UKIDANJE VANREDNOG STANJA SLEDEĆE NEDELJE?! Vučić: Ne bih isključio tu mogućnost! A EVO DA LI SE UKIDA I POLICIJSKI ČAS!
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u emisiji "Oko" na Javnom servisu gde je govorio o popuštanju mera i važnim pitanjima u doba epidemije koronavirusa
- Ne bih isključio mogućnost da ukinemo vanredno stanje tokom sledeće nedelje, ne znam koji tačno dan, a u tom slučaju neće biti ni policijskog časa više - rekao je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u emisiji "Oko" na Javnom servisu gde je govorio o aktuelnim temama, pre svega borbi države protiv koronavirusa, ukidanju vanrednog stanja i policijskom času za predstojeće praznike
29.04.2020
20:21
On je objasnio kada će se doneti odluka o izborima.
- Pre ukidanja vanrednog stanja, u ponedeljak ću razgovarati sa predstavnicima stranaka, onda ćemo videti da zaseda i Republička izborna komisija, a nakon toga ostaje još 38 dana, to je dovoljan period. Potpuno je izvesno da do 15. juna neće niko da se igra sa ovom situacijom, dakle, da li ćete da organizujete skup sa metar i po razmaka, možda, ali nećemo sigurno da punimo Arenu - naglasio je Vučić.
On dodaje da ne razume stav pojedinih političara da se ne dolazi u Skupštinu.
- Spreman sam da razgovaram sa svakim političkim protivnikom, mogu sutra već da dođu da pričamo - rekao je predsednik.
Ekskluzivna vest
Predsednik je saopštio i ekskluzivnu vest, a to je da je Srbija prvi kvartal završila sa rastom BDP.
- Iako je došla korona, bićemo u prve tri zemlje po stopi rasta u Evropi - rekao je Vučić.
- Ništa u svetu više neće biti isto, to mi je rekao i predsednik Makron u poslednjem razgovoru, pa čak i Angela Merkel. Iznenadićete se koliko ćemo napredovati, stizaćemo razvijene zemlje mnogo pre nego što mislite. Za nas će biti veliki problem april i maj, da bismo se digli, zato počinjemo da radimo punom parom, zato smo ostavili ljudima ovu subotu i nedelju da mogu da se pripreme za rad od ponedeljka. Moraće da bude brzo otvaranje granica. To ćemo da rešimo i brzim testovima - kaže predsednik Srbije.
Amnestija za određena lica
- Želim da se zahvalim svima koji su razumeli ovu borbu i koji su učestvovali u njoj, oni zaista jesu naši junaci, nadam se da ću imati tada ćemo razmišljati o Zakonu o amnestiji i pomilovanju za određena lica, mislim da je to mnogo važno - kaže Vučič.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u emisiji "Oko" na Javnom servisu gde je govorio o aktuelnim temama, pre svega borbi države protiv koronavirusa, ukidanju vanrednog stanja i policijskom času za predstojeće praznike
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Građani Srbije imaju još samo dva dana da pripreme dokumentaciju za legalizaciju nelegalnih objekata i pre svega, da se prijave na platformu Agencije za prostorno planiranje i urbanizam RGZ-a.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa predstavnicima Knez Petrola, Petrola, Naftahema, KB Eurorenta, odnosno malih privatnih benzinskih stanica o snabdevanju tržišta naftnim derivatima u uslovima sankcija Naftnoj industriji Srbije.
Ruski TV kanal Raša tudej zvanično je danas počeo sa emitovanjem programa za Indiju, a ceremoniji u Nju Delhiju prisustvovali su ruski predsednik Vladimir Putin i glavna urednica Raša tudej Margarita Simonjan.
Francuska ratna mornarica pucala je na više dronova koji su se pojavili iznad visokosigurnosnog vojnog kompleksa u Bretanji u kome se čuvaju nuklearne podmornice
Američki politički vrh nedeljama raspravlja o inicijativi predsednika SAD Donalda Trampa za ubrzanje pregovora o Ukrajini, ali nemački magazin Junge Welt tvrdi da u pozadini postoji mnogo veći razlog od političkog dogovora.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Netfliks je izašao kao pobednik u trci za preuzimanje Warner Bros. i HBO, objavivši dogovor koji bi mogao da ujedini dve velike striming sile sa jednim od najvažnijih studija u filmskoj i TV industriji. Ako se dogovor postigne, to bi značajno promenilo izgled Holivuda u trenutku kada je zabavna industrija već uzdrmana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar