NOĆNE MORE ZBOG ODLASKA NA MORE! Da li ćemo tokom leta ipak moći da putujemo - EVO ŠTA KAŽE STRUKA!
Podeli vest
Većina stručnjaka kaže da bismo za putovanje u inostranstvo ipak trebalo da sačekamo ranu jesen, što znači da bi to moglo da bude moguće u septembru ili oktobru
Neki su i pre izbijanja pandemije rezervisali letovanje za jul ili avgust, a oni koji nisu pitaju se da li će ovog leta uopšte moći da vide more. Ovom temom bavio se britanski "Ekspres" koji navodi da je veliki broj letnjih rezervacija već uveliko otkazan.
Spiskovi građana koji bi da se vrate u Srbiju iz inostranstva stalno se dopunjavaju. Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je za RTS da je urađeno sve da se reše urgentni slučajevi kada su državljani Srbije bili zaglavljeni na aerodromima i granicama u trenutku izbijanja pandemije.
12.04.2020
08:32
Asocijacija nezavisnih turističkih operatera iz Britanije navodi da bi ako budemo imali sreće nakon tri meseca trebalo da vidimo kako se stvari smiruju.
Foto: printscreen
Navode da je za početak najbolje putovati po svojoj zemlji i ne ići u inostranstvo. S time se slaže i naš epidemiolog Predrag Kon koji je rekao da ne zna koja bi to presija nekog naterala da posle ovake epidemije po svaku cenu ide na letovanje.
- Bolje biti svoj na svome, a to je moje lično mišljenje koje nije zasnovano ni na kakvoj epidemiologiji. Kada imate situaciju da postoji pretnja takve vrste i nađete se u stranoj zemlji, bolje je da budete kod kuće, ako se to već dešava u celom svetu - rekao je Kon na konferenciji za medije.
Većina stručnjaka kaže da bismo za putovanje u inostranstvo ipak trebalo da sačekamo ranu jesen, što znači da bi to moglo da bude moguće u septembru ili oktobru.
Zbog novonastale situacije u svetu verovatno će ove godine jesenje i zimske destinacije biti popunjenije nego ikada ukoliko se ljudima bude savetovalo preskakanje odlaska na more zbog njihove sigurnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
KOLIKO SAMO PITANJA DA LI CEMO ICI NA MORE, KAO DA SMO SE RODILI U MORU A SVI CEMO POMRETI AKO NE ODEMO.
KOLIKO NAS INACE IDE NA MORE?
KOLIKO STE UPOZNALI SRBIJU?
A zašto se uopšte postavlja takvo pitanje? Treba pojedinci a da se crta i opet ne bi shvatili.
Zaboravite na bilo kakva turistička deatinacije u ovoj godini. Pored svega što se dešava svuda u svetu, naša briga je, gde ćemo putovati na odmor i to je katastrofa ako nam to ne bude omogućeno.
Albert Ajnštajn je jednom prilikom rekao da kad je u pitanju svemir i granice istog, da za to nije u potpunosti siguran, ali da je siguran 100% da je ljudska glupost bezgranična.
Živela Srbija!
Blago njima kad sad o moru i turizmu misle. Kao da nemaju drugih, precih stvari. Pa idite na njive i pomozite obradu zemlje pa ce te se isuncati koliko hocete.
Spiskovi građana koji bi da se vrate u Srbiju iz inostranstva stalno se dopunjavaju. Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je za RTS da je urađeno sve da se reše urgentni slučajevi kada su državljani Srbije bili zaglavljeni na aerodromima i granicama u trenutku izbijanja pandemije.
Srbija se kreće ka sopstvenoj verziji Evromajdana i sve je teže nacrtati alternativne scenarije, a demonstracije bi u ovoj godini mogle postati brutalne.
Novi incident sa federalnom imigracionom službom izazvao je eksploziju nezadovoljstva u Mineapolisu, gde je agent američke službe ICE pucao u nogu migranta iz Venecuele tokom pokušaja hapšenja, nakon čega su izbili masovni protesti i sukobi sa policijom.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i najvišom temperaturom do 10 stepeni. Ujutru nas očekuje mraz, a tokom dana biće suvo i relativno toplo.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Mladić S.M. (26) koji je 9. januara mučio i maltretirao svoju poznanicu D.Š (32) brani se sa slobode, dok žrtva i dalje strahuje od ponovnog napada, iako je izrečena mera zabrane prilaska.
Povodom ponovljenog krivičnog postupka koji se vodi pred Višim sudom u Novom Sadu, po podignutoj Optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu protiv optuženog Slobodana Milutinovića Snajpera iz Novog Sada, zbog krivičnog dela otmica, učenjenog na štetu oštećene U. J, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su, na osnovu prikupljenih i izvedenih dokaza tužilaštva, na glavnom pretresu dokazni navodi podignute optužnice.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Suđenje Goranu Džoniću (60), pravosnažno osuđenom na doživotnu robiju, po tužbi Stojanke Đokić iz Moravca koja je pokrenula parnični postupak za naknadu štete zbog ubistva njenog sina Gorana (57), snaje Gordane (56) i unuke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca, odloženo je danas u Višem sudu u Nišu četvrti put zaredom. I ovoga puta razlog odlaganja bio je - veštak.
Naoružana i dobro obučena grupa priprema napad u Iranu, a mediji spekulišu o umešanosti Mosada i CIA, dok se na snimcima vidi kako kriju oružje ispod odeće i koriste satelitsku komunikaciju za koordinaciju akcije.
U noćnom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Rjazanjsku oblast povređene su dve osobe, potvrdio je guverner Pavel Malkov. Povređenima je ukazana ambulantna pomoć i, prema zvaničnim informacijama, nisu životno ugroženi.
Nemačka je pooštrila politiku prema ukrajinskim izbeglicama, ukidajući osnovnu socijalnu naknadu „burgergeld“ za one koji su u zemlju stigli posle 1. aprila 2025. godine.
Novi incident sa federalnom imigracionom službom izazvao je eksploziju nezadovoljstva u Mineapolisu, gde je agent američke službe ICE pucao u nogu migranta iz Venecuele tokom pokušaja hapšenja, nakon čega su izbili masovni protesti i sukobi sa policijom.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Španska vlada razmatra mogućnost da oduzme medalju za likovnu umetnost koju je pevač Hulio Iglesijas (83) dobio 2010. godine, nakon što su ga bivše zaposlene u njegovom timu optužile za seksualno uznemiravanje.
Ajfon 4, star čak 15 godina, ponovo je u centru pažnje zahvaljujući retro fotografijama i talasu nostalgije. Njegova prepoznatljiva kamera, dizajn i pristupačna cena privlače mlađe generacije.
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar