• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

21.05.2018

19:01

BIVŠI PREMIJER ​RUSIJE STIŽE U BEOGRAD! Stepašin dolazi u posetu školi "Valentina Tereškova"!

Vesti

BIVŠI PREMIJER ​RUSIJE STIŽE U BEOGRAD! Stepašin dolazi u posetu školi "Valentina Tereškova"!

Povodom završetka školske godine Prve međunarodne ruske škole „Valentina Tereškova“ u Moskvi je održan sastanak osnivača škole Saše Borojevića i Boška Kozarskog i bivšeg premijera Rusije, Sergeja Stepašina 

Na sastanku je gdinu Stepašinu dodeljena svečana plaketa zahvalnosti za neizmeran doprinos realizaciji projekta „Prve ruske škole van Rusije“. 

- Iako je na neki način cela ruska administracija podržala projekat otvaranja ruske škole u Beogradu, ipak je nakonkretniju podršku pružio Sergej Stepašin i možemo slobodno reći da ga na neki način smatramo suosnivačem škole ili najmanje našim iskrenim prijateljem. Ono što nas je s druge strane, neprijatno iznenadilo je zainteresovanost pro-zapadnih struktura u Srbiji za našu školu i namere da razvoj i rast škole oslabe nekakvom lošom propagandom. Kako škola može da ima lošu propagandu? Pa nismo mi politički projekat - izjavio je Boško Kozarski, osnivač i generalni menadžer škole.

U novoj školskoj godini upisaće se i druga generacija prvaka, koja će u klupe sesti već 1. septembra. Kako nam je otkrio osnivač škole, Saša Borojević,  ubrzo će zatim u iste te klupe na jedan dan sesti i bivši premijer Rusije. 

- Kako je i sam potvrdio u našem razgovoru, visoka delegacija na čelu sa Stepašinom posetiće našu školu već u septembru. Dodatan zamajac razvoju ruske škole u Srbiji jeste svakako ovakva otvorena podrška uticajnih ljudi iz najvišeg državnog miljea Rusije, daju ći nam posebno privilegovan položaj u ruskim obrazovnim institucijama, što će rezultovati na više načina – od stipendiranja naših učenika, do većih prilika za nastavak obrazovanja i karijerni put - izjavio je osnivač škole Saša Borojević.

Rusku školu „Valentina Tereškova“ u Beogradu do sada su posetile brojne značajne ličnosti iz Ruske Federacije, poput reditelja Sergeja Strusovskog, zatim Aleksandra Kareljia kosmonauta Roskosmosa, Vječeslava Kačuka, zaslužnog umetnik Rusije, pa i senator Saveta Federacija, Anatolij Lisicin.


Tagovi:

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set