Dok lažna opozicija redovno koristi svaku priliku da pljuje vlast u Nišu i hvali se nekakvom "slobodnom teritorijom", na sopstvenom primeru svakodnevno dokazuje potpuno neznanje, nesposobnost i apsolutno odsustvo odgovornosti prema narodu! Najnoviji skandalozan primer stiže pravo sa sednice Štaba za vanredne situacije, gde je ogoljen šokantan nemar opozicione vlasti u Opštini Medijana.
Naime, na današnjem zasedanju Štaba usvojeni su ključni operativni planovi za zaštitu od požara na otvorenom prostoru i šumskih požara, kao i planovi za postupanje u slučaju problema sa vodosnabdevanjem tokom vrelih letnjih dana. Međutim, kod ovih vitalnih obaveza od kojih zavise životi i imovina Nišlija, jedino se opoziciona Medijana ponovo sramotno spotakla i zakazala.
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović ogolio je do srži ovaj skandal i poručio da opozicija na sopstvenom primeru pokazuje opšte neznanje u funkcionisanju grada i potpuno odsustvo odgovornosti prema građanima.
- Upravo oni koji često putem društvenih mreža govore o brizi za građane, ovih dana pokazali su upravo suprotno. Opština Medijana, uprkos tome što su joj upućena četiri dopisa elektronskom poštom i četiri zvanična poziva da imenuje poverenike za svoju teritoriju, nije dostavila nijedan odgovor niti predlog Gradskom štabu za vanredne situacije. To je sramota i neodgovornost! Nadam se da će u nekom narednom periodu shvatiti da je ovo ponašanje štetno i loše za naše sugrađane - istakao je Pavlović, precizirajući da su im dopisi slati još od juna meseca, ali da je iz Medijane stigao samo tajac.
Foto: Informer
Zbog ovog neverovatnog jaza i lenjosti opozicione vlasti, Medijana u ovom trenutku nema poverenika civilne zaštite, dok su sve ostale opštine svoje obaveze završile. Pavlović je podsetio da Grad Niš uprkos njihovim sabotažama nastavlja da gradi parkove, rekonstruiše ulice i uređuje kvartove na teritoriji Medijane.
- Građanima želim da poručim da nemaju razloga za brigu. Dok je Grad Niš tu uz njih, neće biti problema - podvukao je gradonačelnik.
- Neodgovornost Opštine Medijana na delu - kaže Pavlović, koji napominje da Grad Niš upravo na teritoriji ove opštine gradi nove parkove, rekonstruiše ulice, održava javne površine i zelenilo, a radi se i na uređenju kvartova koji godinama nisu bili uređivani.
Gradonačelnik Niša ističe da se odgovornost prema sugrađanima vidi kroz konkretne projekte i rezultate.
- Građanima želim da poručim da nemaju razloga za brigu. Dok je Grad Niš tu uz njih, neće biti problema - poručio je Pavlović.
Poverenici će dobiti jasna uputstva i listu zadataka koje će sprovoditi sa meštanima svojih naselja.
Dok se opozicija krije od odgovornosti, nadležne službe kreću u oštru borbu protiv požara na otvorenom. Srđan Mitrović, načelnik Uprave za vanredne situacije, istakao je da su ostale opštine već dobile poverenike koji kreću na obuku kako bi odmah reagovali na terenu i pomogli u koordinaciji tokom vrelih letnjih dana.
Foto: Informer
Takođe, poslat je jasan nalog Komunalnoj miliciji i inspekcijama da krenu u rigorozne obilaske terena kako bi se sprečilo i najstrože kaznilo nelegalno spaljivanje biljnih ostataka na otvorenom.
- Poverenici, kao ljudi koji dobro poznaju svoje sredine, predstavljaju važnu vezu između građana i nadležnih službi, ne samo prilikom gašenja požara, već i u svim drugim vanrednim situacijama - dodao je Mitrović.
Kada je reč o požarima, u odnosu na isti period prošle godine beleži se smanjenje njihovog broja, iako u pojedinim danima bude i do deset intervencija zbog požara na otvorenom prostoru.
- Poseban akcenat stavljen je na sprečavanje i sankcionisanje zabranjenog spaljivanja biljnih ostataka i otpada na otvorenom prostoru, koje predstavlja jedan od najčešćih uzroka izbijanja požara. Iako je broj požara manji, razloga za opuštanje nema. Komunalna milicija i komunalne inspekcije gradskih opština dobile su zadatak da obilaze teren - kazao je Mitrović.
Kazne za nelegalno spaljivanje biljnih ostataka i otpada propisane su zakonom. Za pravna lica predviđene su novčane kazne od 300.000 do 1.000.000 dinara, dok se fizičkim licima izriče prekršajni nalog u iznosu od 10.000 dinara.
Pored profesionalnih jedinica, na teritoriji grada Niša trenutno deluje pet dobrovoljnih vatrogasnih društava sa oko stotinu obučenih dobrovoljnih vatrogasaca. Reč je o ljudima koji su prošli odgovarajuću obuku i koji istovremeno predstavljaju deo jedinica civilne zaštite opšte namene.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da su pred Srbijom u okviru strateškog dijaloga sa SAD teški zadaci i ne lake odluke i istakao da je u interesu naše zemlje da vodi dijalog sa Amerikom.
