• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

26.06.2019

14:23

(FOTO) STEFANOVIĆ: Unaprediti saradnju sa Italijom u oblasti migracione politike!

Vesti

(FOTO) STEFANOVIĆ: Unaprediti saradnju sa Italijom u oblasti migracione politike!

Podeli vest

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović sastao se danas u Beogradu sa delegacijama ministarstva unutrašnjih i spoljnih poslova Italije, sa čijim predstavnicima je razgovarao o migracionoj politici i unapređenju saradnje naših zemalja u oblasti upravljanja granicom


Ministar Stefanović rekao je da je Srbija spremna da bude deo zajedničkog evropskog rešenja po pitanju migracija, dodavši da želimo da zajedno sa italijanskim službama radimo na sprečavanju krijumčarenja i trgovine ljudima.

Stefanović je izrazio spremnost za razmenu važnih informacija između policija dve zemlje, kada je reč o svim izazovima koje sa sobom nosi migrantska kriza, saopštio je MUP.

Foto: MUP Srbije

Luiđi Vinjali, generalni direktor Direkcije za migracionu politiku Ministarstva spoljnih poslova Italije, istakao je tokom sastanka da je srpsko Ministarstvo unutrašnjih poslova pokazalo visok stepen profesionalizma tokom migrantske krize.

Foto: MUP Srbije

On je dodao i da je Srbija jedan od najvažnijih strateških partnera Italije.

Direktor Direkcije za graničnu policiju MUP-a Italije Masimo Bontempi rekao je da postoji prostor za unapređenje saradnje graničnih policija Srbije i Italije, posebno u oblasti borbe protiv krijumčarenja ljudi i protiv falsifikovanja putnih isprava.

Bontempi je istakao važnost zajedničkih obuka u cilju unapređenja kapaciteta rada graničnih policijskih službenika.

Ministar Stefanović je predložio sagovornicima izradu akcionog plana kojim će biti jasno definisani konkretni koraci buduće saradnje.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

Putin i Iran spas Trampu od brutalnih optužbi! Kakvu mračnu tajnu krije predsednik SAD - skandal sa Epstinom žestoko trese Belu kuću
NEVEROVATNO

Putin i Iran spas Trampu od brutalnih optužbi! Kakvu mračnu tajnu krije predsednik SAD - skandal sa Epstinom žestoko trese Belu kuću

Napad na Iran, slanje američkih trupa na Grenland ili čak potpisivanje mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine – sve su to scenariji koji bi, prema ocenama vojnih i političkih analitičara, mogli da skrenu pažnju svetske javnosti ili makar ublaže razmere skandala koji potresa Belu kuću i ozbiljno ugrožava političku budućnost predsednika SAD Donalda Trampa.

02.02.2026

11:40

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set