KREMLJ SAOPŠTIO! Evo o čemu su razgovarali Vučić i Putin u četiri oka!
Podeli vest
Predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarali su o situaciji na Balkanu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
„Naravno, o situaciji na Balkanu se detaljno razgovaralo tokom kontakata Putina i Vučića. Stav Rusije je dobro poznat, jasno su ga formulisali ruski predsednik i ministar spoljnih poslova. Smatramo da svako rešenje treba da se zasniva na principima uvažavanja Republike Srbije, kao i da treba iznositi predloge i organizovati se uzimajući u obzir odgovarajuće rezolucije saveta bezbednosti UN“, rekao je Peskov, odgovarajući na pitanje da li je Putin rekao Vučiću da bi više voleo da se pregovori o rešavanju kosovskog pitanja vode uz pomoć EU, a ne na čelu sa SAD.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je na početku sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom zahvalio i izrazio veliko priznanje predsedniku Putinu za, kako je rekao, nedvosmislenu podršku kada je reč o životno važnim nacionalnim i državnim interesima Srbije, posebno kada je o teritorijalnoj celovitosti i suverenitetu
23.06.2020
18:18
Govoreći o tome da li učešće SAD u tom pitanju može biti od koristi, Peskov je rekao da je „najvažniji rezultat“.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je u dvodnevnoj poseti Moskvi, gde je na poziv ruskog predsednika Vladimira Putina prisustvovao Paradi pobede, održanoj 24. juna. Vučić se u Moskvi sastao i sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi kako Kijev nije u žurbi da okonča sukob u Ukrajini na miroljubiv način, javio je danas Rojters pozivajući se na rusku novinsku agenciju Interfaks.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas u Kremlju, tokom ceremonije prijema akreditiva novih ambasadora, da se međunarodna situacija pogoršava i da mir zahteva svakodnevnu izgradnju kroz saradnju država i poštovanje međunarodnih normi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je na početku sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom zahvalio i izrazio veliko priznanje predsedniku Putinu za, kako je rekao, nedvosmislenu podršku kada je reč o životno važnim nacionalnim i državnim interesima Srbije, posebno kada je o teritorijalnoj celovitosti i suverenitetu
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Saopšteno je da će pobednici 11. epizode Exatlona pored vile dobiti i nagradu u vidu telefonskog poziva u trajanju od 50. minuta, što je rasplakalo Milicu Ohman kojoj nedostaju deca.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
MOL Grupa potpisala je obavezujući okvirni sporazum (Heads of Agreement) sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini 56,15 odsto udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas na praznik Bogojavljenje arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Save na Vračaru i istakao da obeležavamo dan kada se Bog javio, na dan krštenja Isusa Hrista.
Tokom Bogojavljenja, jednog od najznačajnijih hrišćanskih praznika, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova bili su, kao i svake godine, uz građane, vodeći računa o bezbednosti učesnika tradicionalne manifestacije Plivanje za Časni krst.
Vasilije Gačević (23), jedan od osumnjičenih za ubistvo srpskog MMA borca Stefana Savića, danas je lišen slobode u Španiji nakon skoro dve godine bežanja od pravde.
Grenlandske vlasti neće dozvoliti Džefu Landriju, specijalnom izaslaniku američkog predsednika Donalda Trampa za Grenland, da prisustvuje tradicionalnoj trci psećih zaprega na ostrvu, prenosi Politico.
Češki premijer Andrej Babiš izjavio je da razume bezbednosne argumente američkog predsednika Donalda Trampa u vezi sa Grenlandom i naglasio potrebu za postizanjem međunarodnog dogovora oko budućnosti ostrva.
Na društvenim mrežama pojavio se viralni snimak žene koja zaranja u ledenu vodu u Jakutiji, jednom od najhladnijih regiona na svetu, gde temperature zimi često padaju daleko ispod –50°C.
Predsednik Albanije Bajram Begaj je, tokom razgovora sa predsednicom Moldavije Majom Sandu, rekao da Albanija podržava evropski put Moldavije i pozvao je tu državu na ponovno razmatranje priznanja tzv. Kosova.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Sahrana reditelja i učitelja glume Miroslava Mike Aleksića, koji je preminuo juče, biće održana u sredu 21. januara na Centralnom groblju u Beogradu u 13.30 sati.
Biljana Mašić, supruga preminulog Miroslava Mike Aleksića kaže da reditelj i profesor glume teško bolovao, da se borio do kraja iako se znalo da će ga bolest nadvladati.
Čuveni Mister Bin (Rouan Atkinson) i bivša porno zvezda Mia Kalifa su u vezi, makar po komentarima i statusima koji su preplavili internet i društvene mreže.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Iako na prvi pogled deluju gotovo isto, crveni i beli krompir razlikuju se po sastavu, ukusu i načinu pripreme, što može značajno da utiče na krajnji rezultat jela.
Pevačica Bojana Stamenov, nekadašnja predstavnica Srbije na "Evroviziji", već izvesno vreme ne živi u Beogradu. Ona ističe da je odluka o preseljenju bila logičan sled događaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar