SRBIJA ĆE BITI POUZDAN PARTNER POLJSKE! Vučić primio akreditivna pisma ambasadora Rafala Perla
Podeli vest
Novi ambasador Poljske u Srbiji Rafal Perl predao je akreditivna pisma predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, koji mu je poručio da će imati njegovu punu podršku, kako bi dve zemlje ojačale međusobne veze i otvorile nova područja za saradnju
Vučić je novom ambasadoru poželeo dobrodošlicu i uspešan ambasadorski mandat.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa prvim potpredsednikom Vlade i ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem sa kojim je razgovarao o predstojećim susretima u Vašingtonu i Briselu
19.08.2020
10:49
"Srbija će biti pouzdan partner Poljske kako bi dobre političke odnose pratila još bolja ekonomska i svaka druga saradnja", naglasio je predsednik Vučić, prenosi Služba za saradnju sa medijima.
Predsednik Vučić je zato zamolio ambasadora Perla da prenese njegov poziv predsedniku Poljske Dudi da poseti Srbiju.
Foto: Tanjug
Ambasador Perl se saglasio da bi poseta predsednika Dude bila dobar način da se podstakne saradnja, jer postoje velike, a neiskorišćene mogućnosti u mnogim oblastima.
Predsednik Vučić je zahvalio na podršci Poljske evropskom putu Srbije, kao i na pomoći tokom pandemije koronavirusa.
Ambasador Perl je rekao da će Poljska nastaviti da podržava evropsku perspektivu Srbije, istakavši takođe značaj saradnje Srbije sa Višegradskom grupom, kojoj Poljska trenutno predsedava.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srbija i Poljska imaju mnogo prostora da unaprede svoju saradnju na obostranu korist, a politicke volje. Nase dve drzave imaju inace odlicne odnose i ogromno medjusobno postovanje, to treba da koristimo i na medjunarodnom planu.
Mi kao zemlja ćemo uvek biti prijateljski nastrojeni i otvoreni prema svima koji žele da upoznaju našu divnu zemlju i mandat ambasadora provedu u njoj.
Nadam se i verujem da ce se dosadasnji podsticaji medjusobnim odnosima, politickoj i ekonomskoj saradnji, Poljske i Srbije, nastaviti isto jacinom, i to sa inicijativom obe zemlje.
Srbija je do sada pokazala da je mnogima pouzdan partner, pa ni Poljska neće biti izuzetak. Saradnja Srbije i Poljske će svakako na obostrano zadovoljstvo i u interesu obe države.
Zahvaljujući Aleksandru Vučiću Srbija će biti siguran partner. Srbija se danas cela razvija i gradi. Srbija danas ima redsednika kojem je stalo do interesa naroda i države.
Srbija ima dobru okrenutost ka zemljama koje podrzavaju naše stavove i koje žele proširenje saradnje.Poljska je zemlja od koje ima mnogo čega korisnog da se usvoji.
Naša država i Poljska imaju mnogo prostora da unaprede svoju saradnju na obostranu korist. Naše dve države imaju inače odlične odnose i ogromno medjusobno poštovanje, to treba da koristimo i na medjunarodnom planu.
Poljska je primer drzave koja se poslednju deceniju uzdigla iz silnih problema ostalih iz doba komunizma. Ekonomiju i turizam podigla na visoki nivo i naravno da je u svakom slučaju za nas veliki plus da sa njima odrzavamo dobre odnose i medjusobno saradjujemo i poslujemo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa prvim potpredsednikom Vlade i ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem sa kojim je razgovarao o predstojećim susretima u Vašingtonu i Briselu
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Tridesetšestogodišnji muškarac preminuo je nakon što je brutalno pretučen tokom masovne tuče u kojoj je učestvovalo više od 20 osoba, u noći između srede i četvrtka, u rumunskom gradu Blaželu, saopštilo je Tužilaštvo pri Tribunalu u Sibiju.
Na savremenom bojištu u Ukrajini, na kojem sve više dominiraju bespilotne letelice i izviđačko-napadni dronovi, sve češće se pojavljuju propagandni snimci čija je svrha psihološki pritisak i diskreditacija protivnika.
Osnivač kanala Telegram, Pavel Durov, oštro je kritikovao francuskog predsednika Emanuela Makrona, optuživši ga da Evropsku uniju gura u, kako je naveo, "digitalni gulag", preneli su danas francuski mediji.
Dvojica lopova opljačkala su prodavnicu 7-Eleven u severnom Teksasu na Badnje veče. Jedan od njih je bankomat zakačio za automobil, dok je drugi nagazio gas, što je dovelo do urušavanja unutrašnjosti prodavnice.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar