potpukovnika Čarlsa Kostancu, koji je bio zadužen za koordinaciju vojne pomoći Ukrajini i upravljanje trupama na istočnom krilu NATO-a, prenose američki mediji.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Ako vam je neprijatno da šetate samo u kupaćem kostimu i na bazenu i na moru, obucite maramu. Od jedne veće možete da napravite nekoliko haljina - bez leđa, s jednim otkrivenim ramenom, ali i suknje, mini, midi ili maksi.
Lagane desetominutne vežbe i ples izuzetno efikasno poboljšavaju varenje i otklanjaju nadutost, uz važnu napomenu da se s aktivnostima ne počinje odmah nakon obroka.
Vlasnik Pink televizije Željko Mitrović oglasio se na Instagramu i otkrio još jedno ime koje će se naći u rijalitiju „Elita 10“. Kako je potvrdio, učešće je obezbedio i Zmaj od Šipova.
Gostovanje Asmina Durdžića u sinoćnoj emisiji "Narod pita" poprimili je drugi tok nakon što se u program uživo javila žena koja je tvrdila da joj je Asmin slao gole slike.
Kantautorka Emina Jahović danas se javno obratila svom sinu Jamanu uputivši mu puno emotivnih reči, a povod je njegovo punoletstvo na koje ponosna mama nije ostala imuna.
Pevačica Dara Bubamara je uslikana uoči nastupa u jednom beogradskom lokalu, a njen stajling o kome svi pričaju spojio je smelost, eleganciju i letnji vajb.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.