• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

19.06.2026

12:46

Jovanov nakon otkrića tužilaštva: Priča o zvučnom topu je izmišljena da se izazove reakciju Brisela i građanski rat u Srbiji!

Informer

Vesti

Jovanov nakon otkrića tužilaštva: Priča o zvučnom topu je izmišljena da se izazove reakciju Brisela i građanski rat u Srbiji!

Povodom šokantnih saznanja iz istrage o zvučnom topu, hitno se oglasio i visoki funkcioner Srpske napredne stranke Milenko Jovanov, koji je poručio da je ovo početak kraja velike zavere protiv države.

Milenko Jovanov je istakao da je ovo početak kraja velike političke zavere i pokušaja destabilizacije zemlje.

- Počinje demontaža najbrutalnije i najopasnije laži plasirane u cilju dehumanizacije predsednika Aleksandra Vučića i rušenja države. Zato su onako brutalno ometali istragu u zgradi Rektorata i Filozofskog fakulteta. Srećom, nisu uspeli - istakao je Jovanov.

Jovanov je cilj bio privlačenje pažnje Brisela i da je u pitanju koordinisana akcija sa da bi se izazvao građanski rat u Srbiji.

- Zvučni top nije korišćen, kao što smo i znali sve vreme, nego je izmišljen da bi se izazvala 'masna reakcija Brisela'! I uspeli su u podvali. Dobili su podršku Picule i njemu sličnih koji su saučesnici u širenju ove laži i pokušaju izazivanja građanskog rata u Srbiji! - naglašava on.

Prema njegovim rečima, posledice ove kampanje su prevelike jer su delu javnosti predstavili predsednika Srbije kao ubicu koji puca na sopstveni narod. Jovanov podseća da ovo nije prvi put i povlači paralelu sa ranijim aferama.

- I ovo im nije prvi put. Obrenovac, Jovanjica, litijum, Sarajevo safari... Sve same laži. I uvek isti cilj. Isti mehanizam. Dehumanizacija predsednika Vučića i uništavanje njegove porodice. Druga posledica koju su napravili je podela sopstvenog naroda. Cilj im je bio građanski rat koji je izbegnut samo zbog mudrosti predsednika Vučića, ali i slom države i trajno zaustavljanje razvoja Srbije - poručio je Jovanov.

Jovanov je na kraju zaključio da niko ko je učestvovao u ovoj, kako kaže, monstruoznoj podvali – ne sme i neće biti izuzet od odgovornosti.

- Niko ko je učestvovao uvoj monstruoznoj podvali ne sme da bude izuzet od odgovornosti. Niko! - zaključio je na kraju.

BONUS VIDEO 

 

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Exatlon

Društvo

Hronika

Za šta se ovo Crna Gora sprema? Od automatskog "tompsona" i tenkovskog arsenala do ksalola i kokaina (FOTO)
Region

Za šta se ovo Crna Gora sprema? Od automatskog "tompsona" i tenkovskog arsenala do ksalola i kokaina (FOTO)

Uprava policije Crne Gore sprovela je veliku koordinisanu akciju na području severa zemlje, u kojoj je izvršeno čak 10 pretresa na teritoriji Kolašina, Berana, Bijelog Polja, Rožaja i Plava. Ono što je tom prilikom pronađeno i zaplenjeno u privatnim kućama i pomoćnim objektima šokiralo je javnost i otvorilo pitanje za šta se to građani na severu spremno naoružavaju.

21.08.2026

23:41

Stradali muškarac imao arsenal oružja u Velikoj Moštanici, pod lupom i preživela žena: Znala da živi okružena oružjem?
Hronika

Stradali muškarac imao arsenal oružja u Velikoj Moštanici, pod lupom i preživela žena: Znala da živi okružena oružjem?

Strahovita detonacija u Velikoj Moštanici, u kojoj je poginuo Nebojša K. (48), a njegova nevenčana supruga Dragana F. (50) povređena, otkrila je jezivu tajnu koju je nastradali skrivao u svom dvorištu. Iako se u prvim momentima sumnjalo da je u pitanju eksplozija bojlera, policijski uviđaj pod ruševinama ogolio je stravičnu istinu - kuća je bila napunjena ogromnom količinom oružja i eksploziva.

21.08.2026

22:33

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set