ŠIPTARI PONIŽAVAJU SRBE NA VIDOVDAN: Upustvo terorista našem narodu kako da se ponaša u svojoj zemlji (FOTO)
128. 06. 2026. u 11:47
228. 06. 2026. u 11:47
Vesti
Neke važne, pre svega simboličke poruke, ministar spoljnih poslova Ivica Dačić odneo je u Kinu. Sa nekim važnim se vratio iz Pekinga. Kada se vratio iz Kine sačekala ga je vest da je Aljbin Kurti je najavio delimično ukidanje taksi.
Gostujući u Jutarnjem programu RTS, Ivica Dačić kaže da su sada intenzivne aktivnosti na Kosovu i Metohiji, zakazana je i sednica parlamenta od strane nekih opozicionih stranaka.
- Na Kosovu postoje i oni koji hoće da nema nikakvih ukidanja taksi, do Kurtija koji vrši manevarske igre - kako bi nešto ukinuo a da ne ukine, i da pritom ucenjuje Srbiju - do onih koji smataraju da takse moraju da budu ukinute zbog dobrih odnosa sa SAD - kaže Dačić.
EU je pozdravila najavu Kurtija o taksama, ne ulazeći dubilje u suštinu, dok su SAD oštro regaovale jer smatraju da su takse remetilački faktor i da treba da potpuno budu ukinute bez bilo kakvih uslova i pregovora o tome.
- Srbija je mogla da uvede kotramere Prištini. Kurti je smislio dve stvari - treba da prestanemo sa kampanjom povlačenja priznanja, a pre neki dan su se radovali kada je Jamajka kobajagi priznala Kosovo - kaže Dačić.
Kaže da je u Solunu na sastanku bio i novi ministar Konjufca koji je zamenio Pacolija.
- Rekao sam mu - imate situaciju sa Cakajem koji je vršilac dužnosti ministra spoljnih poslova Albanije koji je na kongresu vladajuće Socijalističke partije rekao da što pre treba ukinuti granicu Kosova i Albanije, najavili su da će na sledećoj sednici vlade da potpišu sporazum da će zajednički da lobiraju za priznanje Kosova. Sad to znači da oni to nastave da rade, a da nama to treba da bude zabranjeno - rekao je Dačić.
- Kakav reciprocitet, moraju da shvate da oni nisu ravnopravni sa Srbijom. Postoje i drugi delovi američke administracije, delovi takozvane duboke države, koji gledaju sa velikim simpatijama jer je to bio njihiv projekat, oni pritiskaju Prištinu, ali ne kažu šta će biti ako ih Priština ne posluša - ukazao je ministar.
Dok se to ne promeni, Priština neće promeniti stavove, smatra Dačić.
Dačić kaže da predsednika Aleksandra Vučića očekuju važni razgovori Americi.
Govoreći o poseti Kini, ministar Dačić je rekao da je bila od izuzetnog značaja isto kao i za Kinu bez obzira što je ta zemlja velesila, imajući u vidu specifičan trenutak u kome se Kina nalazi.
- Oni sami su rekli da sam ja bio prvi ministar spoljnih poslova na svetu koji je došao u posetu od kada je počela epidemija - istakao je Dačić.
Dačić kaže da je time simbolično pokazano da ne ostavljamo prijatelje u nevolji i ministar Van Gi je rekao da ga to raduje i da su ponosni što imaju takve prijatelje.
- Sa druge strane, mi smo ponosni što smo u situaciji da budemo prijatelji sa jednom takvom zemljom kao što je Kina - kaže Dačić.
Prema njegovim rečima, raduje ih najava dolaska predsednika Vučića u aprilu na samit.
Ponovio je da bi kineski predsednik Si mogao da u septembru poseti Srbiju, što je dodatni impuls prijateljstvu dve zemlje.
Podsetio je da je u vreme bombardovanja, Kina je bila uz Srbiju, poginulo je dvoje kineskih diplomata u ambasadi - oni se nisu plašili NATO bombi.
Govoreći o tome da li se plašio koronavirusa dok je boravio u Kini, Dačić kaže da nije imao vremena da se plaši i da se obazire na tako nešto.
Kina je organizovana zemlja i oni se nalaze na braniku borbe čitavog čovečnstva protiv ovog virusa, demonskog virusa, kako ga je predsednik Si okarakterisao.
Nije isključeno da je to labaratorijski napad. "Čuo sam neke informacije - oni sumnjaju da to nije organskog porekla, sada treba dalje utvrditi kako je i zašto je došao do Kine", kaže on.
Kina pokazuje kako se može uspešno boriti protiv virusa jer je disciplinovana zemlja, kada Si kaže da treba da se nose maske - svi to poštuju.
- Ne daj bože da je epidemija izbila u nekim drugim zemljama - kaže Dačić ističući da je tamo stroga disciplina i da mu nisu dali da ode na Tjenanmen.
- Kada dolazite na sastanke sa najvišim zvaničnicima nosite maske, skidate dok traje sastanak, ide se planski na posao, oni koji su otišli na kinesku novu godinu van Pekinga, 30 odsto se vratilo, sve je to dovelo do toga da je 30.000 je izlečeno već, i da je sada sve manje novih slučajeva van provincije Hbej - kaže ministar.
Teška je ova epidemija i važno je da Kina usupe u tome jer daje na vremenu drugim zemljama da se organizuju, kaže Dačić.
U Italiji je juče bilo 228 novih slučajeva za 24 sata i da se iz Italije širi dalje, kaže Dačić, dodajući da je u kontaktu sa drugim ambasadorima.
Jednom državljaninu Srbije sa kruzera koji je evakuisan u Italiji, ističe mu uskoro karantin a jedan naš državanin i Italiji je prijavio da ima ozbiljne smetnje, ali kontrole su pokazale da nije, rekao je Dačić.
- Za sada se dobro držimo - zaključio je ministar Dačić.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje za teritoriju Srbije na veoma visoke temperature, koje će trajati do 2. jula, dok je u Somboru i Kikindi jutros u 10 časova izmerena temperatura od čak 33 stepena.
28.06.2026
10:16
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
28.06.2026
08:00
Za domaću javnost koja je već danima bila pod utiskom dominantnih vesti o unutrašnjem obračunu u Gvatemali, u centralnoj Americi, 28. jun 1954. doneo je jednu sasvim novu temu, koja je bila istaknuta tog dana velikim naslovom: "Atinska štampa pozdravlja predstojeći savez" i nadnaslovom "Danas počinje Atinska konferencija".
28.06.2026
10:06
Svetsko prvenstvo u fudbalu uveliko traje, a takve manifestacije neminovno dovode do povećanog interesovanje za klađenje. Posebno brine što je među igračima sve više tinejdžera koji se kockaju onlajn.
28.06.2026
09:36
Zbog najavljenih ekstremno visokih temperatura i povećane potrošnje vode, JP "Jedinstvo" Kladovo uputilo je apel svim građanima
28.06.2026
09:00
Vrlo teška noć je iza stanovnika Guče, posebno onih meštana koji žive u Ulici Prvomajskoj. Meštani opisuju kako je sve izgledalo nakon što je došlo do curenja amonijaka u jednoj hladnjači, a Milenko Paunović svedoči o tome kako je spasavao sina i njegovu porodicu.
28.06.2026
11:01
Stariji muškarac iz Prokuplja stradao je rano jutros od strujog udara. On je radio nešto oko dečijeg bazena dok je bila uključena pumpa za prečišćavanje vode.
28.06.2026
10:23
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila kod Plavog mosta u Čačku, teško je povređen biciklista nakon sudara sa putničkim automobilom.
28.06.2026
10:45
Danas, u toku jutarnjih časova, nastradao je muškarac (65) u Blacu.
28.06.2026
10:15
Veliki požar izbio je u okolini Trebinja, a gašenje je trajalo i tokom cele prethodne noći.
28.06.2026
10:09
Poslanik Evropskog parlamenta iz Luksemburga Fernan Kartajzer izjavio je da stanje ruske ekonomije ne potvrđuje negativne prognoze koje su na Zapadu izricane posle uvođenja sankcija Moskvi.
28.06.2026
10:40
Britanska Ratna mornarica ponovo se našla u ozbiljnom problemu: prema pisanju UK Difens žurnala, Ujedinjeno Kraljevstvo trenutno nema nijednu višenamensku nuklearnu podmornicu na borbenom patroliranju.
28.06.2026
10:10
Pukovnik Glavne obaveštajne uprave Ministarstva odbrane Ukrajine Rustem Fahriev, koga ruske bezbednosne strukture dovode u vezu sa organizacijom pokušaja terorističkog napada na Krimu, likvidiran je 18. maja u Ukrajini
28.06.2026
09:40
Ruska vojska nastavlja juriš na Krasni Liman i, prema saopštenju Ministarstva odbrane Rusije, potiskuje Oružane snage Ukrajine sa juga i severozapada grada, uz napredovanje ka centralnim delovima.
28.06.2026
09:10
Miss Srbije otvorila 9. Filmski festival u Ravnom Selu, evo kako su meštani dočekali svoju princezu!
27.06.2026
14:39
Njegova ekselencija Jan Bondi, ambasador Češke Republike u Srbiji, prisustvovao projekciji i razgovoru sa autorima u okviru nove festivalske selekcije
27.06.2026
13:48
Fitnes influenserka Eda Elisa izbačena je iz aviona jer je na gejt došla u prekratkom šortsu, pa je na aerodromu nastao neviđeni skandal.
26.06.2026
14:06
Premijeru treće sezone hit serije "Kuća zmaja" u prva tri dana od emitovanja pogledalo je neverovatnih 21,5 miliona gledalaca širom sveta.
26.06.2026
13:50
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
26.06.2026
13:01
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
27.06.2026
23:20
Kremasti rižoto sa tikvicama i hrskavom slaninom pravo je letnje jelo koje se brzo priprema i osvaja bogatim domaćim ukusom.
27.06.2026
22:20
Visoke temperature mogu da pokvare i najbolje našminkano lice. Ipak, uz nekoliko jednostavnih trikova moguće je da šminka ostane sveža i postojana tokom celog dana.
27.06.2026
21:00
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
27.06.2026
20:20
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
27.06.2026
19:00
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
28.06.2026
08:09
Starleta Atina Ferari ekskluzivno za Informer je otkrila da uživa u vezi sa starijim, ali i sveže razvedenim pevačem.
28.06.2026
06:40
Sigurni smo da znate svaku reč pesme "Vidovdan", a kompozitor i tekstopisac Milutin Popović Zahar otkrio je kako je davne 1989. godine ona zapravo nastala.
28.06.2026
11:09
Na Ušću u Beogradu sinoć se održalo treće veče Music Week-a na kom je nastupala zanosna Teodora Popovska, koja je izazvala pažnju javnosti snimanjem sa Draganom Kojićem Kebom!
28.06.2026
10:27
Ponosni roditelji Maja i Alen Hadrović su na mrežama podelili prelepe kadrove sa svog imanja i pokazali kako njihovi naslednici provode vreli letnji dan.
28.06.2026
09:43
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.