• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

25.03.2020

07:29

OVO SU MESTA KOJE ČUVA VOJSKA SRBIJE! Aleksandar Vulin: Tu su da pomognu, podrže i preuzmu odgovornost!

Vesti

OVO SU MESTA KOJE ČUVA VOJSKA SRBIJE! Aleksandar Vulin: Tu su da pomognu, podrže i preuzmu odgovornost!

Podeli vest

Vojska Srbije, koja obezbeđuje sve značajnije zdravstvene centre, migrantske kampove, zatvorene i ugašene granične prelaze, uz to brine i o karantinima kao što je Morovič, a za sve to vreme je i u prostoru kopene bezbednosti prema KiM i čuva naše nebo, nijednu svoju sposobnost nije izgubila, čak je nije ni umanjila, izjavio je sinoć ministar odbrane Alekandar Vulin.

Kako je naveo, Vojska ni u ovoj situaciji kada se svi borimo protiv virusa korone ne prekoračuje svoja ovlašćenja i preuzima odgovornost tamo gde joj je to rečeno da uradi.

PRODUŽAVA SE ŠKOLSKA GODINA ZA STUDENTE - ispiti ne mogu biti održani na daljinu!

- Vojska je tu da podrži i pomogne, radimo ono što nam je rečeno. I vojna industrija se odmah prilagodila, Jumko sada proizvodi maske, Barič dezinfekciona sredstva, krevete proizvodi takođe vojna industrija - kazao je Vulin za B92.

Kako navodi, vojnicima nije lako, ali vojska se pravi za ovakve situacije.

Haos i panika u knjaževačkom lokalu zbog neslane šale! Ludak u prodavnici: Došao sam iz Italije, sve ću vas zaraziti!

- Teško je što se boriš protiv neprijatelja kojeg ne možeš da vidiš, ali nijedan vojnik nije rekao da ne može ili da neće - ističe ministar odbrane.

Navodi i da se građani u svim delovima zemlje raduju što vide vojsku, kao i da je to slučaj i sa onima u Raškoj oblasti.

Govoreći o saradnji policije i vojske, Vulin kaže da i inače dobro sarađuju, a kamoli u ovoj situaciji i dodaje da nema rivalstva.

(VIDEO) NINDŽA U AKCIJI NA STAROM SAJMIŠTU U BEOGRADU! Nekim građanima Srbije "nema pomoći"! POLICIJO, NAĐI OVU BUDALU!

Prema njegovim rečima, vojska će obezbeđivati i Sajam, koji će biti opremljen za prihvat lakših slučajeva zaraženih virusom korona, kao što rade i sa Gerentološkim centrom u Beogradu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set