Predsednik NUNS-a Željko Bodrožić u najnovijem izlivu mržnje na tajkunsoj Nova S je javno poručio predsedniku Aleksandru Vučiću da se povuče sa vlasti, a u ceo politički cirkus bez trunke blama i stida uspeo je da uvuče i tregadeiju u Novom Sadu!
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na objavu tajkuna Dragana Đilasa, ukazavši mu na stavove njegovog koalicionog partnera Gorana Ješića i uputivši mu oštru poruku na društvenim mrežama.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić je javno raskrinkala jezivu politiku opozicije i podelila objavu Gorana Ješića iz njihove "Platforme za evropsku Srbiju" u kojoj se otvoreno poziva na cepanje države i otcepljenje Vojvodine.
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović obišao je radove na proširenju Parka Svetog Save, gde se sadi 44 novih stabala i ugrađuje sistem za navodnjavanje "kap po kap", istakavši da će ovaj prostor u narednom periodu postati jedno od najlepših mesta za odmor i igru u gradu.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije Miloš Vučević gostovao je u jutarnjem programu TV Pink, gde je do detalja ogolio planove za dalji, nezaustavljivi napredak naše države.
Narodni poslanik Dejan Bulatović oštro je reagovao na najnovije sramne istupe lidera lažne opozicije Dragana Đilasa, poručivši da su njegovi očajnički pokušaji da unese razdor u Srpsku naprednu stranku smešni, jadni i osuđeni na propast.
Ana Stevanović, dojučerašnja članica Predsedništva Stranke slobode i pravde, oglasila se povodom najave Đilasovog potrčka Branka Miljuša da će, po preuzimanju vlasti, zatvarati medije koji mu nisu po volji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da su pred Srbijom u okviru strateškog dijaloga sa SAD teški zadaci i ne lake odluke i istakao da je u interesu naše zemlje da vodi dijalog sa Amerikom.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U popularnoj Vajber grupi "Grčka info" osvanula je fotografija koja je nasmejala brojne korisnike. Ispred jednog ugostiteljskog objekta u Paraliji postavljena je tabla sa duhovitom porukom namenjenom upravo srpskim turistima.
Popularna influenserka Elena, čiji je sadržaj namenjen putovanju i istraživanju Srbije i Balkana, obišla je Valjevo i potrošila samo 3.454 dinara za jedan dan izleta.
Srbiju je danas pogodilo snažno nevreme praćeno obilnim pljuskovima, grmljavinom i krupnim gradom koji je na pojedinim mestima dostizao više od 5 centimetara u prečniku, a prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, trajaće sve do sutra, 21. jula.
Dečji bazen na Tašmajdanu privremeno je zatvoren nakon higijenske nezgode sa jednim od najmlađih posetilaca. Prema preporuci lekara, najsigurniji način da se ovakvi incidenti spreče jeste da mališani do tri godine obavezno nose pelene tokom boravka u vodi.
Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.
Slovenačka policija intenzivno traga za državljaninom Bosne i Hercegovine Amirem Uzunovićem (39), koji je tokom noći u mestu Vuhred ubio svoju suprugu Zijadu Uzunović. Iz Policijske uprave Celje upozoravaju javnost da je reč o izuzetno opasnoj i nepredvidivoj osobi, a u opsežnoj poteri trenutno učestvuje oko 30 policajaca.
Aktuelna kriza na tržištu goriva pokazala je da svet, uprkos sankcijama i višegodišnjim pokušajima da potisne Moskvu iz globalne trgovine energentima, i dalje snažno zavisi od Rusije, ocenjuje američki Si-En-En.
Svet ulazi u završnu fazu globalnog sloma kapitalizma, a povratak na Sovjetski Savez, monarhiju ili stari zapadni poredak više nije moguć, poručio je ruski istoričar, sociolog i publicista Andrej Fursov.
Američki novinar Taker Karlson uputio je izuzetno oštre kritike na račun visoke predstavnice Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaje Kalas.
Jedan muškarac je priveden nakon što je aktivirao zapaljivu napravu ispred zgrade američkog Federalnog istražnog biroa (FBI) na Menhetnu, u kojoj se nalazi i kancelarija američke Službe za imigraciju i carine (ICE).
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Sinoć je završeno Svetsko prvenstvo u fudbalu, a najveću pažnju privukao je nastup Šakire, koja je oduševila publiku svojim izvođenjem tokom poluvremena.
Holi Džejn Džonston je privukla pažnju javnosti tvrdnjom da sebe smatra "razaračicom brakova", ali ističe da zbog svojih postupaka ne oseća krivicu. Kako kaže, intimni odnosi sa oženjenim muškarcima deo su njenog posla i ne vidi sebe kao osobu odgovornu za njihove odluke.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Radomir Marinković Taki pojavio se ispred studija u Šimanovcima vidno neraspoložen, odbijao je da daje izjave iako su mu novinari postavljali pitanja, a mi smo sve to snimili!
Ćerke muzičke zvezde Jelene Karleuše - Atina i Nika donedavno su bile na odmoru u Turskoj sa ocem Duškom Tošićem, a njihova starija naslednica sada je podelila niz fotografija sa letovanja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.