• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

15.05.2020

13:34

BOŠKO JE MAHAO OVOM TUŽBOM U MEDIJIMA, A SAD JE STIGLA PRESUDA! Vesić: Sud je rekao da je dozvoljeno Obradovića nazvati fašistom! (FOTO)

Vesti

BOŠKO JE MAHAO OVOM TUŽBOM U MEDIJIMA, A SAD JE STIGLA PRESUDA! Vesić: Sud je rekao da je dozvoljeno Obradovića nazvati fašistom! (FOTO)

Podeli vest

Prvi osnovni sud u Beogradu odbacio je tužbu Boška Obradovića iz Čačka protiv mene kao neosnovanu, napisao je član Predsedništva Srpske napredne stranke Goran Vesić na svom Fejsbuk profilu

- To je ona tužba kojom je Obradović pretio u medijima. Tužio me je zato što sam ga javno nazvao “fašistom”. Tokom sudskog postupka priložio sam više stotina stranica dokaznog materijala u kome se dokazuje fašističko delovanje Boška Obradovića kao i njegove ideološke veze sa fašističkim pokretom Dimitrija Ljotića “Zbor” koji je bio saveznik Adolfa Hitlera.

Prvostepeni sud presudio je da je dozvoljeno Boška Obradovića nazivati fašistom.

To je normalno jer kako drugačije nazvati nekoga ko je u politički život uneo najstrašnije fašističke metode poput prebijanja novinara i političkih neistomišljenika, organizovanje falangi koje napadaju stanove njegovih političkih protivnika i ko javno hvali politički rad zlikovca čije su jedinice hapsile đake u Kragujevcu i vodili ih nacistima na streljanje - zaključuje Vesić.

 

 

Foto: Privatna arhiva

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Saopštenje Telekoma Srbija
Društvo

Saopštenje Telekoma Srbija

Obaveštavamo javnost da je došlo do krađe manjeg dela podataka iz naše korisničke baze, od strane za sada nepoznatih počinilaca.

17.03.2026

13:38

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set