JERKOV POSLE SASLUŠANJA U POLICIJI: Danas sam čula zašto Lutovac hoće da idem u zatvor
Podeli vest
Potpredsednica Demokratske stranke Aleksandra Jerkov, saslušana je danas u policiji, zbog krivične prijave koju je protiv nje, zbog navodnog falsifikovanja potpisa, podneo predsednik stranke Zoran Lutovac
Potpredsednica Demokratske stranke Aleksandra Jerkov potvrdila je danas da je dobila poziv za saslušanje povodom krivične prijave koju je protiv nje zbog falsifikovanja podneo predsednik stranke Zoran Lutovac.
20.05.2020
16:53
Jerkov je za Tanjug rekla da je danas prvi put videla tu krivičnu prijavu, odnosno da joj je policija pročitala zbog čega predsednik stranke smatra da, kako kaže, treba da ide u zatvor i da krivično odgovara.
- Moj zaključak nakon svega jeste da se samo potvrđuje ono o čemu sam govorila prethodnih dana, a to je da je reč o političkim razlozima i da je to njegov način da izvrši pritisak, ne samo na mene, nego i na sve one članove Glavnog odbora koji su potpisali inicijativu, da prestanemo da govorimo o stvarima koje u DS nisu dobre, ali pre svega o njenoj politici - rekla je Jerkov.
Kako kaže, u policiji su je pitali pitali da li je odnela potpise trećine članova Glavnog odbora u centralu DS, što je, kaže, potvrdila, a zatim su je pitali na koji način su sakupljani potpisi što im je takođe objasnila.
- Rekla sam im i da sam kasnije iz medija saznala da su tri ili četiri člana naknadno povukla svoj potpis, ali i da su Statutarna komisija i Sekretarijat stranke utvrdili da i dalje postoji dovoljan broj potpisa da se zahtev za sazivanje sednice Glavnog odbora smatra validnim. Poziv smo poslali onim članovima koji se nalaze na zvaničnom spisku stranke i nikog van spiska nismo kontaktirali, niti tražili od njih da bilo šta potpišu - rekla je Jerkov.
Upitana da prokomentariše najavu potpredsednice DS Dragana Rakić da će DS angažovati i grafologa, Jerkov kaže da je to "vrlo neobično", jer je 130 članova Sekretarijatu stranke potvrdilo da su potpisali zahtev.
- Uprkos njihovoj izjavi da su potpisali zahtev za sazivanje sednice Glavnog odbora, oni i dalje žele da se igraju privatnih detektiva. Ne znam ni šta im je cilj, ni šta im je namera. To više nije jedna osoba koju proganjaju već 130 ljudi smatraju lažovima - rekla je Jerkov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednica Demokratske stranke Aleksandra Jerkov potvrdila je danas da je dobila poziv za saslušanje povodom krivične prijave koju je protiv nje zbog falsifikovanja podneo predsednik stranke Zoran Lutovac.
Ruska vojska u Ukrajini sve više primenjuje taktiku "mikrojedinica" koje čine dva do deset vojnika, a koje se infiltriraju kroz linije fronta i traže slabe tačke u ukrajinskoj odbrani.
Takmičarka Milica Ohman ispala je dan pred polufinale Exatlona, ostavivši snažan utisak na publiku, ali i na one koji su je pratili od samog početka takmičenja.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Posle hladnog jutra, tokom dana očekuje se pretežno sunčano vreme, ponegde uz prolaznu umerenu oblačnost, navodi se prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda. Temerature od minus 4 do 16 stepeni.
Ruskinja Anja (32), koja se pre četiri godine iz Rusije preselila u Srbiju sa mužem i mačkom, nedavno je kupila kuću u selu blizu Sombora za 20.000 evra, a sada planiraju i da je renoviraju.
Vaso R. (43) u utorak je prvostepenom presudom osuđen na dve godine i tri meseca zbog prebijanja Srpkinje Dejane Ć. (22) u kafiću u Beranama u kojem je ona radila. Kako se saznaje, Vaso ju je napao zbog sukoba koji je imao sa njenim tadašnjim poslodavcem Milivojem Mićom B.
Muškarac (40) lakše je povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se protekle noći dogodila na obilaznici oko Beograda kod Surčina, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Sindikat Ver.di danas je pokrenuo upozoravajuće štrajkove u javnom prevozu širom Nemačke, zbog čega su autobusi, tramvaji i vozovi ostali u depou, a putnici morali da potraže alternativni prevoz.
Nedavni satelitski snimci kineske kompanije Mizarvision pokazuju da je 11 američkih stelt borbenih aviona F-22 nedavno raspoređeno u vazduhoplovnoj bazi Ovda, na jugu Izraela, javlja CNN.
Ruska vojska u Ukrajini sve više primenjuje taktiku "mikrojedinica" koje čine dva do deset vojnika, a koje se infiltriraju kroz linije fronta i traže slabe tačke u ukrajinskoj odbrani.
Sergej Bidni, strelac 159. odvojene motorizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine koji se predao Rusima, ispričao je kako su narednik i saborci pobegli sa položaja čim su ruske snage započele napad.
Projekcijom filma "Orvel 2+2=5" sinoć je u MTS dvorani otvoreno osmo izdanje Međunarodnog festivala dokumentarnog filma "DOK #8", na kojem će biti prikazani filmovi "Mileva Ajnštajn", "Spavač: Izgubljeni Karavađo", "Pompeja: Ispod oblaka" i mnogi drugi.
U Specijalu o Katarini Velikoj na TV Informer gost je bio istoričar filma Božidar Zečević, koji je objasnio da Katarina Velika ima srpske krvi jer potiče iz grada koji se zvao Srbiste u kojem su živeli Lužički Srbi.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Ćevapi ne moraju biti napravljeni od mesa da bi ostali mekani, mirisni i bogatog ukusa. Verzija sa heljdom predstavlja laganiju i potpuno biljnu alternativu tradicionalnom specijalitetu, a pritom je zasitna i hranljiva.
Nova anketa otkrila je koje fantazije žene najradije vide u pornografskim i erotskim sadržajima, a rezultati pružaju zanimljiv uvid u njihove želje i interesovanja.
Smrznute lignje su dostupne tokom cele godine i praktične su, posebno u vreme posta. Ipak, mnogi ih izbegavaju jer često ispadnu tvrde, iako uz nekoliko jednostavnih trikova mogu biti hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra.
Supruga pilota podelila je jednostavan, ali genijalan trik za sve koji se muče sa pakovanjem ručnog prtljaga. Zahvaljujući njenom savetu, možete poneti i treću torbicu, a da pritom ne platite dodatnu naknadu niti doživite neprijatnosti na ukrcavanju.
Pevač Marko Gačić razveo se od supruge Goge, koju je varao sa njihovom koleginicom Ninom Vlajković, a sada se pojavila nova informacija o njegovom životu.
Influenserka Sofija Šašić, ćerka pevača Željka Šašića, iznenadila je pratioce objavama iz restorana, u kom je samo par stolova od nje sedeo najpoznatiji svetski model Fai Khadra, čiji Instagram profil prati više od dva miliona ljudi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar