• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

14.08.2026

11:35

Hoće da rasparčaju SPC! Vučić oštro reagovao na skandaloznu izjavu Nenada Čanka: Evo šta stoji iza blokaderske politike

Marko Đoković, Zoran Sinko

Vesti

Hoće da rasparčaju SPC! Vučić oštro reagovao na skandaloznu izjavu Nenada Čanka: Evo šta stoji iza blokaderske politike

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da vlast neće produbljivati podele u društvu, već da će nastaviti da razgovara sa građanima i radi na razvoju zemlje.

Govoreći o skandaloznoj izjavi blokadera Nenada Čanka i političkim stavovima koji se, prema njegovim rečima, mogu čuti u studentsko-blokaderskom pokretu, Vučić je ocenio da postoje ideje koje bi dodatno menjale politički i društveni sistem Srbije.

- Oni bi želeli i konfederalizovanu crkvu, policentrično srpstvo, da SPC bude rasparčana i o tome sam govorio... Kad kažu oni sa Rusijom, ma idite bre gde hoćete. Nismo vam ni reč rekli kada ste ušli u NATO. Žao mi je i teško što ste priznali tzv. Kosovo pa mi još držite patriotske pridike. Da pričate o oruđu ioružju ali ćete zato da uvedete sve moguće sankcije... - kazao je Vučić i dodao:

- Problem je što se dive se oni našoj hrabrosti i pošto je tako moraju da je sruše tu politiku. Dive se ekonomskom uspehu i mnogo se sekiraju zbog toga. Molim ih da preuzmu naše recepte. Nećemo da produbljujemo podele, govorićemo pristojno na racionalan način o svemu... Naši protivnici imaju najskuplje prostorije u Srbiji, odakle im pare, ne znam, valjda nikome ne moraju ni da objašnjavaju... Mi ćemo da se trudimo da idemo u narod, slušamo građane i na kraju uz pomoć građana da pobedimo. Srbija će nastaviti da radi i da se gradi.

Foto: Foto: Marko Đoković

 

Podsetimo, bivši lider Lige socijaldemokrata Vojvodine i nekadašnji predsednik pokrajinske skupštine, verni saborac antisrpske politike Mila Đukanovića, Nenad Čanak iz Podgorice je osuo paljbu po zvaničnom Beogradu, šefu države Srbije, Srpskoj pravoslavnoj crkvi i Ruskoj Federaciji. Više o tome pročitajte u POSEBNOJ VESTI.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set