OVO JE SAMO POČETAK, POSLE CRNE GORE, POČEĆE ZAHTEVI ZA OSNIVANJE PRAVOSLAVNE CRKVE KOSOVA, BiH... Vučić posle sastanka s patrijarhom uputio jezivo upozorenje!
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je posle sastanka sa patrijarhom Irinejem da najava stvaranja pravoslavne crkve Crnogoraca, samo početak...
Patrijarh Irinej je, posle sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, izjavio da je jasno da je plan Mila Ðukanovića da u Crnoj Gori više nema SPC, niti srpskog pravoslavnog naroda i apelovao na njega da promisli šta čini
20.05.2020
07:05 >> 08:41
- Ove se radi o nečemu teškom za srpski narod, neko pokušava da stvori novu crkvu u Crnoj Gori. Cilj je da za 10 godina nestane srpski narod tamo - rekao je Vučić i dodao:
- Volimo i poštujemo svoj srpski narod, insistiraćemo na jedinstvu, neko je pomislio da može da asimiluje srpski narod, nadam se da patrijarh Irinej nije u pravu kada govori o proterivanju srpskog naroda. Mi ćemo biti uz svoj narod, novih Oluja i proterivanja neće biti.
Foto: printscreen RTV Pink
- Srbija i Crna Gora moraju da budu najbliži. Ne postoji niko bliži Srbiji od Crne Gore. Ali ti ljudi moraju da razumeju da ne smeju da se mešaju u unutrašnje stvari Srbije i srpskog naroda. Mi Srbi samo tražimo da naš narod bude svoj na svome, oni su tamo vekovima, oni tamo nisu dovedeni.
- Ovo je samo početak, posle toga će uslediti stvaranje pravoslavne crkve na Kosovu, ili u Bosni i Hercegovini. Srpski narod se tokom ustaškog režima usprotivio svakom pokušaju stvaranja pravoslavne crkve koja nije srpska.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
perun
pre 5 godina
milo i milogorci su nekada bili najveci srbi... danas ne postoji neko ko vise mrzi srbe... plasim se da je to danas gradjanska srbija... za 10-20 godina sam siguran da nece biti vise srbi(ne znam kako ce se zvati) ali znam da ce najvise na svetu mrzeti srbe, i praviti paralelne institucije.. kada skapiraju da ih vecina srba nece ni posle 2 decenije.... ko zeli da se kladi na raspolaganju sam....
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra, u četvrtak 18. decembra, sa istaknutim ekonomistom i profesorom Univerziteta Kolumbija Džefrijem Saksom, potvrđeno je iz Predsedništva.
Patrijarh Irinej je, posle sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, izjavio da je jasno da je plan Mila Ðukanovića da u Crnoj Gori više nema SPC, niti srpskog pravoslavnog naroda i apelovao na njega da promisli šta čini
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Intenziviranje napada na Odesu nikako nije najava skorije operacije oslobađanja preostale glavne luke Banderovaca na Crnom moru, kaže veteran ruskih specijalnih snaga Aleksandar Arutjunov.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Narcisoidni partneri imaju potrebu za divljenjem, nedostatak empatije i koriste suptilne tehnike kontrole koje mogu dovesti do toga da počnete da sumnjate u svoj zdrav razum.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar