NA KOJIM TEMELJIMA CRNA GORA ŽELI DA GRADI SVOJU KUĆU: NA ANTIFAŠISTIČKIM ILI NA SVETOSAVSKIM? JEDNO S DRUGIM NE IDE! Vulin: Koje vrednosti svetosavlja ugrožavaju crnogorsku nacijU?!
Podeli vest
Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin reagovao je na izjavu premijera Crne Gore Duška Markovića da su ''antifašizam i svetosavlje suprotstavljeni'' upitavši kako su Srbi, odrasli na svetosavlju, svuda gde su živeli, a posebno u Crnoj Gori, podigli antifašističke ustanke.
''Veliki vezir osmanskog carstva Sinan-paša naredio je da se na Vračaru spale mošti Svetog Save, predsednik Vlade Crne Gore, Duško Marković u Podgorici, rodnom mestu Stefana Nemanje, napisao je da su antifašizam i svetosavlje jedno drugom suprostavljeni'', naveo je juče Vulin reagujući na autorski tekst Markovića u podgoričkoj ''Pobjedi''.
Predsednik Vlade Crne Gore Duško Marković u autorskom tekstu u podgoričkoj „Pobjedi“ poistovetio je svetosavlje sa fašizmom, a to nije naišlo na bilo kakvu osudu vladajućih krugova
18.07.2020
08:18
Vulin dodaje da Marković, pošto je veći deo svog života proveo kao Srbin, sigurno može da odgovori koje su vrednosti svetosavlja suprotstavljene antifašizmu i koje vrednosti svetosavlja ugrožavaju crnogorsku ili bilo koju naciju.
''I kako je to Srpska pravoslavna crkva nametnuta u Crnoj Gori i kome? Onaj ko zna da otpeva ''Nad Kraljevom živa vatra seva'' mogao bi da nauči i Himnu Svetom Savi'', poručio je ministar Vulin.
Marković je u autorskom tekstu za ''Pobjedu'', povodom Dana državnosti Crne Gore 13. jula, napisao da u današnjoj Crnoj Gori ne može nijedna religijska organizacija presuđivati da li je neki zakon, donesen u demokratskoj proceduri u parlamentu - ustavan ili antiustavan.
''Ne radi se o tome da u Crnoj Gori bilo ko ugrožava pravoslavce, niti ispovedanje pravoslavne vere u bilo kom pravoslavnom hramu, niti pravni položaj bilo koje verske zajednice, pa ni SPC. Radi se o tome na kojim temeljima Crna Gora želi da gradi svoju kuću: na antifašističkim ili na svetosavskim? Jedno s drugim ne ide nikako'', napisao je Marković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Rade
pre 5 godina
Ništa od ovoga ne ide sa ustaštvom! To je problem ovih novih "crnogoraca"! Grade državu na temeljima ustaštva! Svi njihovi predci su bili Srbi iz Crne Gore, to jest Crnogorci! A i oni su do juče bili isto to, e sad oće da su oni neka viša rasa, više se nakrali para, sad više oni nisu "obični"! Nema ovo više veze sa Crnom Gorom, njima je samo OBRAZ CRN, ustaše veće od ustaša, to su oni, to je ova vlast u njihovoj lijepoj!
Predsednik Vlade Crne Gore Duško Marković u autorskom tekstu u podgoričkoj „Pobjedi“ poistovetio je svetosavlje sa fašizmom, a to nije naišlo na bilo kakvu osudu vladajućih krugova
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Moje poslednje jutro u Iraku počelo je prilično neslavno. Umesto alarma, budi me duboko, iritantno brundanje. Zvuk odlazi, pa se vraća, uporan i sve bliži. Trljam oči, provirujem iz šatora i imam šta da vidim - pored same moje glave prolazi traktor, vredno preoravajući livadu na kojoj sam zanoćio.
Zbog izvođenja radova na izgradnji kanalizacione mreže u ulici Cvetanova ćuprija (Zvezdara) - faza 7, u periodu od 26. februara do 09. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
Slovačka je spremna da preduzme "druge mere" protiv Ukrajine zbog odbijanja Kijeva da dozvoli prolaz ruske nafte kroz naftovod "Družba", izjavio je slovački premijer Robert Fico na sednici vlade.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Glumac Metju Mekonahi uveren je da je borba protiv veštačke inteligencije uzaludna i poručuje da je budućnost već stigla, ali da je ključno prilagoditi se.
Kada ponestane inspiracije za posnu poslasticu kojom ćete obradovati porodicu ili goste, ovaj recept može biti odlično rešenje jer odgovara gotovo svakom ukusu.
Za one koji žele mirnu mačku koja ne pravi haos po stanu niti budi u zoru, već spokojno leži pored vlasnika, Britanska kratkodlaka mačka predstavlja idealan izbor za tih i uravnotežen dom.
Iskusni ljubitelji baštovanstva dobro znaju da su kadifica i paradajz odličan tandem u povrtnjaku. Kada se posade jedno pored drugog, mogu pomoći u smanjenju pojave štetočina i to bez upotrebe hemijskih sredstava.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić govorio je o svom odnosu sa bivšom Aneli Ahmić, sa kojom ima ćerku Noru, ističući da je odlučio da promeni pristup i prestane sa vređanjem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar