Nemanja Starović, ministar za evropske integracije u Vladi Republike Srbije, na brutalan način je prokomentarisao sramnu izjavu Borislava Borka Stefanovića, potrčka tajkuna Dragana Đilasa, o održavanju skupa Srbiji partnerskih zemalja u Beogradu.
- Vučić, tokom posete Gruziji, najavljuje da će zvati ostale države kandidate za članstvo u EU u Beograd da se dogovori sa njima kako da se svi postavimo prema Briselu. Jedino dobro je što ih zove u Beograd jer kad on ide negde vodi sa sobom bataljon batinaša i kriminalaca - glasi samo deo jezivog komentara koji je Stefanović objavio na društvenoj mreži Iks.
Na to je reagovao Starović i oštro uzvratio blokaderskom opozicinaru.
- Koliko jeda i otrova samo na pomen da se u Beogradu održi važan skup partnerskih zemalja koje teže članstvu u EU. A kako i da bude drugačije, kada su blokaderi vični jedino svađama, razdoru, mržnji i nasilju. Srećom, Srbija ima predsednika Vučića koji našoj prestonici vraća ulogu koja joj istorijski pripada - jednog od najvažnijih centara dijaloga i saradnje na Starom kontinentu - zaključio je Nemanja Starović.
Vučić, tokom posete Gruziji, najavljuje da će zvati ostale države kandidate za članstvo u EU u Beograd da se dogovori sa njima kako da se svi postavimo prema Briselu.
Jedino dobro je što ih zove u Beograd jer kad on ide negde vodi sa sobom bataljon batinaša i kriminalaca.…
— Borko Stefanović (@BorkoStef) June 15, 2026
Borislav Borko Stefanović, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, odjavio je blokadere, poručio da im ništa ne veruje, ali i da "nije dobra pozicija da Kosovo bude deo Srbije"!
Potpredsednik Stranke slobode i pravde Borko Stefanović dao je intervju za "Autonomiju", portal Dinka Gruhonjića, u kom je najstrašnije lagao o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića samitu "EU - Zapadni Balkan" u Tivtu.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić odgovorila je Borku Stefanoviću koji je prozivao predsednika Aleksandra Vučića nakon posete Tivtu, vidno ozlojeđen zbog respekta koji je Vučiću tamo ukazan među najmoćnijim ljudima Evrope.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede, Adrijana Mesarović, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, gde je reagovala na optužbe srpskih opozicionara protiv Srbije i predsednika Vučića u vezi sa situacijom u Tivtu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Borislav Borko Stefanović, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, odjavio je blokadere, poručio da im ništa ne veruje, ali i da "nije dobra pozicija da Kosovo bude deo Srbije"!
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenio je da sve teža ekonomska situacija u Turskoj povećava rizik od novog rata na Bliskom istoku, u trenutku kada se, prema njegovom tumačenju, čitav dosadašnji globalni sistem ubrzano raspada na regionalne centre moći.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplije vreme, samo ujutru i pre podne u severnoj, istočnoj i delu centralne Srbije umereno oblačno. Temperature od 14 do 35 stepeni.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici proslavljaju Preobraženje Gospodnje, jedan od 12 velikih praznika posvećenih Isusu Hristu, u narodu poznat i kao letnje Bogojavljenje.
Plan finskog proizvođača telekomunikacione opreme "Nokia" je da do kraja 2026. godine zatvori gotovo sve svoje lokacije u Kini i značajno smanji broj zaposlenih tamo, objavio je danas South China Morning Post.
Desetine policajaca intenzivno tragaju za 47-godišnjim muškarcem koji je juče uspeo da pobegne iz Županijskog suda u Velikoj Gorici, i to dok je na rukama još imao lisice. Begunac je trebalo da bude sproveden u istražni pritvor, ali je u trenutku kada je trebalo da uđe u policijsko vozilo iznenada potrčao i nestao u obližnjem naselju.
Okružno javno tužilaštvo u Trebinju podiglo je optužnicu protiv Draže V. (32) iz Foče, zbog sumnje da je pokušao ubiti Nikolu S., kojeg je, prema navodima optužnice, napao čakijom dok je sedeo na klupi s bivšom suprugom optuženog.
Sjedinjene Američke Države uvele su sankcije predsednici Međunarodnog krivičnog suda Tomoko Akane, koja je bila među sudijama koje su 2023. izdale nalog za hapšenje ruskog predsednika Vladimira Putina, dok je američki državni sekretar Marko Rubio sud u Hagu nazvao farsom i najavio nastavak pritiska na ovu instituciju.
Ujedinjeni Arapski Emirati obustavili su do daljeg svu trgovinu, komercijalnu razmenu i finansijske transakcije sa Iranom, u trenutku naglog rasta tenzija nakon što je emiratska PVO registrovala dve balističke rakete za koje Abu Dabi tvrdi da su lansirane sa iranske teritorije.
Bespilotna letelica zasad nepoznatog porekla pala je u dvorište policijske uprave u turskoj provinciji Trabzon, oštetivši tri parkirana vozila, dok su vlasti pokrenule istragu kako bi utvrdile odakle je dron stigao.
Kijev se priprema za mogućnost masovnog kombinovanog napada Oružanih snaga Ruske Federacije, nakon što su se pojavili navodi da bi rizik od udara na ukrajinsku prestonicu i Kijevsku oblast mogao biti posebno visok u narednih 48 sati.
Filmski producent Nikolas Altmajer i njegova partnerka Matilde Favije, koja je bila dugogodišnja direktorka za odnose sa javnošću kultne modne kuće Dior, poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći.
Iako soda bikarbona zaista može biti veoma korisna u čišćenju, nije bezopasna za baš svaki materijal. Postoji nekoliko stvari koje je bolje nikada ne čistiti sodom bikarbonom ako želite da ih sačuvate u dobrom stanju.
Jedna od najpoznatijih manekenki današnjice još jednom je pokazala zbog čega njene letnje objave privlače ogromnu pažnju. Emily Ratajkovski podelila je niz fotografija sa odmora, a prizori iz Grčke brzo su postali tema među njenim pratiocima.
Kontroverzni rijaliti učesnik Uroš Stanić najavio je ulazak u desetu sezonu rijaliti programa "Elita" i pratiocima zagolicao maštu misterioznom porukom.
Bivša rijaliti učesnica Aneli Ahmić otkrila je da je nakon "Elite" ostala u sjajnim odnosima sa Filipom Đukićem, ali da od njihove veze ipak neće biti ništa.
Rijaliti učesnik Uroš Stanić šokirao je javnost nakon što je odgovorio na najškakljivija pitanja koja su mu fanovi postavljali na njegovom Instagram profilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.