(VIDEO) VUČIĆ O ZAHTEVU ZA ZABRANU PREDIZBORNOG SPOTA SNS: Samo sam se pitao šta će sad licemeri da nam nađu, ne valja im ni kad gradimo pruge, ni kad pravimo puteve, ni kad snimamo spotove...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je, posle obilaska radova na izgradnji brze pruge Beograd-Budimpešta, odgovarao i na pitanja novinara
Predsednik Vučić se pre svega zahvalio svim kineskim i srpskim radnicima, i napomenuo da će pruga Beograd-Stara Pazova gotova do kraja godine
- Zamolio bih sve da pogledaju kako ovo izgleda i da budu ponosni na svoju zemlju. Mnogo sam srećan što sam danas ovde, uzbuđenje nisam mogao da sakrijem prilikom obilaska. Ovo su revolucionarne stvar, koje se nama dešavaju. Do kraja godine će kompletna pruga Beograd-Stara Pazova biti gotova. Do septembra meseca će biti i pruga Beograd-Novi Sad za 30 minuta. Moram se zahvaliti kineskim partnerima. Ambasadorki Čen Bo moram posebno zahvaliti na ogromnom trudu, radu i strpljenju koji je uložila. Zahvaljujem se svim kineskim i srpskim radnicima koji su marljivo rade na ovim projekte - rekao je predsednik.
Foto: printscreen
Na pitanje novinara N1 da li je obilazak radova na pruzi Beograd - Budimpešta deo "funkcionerkse kampanje", predsednik Srbije je rekao:
- Uradili smo nešto što niko nikada pre nas nije uradio. Ja sam svoje aktivnosti maksimalno smanjio u ovom periodu, a vaše tumačenje svih dobrih stvari koje radim mnogo više govori o vama nego o meni - rekao je Vučić i dodao da je ponosan na rezultate koji su postiguniti u periodu od kada je on predsednik.
- Svom snagom sam se borio i grebao za bolju budućnost Srbije - doidao je Vučić.
Na pitanje kako će se Srbija izboriti s krizom, Vučić je odgovorio:
- Kriza je svuda u svetu, ali će Srbija izazi iz nje sa mnogo manjim oštećenjima na brodu nego bilo gde u Evropi, a za to treba zahvaliti isključivo građanima Srbije.
Upitan o zatevima za zabranu novog predizbornog spota SNS zbog navodne zloupotrebe dece, ppredsednik je rekao:
- Samo sam se pitao šta će da nađu. Ne čudim se, to u diktaturi kakvu oni priželjkuju tako ide. Ako nadležni organi odluče da zabrane spot, prihvatićemo odluku, ali ne zaboravite da su oni koji sada traže zabranu imali decu u svojim spotovima, imali su ih najmanje 50, i Đilas i Tadić. Mi imamo saglasnost roditelja, u spotu nema ružnih reči, ne znam šta im smeta. Ali, njima ustvari sve smeta, nikad im nije dobro. Ni kad gradimo pruge, ni kad pravimo puteve, ni kad snimamo spotove... Jedino da izađem sa saopštenjem da ljudi terba da glasaju za njih, možda bi im to bilo dovoljno - rekao je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas novoizgrađeni Jedinstveni dispečerski centar upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu i tom prilikom upozorio na izuzetno teško stanje na pojednim pružnim deonicama u Srbiji, posebno vijaduktima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas novoizgrađeni Jedinstveni dispečerski centar upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu i tom prilikom upozorio na izuzetno teško stanje na pojednim pružnim deonicama u Srbiji, posebno vijaduktima.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest muškarca koji tvrdi da godinama finansijski pomaže rodbini u Srbiji, ali da umesto zahvalnosti neprestano nailazi na nove zahteve, zamerke, ali i nezahvalnost, zbog čega želi da prekine svaki kontakt sa njima!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Francuska se suočava sa ekstremnim toplotnim talasom koji je doneo tropske temperature i paralisao zemlju, a vrućine su tolike da i ptice padaju u nesvest, o čemu svedoče dramatični snimci na mrežama.
Najmanje tri pripadnika paravojne jedinice Sind Rendžers ubijena su u subotu nakon što su teroristi napali objekat te snage u oblasti Gulistan-i-Džauhar u Karačiju, saopštio je pokrajinski policijski načelnik.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Beli hleb često je na lošem glasu kada je reč o zdravoj ishrani, ali stručnjaci tvrde da jednostavna promena u načinu pripreme može da utiče na to kako ga organizam vari.
Viktor Živojinović, sin pevačice Lepe Brene i bivšeg tenisera Bobe Živojinovića, privukao je pažnju pokazavši kako porodica uživa na svojoj luksuznoj jahti.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa pratiocima slike sa dečkom Milošem Stojanovićem Tigrom, a njeno izvajano telo je izazvalo buru pozitivnih komentara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.