MA, ŠTA NAPRIČA? Viktor Vembanjama: Nikola Jokić? Biću bolji od njega
113. 12. 2025. u 11:18
213. 12. 2025. u 11:18
Vesti
Šešelj je u intervjuu za rusku agenciju Tass rekao da je njegov prijedlog razdvajanje, a ne razgraničenje, odnosno da Kosovo ostane formalno u sastavu Srbije, srpska policija da se nalazi na graničnim prelazima i carini.
On kaže da njegov predlog podrazumeva i da se odvoje četiri severne srpske opštine sa Trepčom i Gazivodama, kao i da bude uspostavljen koridor kroz naselje Goraždevac do Pećke patrijaršije, te da se prisajedine Srbiji pet srpskih opština južno od Prištine, odnosno od Gračanice do Gnjilana.
- Ostaje samo problem opštine Štrpce, koja je potpuno izolovana, ali imam ideju o razmeni stanovništva, da se Srbi iz Štrpca presele u Preševo i Bujanovac. Tako da Kosovari (Albanci) formalno ostaju u Srbiji, a u suštini imaju apsolutnu autonomiju, mogu da imaju svoju valutu, da rade šta hoće, osim vojske. Naravo i bez ulaska u UN - rekao je Šešelj.
Napominjući da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić zalaže za koncept podele Kosova, Šešelj ocenjuje da Vučić, pre svega, želi da zadrži za Srbiju rudarski kombinat “Trepča”, akumulaciju jezero Gazivode i četiri severne srpske opštine, a da su o ostalim stvarima mogući pregovori.
Šešelj smatra da bi u tom slučaju Srbi morali brzo da napuste jug Kosova i Metohije jer ne bi preživeli među Albancima.
Foto: printscreen Twitter/@srpski_radikali
Govoreći o odnosu Srbije i Rusije, Šešelj je istakao da se zalaže za što je moguće tešnju integraciju, da Srbija stupi u Evroazijski ekonomski savez i Organizaciju ugovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB).
- Hteo bih čak i veći stepen integracije, nego što postoji između Rusije i Belorusije. Naravno, Srbija bi sačuvala državnu identitet i nacionalnu svest, odnosno svoju vladu. Vojska neka bude zajednička, ali naši vojnici da mogu da imaju srpske oznake na rukavu. Da sačuvamo mesto u UN, a sve ostalo da se integriše - rekao je Šešelj.
On je naglasio da bi to bio maksimalan stepen integracije koji bi bio značajan i za Rusiju, jer bi došla na Balkan i niko više ne bi mogao da je istisne odavde.
- Mi (radikali) smo za to da se u Srbiji razmeste ruske baze tako da bi svaki napad na Srbiju bio i napad na Rusiju. Tek tada bih se osećao sigurno, pošto nam opasnost preti sa svih strana - rekao je Šešelj.
On je napomenuo da je Srbija dobila mnogo oružja u vidu poklona i po niskim cenama, ali da nije jača od NATO-a.
- Nama je potrebna garancija da nas NATO više nikada neće bombardovati, a ta garancija je integracija sa Rusijom - istakao je Šešelj, koji je rekao da je protiv učlanjenja Srbije, ali i BiH u NATO.
On je ocijenio da je saradnja sa EU štetna po Srbiju, jer roba koja dolazi bez carina uništava srpsku poljoprivredu, a uvoze se otpaci iz EU, istakavši da iz srpske dijaspore u Srbiju godišnje stigne oko tri milijarde evra, ali da ih “isisa EU svojom robom”.
Kada je riječ o gasovodu “Turski tok”, Šešelj je rekao da istorijsko iskustvo pokazuje da Bugarska uvek popusti pod pritiskom Zapada, ali da bi, bez obzira na to, trebalo izgraditi srpski deo gasovoda.
Foto: Tanjug
Govoreći o Haškom tribunalu, Šešelj je rekao da je jedina nada za povratak Srba iz Haga, koji su osuđeni na osnovu izmišljenih razloga, da se desi neki veliki rusko-američki dogovor koji bi obuhvatio srpske zatvorenike, koji bi tada mogli da se vrate u Srbiju.
On kaže da je kupio kuću u Hrtkovcima, gdje će smjestiti grupu njegovih istražitelja, sa namjerom da uzmu izjave, svjedočanstva bukvalno svih stanovnika tog sela, pošto je osuđen u Hagu da je odatle protjerivao Hrvate.
Govoreći o situaciji u Ukrajini, Šešelj je rekao da je njegova partija priznala Krim, da ukrajinski nacionalisti nikada neće ovladati Donjeckom i da se nada da će se Ukrajina vratiti majci Rusiji, te dodao da bi on želio da otputuje u Moskvu i da ga primi ruski predsjednik Vladimir Putin.
On je za dešavanja u Venecueli rekao da je to produžetak američke imperijalističke politike, radi upravljanja svetom i teritorijama bogatim prirodnim bogatstvima, ali da slobodno čovečanstvo treba da bude na strani Venecuele i da se tome suprotstavi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 6 godina
Cenim Šešelja,ali što je izjavio,vidi se da je Bibliski nepismen, on nezna da Anglo-Amerika propada da dolazi 8.Kralj to piše u zakonu Božjem Otkrivenje 17.poglavlje. a to je Rusija,Kina,Indija,ili Evroaziska unija, i one će vladati svetom,čemu onda podela Kosova,kada ono ostaje u Srbiji,sve drugo što je izjavio slažem se sa njim.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je u petak fabriku za proizvodnju elektronskih elemenata za auto-industriju "Integrejted mikroelektroniks inc" (IMI) u Nišu.
13.12.2025
11:02
Prema izveštajima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, danas se očekuje pojava magle i niske oblačnosti uz kišu. Temperature će se kretati do 12 stepeni.
13.12.2025
06:42
Nesvakidašnji i bajkoviti prizori "uhvaćeni su" okom kamere na poznatoj srpskoj planini, gde je zabeležno krdo konja tik uz trotoar.
13.12.2025
08:15
Grad Novi Sad je jedan od retkih gradova u Srbiji koji beleži konstantan pozitivan prirodni priraštaj godinama unazad. Važnost pitanja demografije i populacione poliitke prepoznaje se deceniju unazad. Srpska Atina bira se kao idealno mesto za život porodice, a na to utiču i novoizgrađene i rekonstruisane škole i vrtići, besplatan odlazak u obdaništa i subvencije za privatne, besplatni udžbenici za đake prvake, a od sledeće godine i za sve osnovce!
13.12.2025
10:10
Evropa je danas zatrpana kokainom, a količine koje stižu sa svih strana premašuju čak i one na američkom tržištu, zahvaljujući balkanskim kriminalnim klanovima.
13.12.2025
08:57
Tri vozila učestvovala su jutros u saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u blizini Bora.
13.12.2025
09:12
Na 18 godina i tri meseca zatvora osuđen je pedagoški asistent iz Odžaka zbog nedozvoljenih polnih radnji i prikazivanja, pribavljanja i posedovanja pornografskog materijala, kao i iskorišćavanje maloletnih lica za pornografiju.
13.12.2025
10:42
Alija Balijagić osuđen je u Osnovnom sudu u Bijelom Polju na 14 i po godina zatvora zbog krivičnih dela počinjenih u Srbiji.
13.12.2025
07:15
I.Š. (28) iz Plužina kojoj se sudilo zbog toga što je tek rođenu bebu bacila u kantu za smeće osuđena je na kućni zatvor u trajanju od šest meseci prvostepenom presudom.
13.12.2025
07:00
Žena u ukrajinskoj vojsci preminula je nakon što je, prema navodima ruskih bezbednosnih struktura, komandant brigade u Sumskoj oblasti izazvao njen srčani udar grubim i ponižavajućim ponašanjem.
13.12.2025
11:30
Premijer Slovačke Robert Fico izjavio je da ne želi da bude deo Evrope koja, kako je naveo, podržava ubistva Rusa i Ukrajinaca.
13.12.2025
11:19
Američke snage za specijalne operacije izvele su napad na brod u Indijskom okeanu koji je bio na putu iz Kine ka Iranu, prenosi Vol strit žurnal.
13.12.2025
07:47
Lažni lek oksikodon koji se prodavao putem interneta usmrtio je najmanje 13 ljudi u Holandiji i izazvao desetine teških trovanja.
13.12.2025
10:59
Vašington vrši pritisak na Ukrajinu jer je predsednik SAD Donald Tramp pristalica Moskve još od svog prvog mandata, tvrdi penzionisani pukovnik britanske vojske Glen Grant.
13.12.2025
08:57
Glumac Slobodan Cica Perović bio je jedan od najboljih glumaca na prostoru bivše Jugosalvije, a živeo je daleko od očiju javnosti.
13.12.2025
10:43
Pop ikona Madona (67) još jednom je pokazala zbog čega važi za jednu od najkontroverznijoh ličnosti svetske muzičke scene.
13.12.2025
09:31
Glumac Piter Grin (60), najpoznatiji po ulogama u filmovima "Maska" i "Petparačke priče", pronađen je mrtav u svom stanu na Lauer Ist Sajdu u Njujorku u petak poslepodne, potvrdio je njegov dugogodišnji menadžer za New York Post.
13.12.2025
08:48
Redak snimak Velimira Bate Živojinovića tokom posete Kini sedamdesetih godina prošlog veka pojavio se na internetu.
12.12.2025
15:01
Stručnjaci upozoravaju da tokom praznika može doći do pogoršanja zdravstvenih stanja kod osoba sa određenim hroničnim oboljenjima.
13.12.2025
08:00
Znate za klitoris, a verovatno i za G tačku. Sada na nju možete da zaboravite, jer postoji A tačka dovodi do orgazma koji se pamti.
12.12.2025
23:20
Uz dobru pripremu i pametno planiranje, možete uživati u odmoru i pritom uštedeti.
12.12.2025
22:20
Snimak malog psa koji se igra sa novogodišnjim ukrasima podelila je Lorejn i raznežila ceo internet.
12.12.2025
21:40
Recept, poznat kao "Marry Me Chicken" ili "Oženi me" piletina, odličan je za brze večere koje i dalje izgledaju i mirišu raskošno.
12.12.2025
21:00
Pevač Ivan Gavrilović prisetio se kako je počela njegova popularnost 90-ih godina, kao i da je pesmu "200 na sat" koja ga je proslavila u početku odbijao da snimi.
13.12.2025
09:41
Pevačica Šemsa Suljaković oglasila se putem svog Fejsbuk profila uz fotografiju Vesne Zmijanac kada je koleginici poželela da se što pre oporavi.
13.12.2025
09:01
Rijaliti učesnice Mina Vrbaški i Anita Stanojlović dotakle su se Anitinog odnosa sa Filipom Đukićem, kada je ona izjavila da kada bi zatrudnela ne bi rodila dete.
13.12.2025
08:21
Pevačica Goga Sekulić organizovala je bajkovitu proslavu za rođendan sina Vasilija, sa velikim brojem poklona, balonima i maskotama.
13.12.2025
07:41
Pevačice Jelena Karleuša i Mina Kostić nedavno su se pojavile u belim toaletama, a vi odlučite kojoj bolje stoji.
13.12.2025
07:01
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar