VAŽNA VEST! VAKCINA PROTIV KORONAVIRUSA ĆE SE PROIZVODITI I U SRBIJI?!
Podeli vest
Ove nedelje će srpska i ruska strana razmatrati mogućnost da se cepivo „sputnjik V“ pravi u Srbiji
Sastanak predstavnika Rusije sa srpskim rukovodstvom - na kojem će glavna tema biti vakcina protiv koronavirusa „sputnjik V“ - mogao bi da se održi već ove nedelje! Na sastanku će biti razmatrana mogućnost da se pomenuto cepivo proizvodi i u Srbiji, o čemu je govorio ruski ambasador Aleksandar Bocan-Harčenko.
Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Bocan-Harčenko naglasio je da zvanična Moskva ne priznaje Kosovo, koje je, kako ocenjuje, kvazidržava
23.08.2020
19:34
Konsultacije sa strukom
- Postoji velika mogućnost da se vakcina proizvodi u Srbiji. Rusija je otvorena za tu mogućnost, ali će se na sastanku dve strane o tome detaljno razgovarati. Za takav posao su potrebni i određeni preduslovi, kapaciteti, stručnjaci... Ali kako sada stvari stoje, postoje velike šanse da se naša država, pre svega „Torlak“, uključi u taj posao. Svakako, konačnu reč daće državni vrh, uz konsultaciju sa medicinskim stručnjacima - priča izbor Kurira.
Foto: instagram/buducnostsrbijeav
Delotvorna i bezbedna
Bocan-Harčenko je, podsetimo, u razgovoru za Kurir rekao da će ruska strana na tom sastanku izneti svoje stavove.
- Srpske institucije mogu da uspostave kontakt s Ruskim fondom direktnih investicija, koji je čelna institucija u ovom poslu, i na osnovu toga saznaćemo kada će i da li će to biti moguće. To je stvar stručnih razgovora. Svakako, takva saradnja u globalnom pitanju uklapala bi se u nivo i sveobuhvatnost naše saradnje - kazao je Bocan-Harčenko i dodao:
- Što se tiče prodaje i saradnje u proizvodnji vakcine, trenutno je interes pokazalo više od 20 zemalja. Za nas je prioritet da najpre zadovoljimo potrebe za vakcinom unutar Rusije. Ali isto tako smo spremni za aktivnu i brzu saradnju kad je u pitanju njena proizvodnja van Rusije. On je, takođe, istakao i da je vakcina protiv korone delotvorna, bezbedna i da deluje na dobar način.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
BEZ VAKCINE NE VALJA
pre 5 godina
Коначно нешто да има смисла, после свих оних форсирања непроверених догми о преносу од 1% при општем маскирању, што је имало за последицу заражавање и обољевање, као и умирање извесног броја оболелих. Систем карантина као у Кини, на Новом Зеланду, и у Вијетнаму, знатно би смањио број умрлих, јер је карантин проверен начин, а у сваком случају се покао неупоредиво делотворнијим, од непроверене догме о 1%.
Вакцина ће да рећи проблем, па ако може овде да се прави, тим боље. Тиме ће медицина каменог доба, заснована на прекривању лица, отићи ад акта.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Reč "mašala" koristi se gotovo u svakodnevnoj komunikaciji, ali ono što mnogi ne znaju jeste da pored toga što je izraz pohvale, često se koristi i da bi se izbegla nevolja ili urok.
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Mnogo puta smo čuli da je rat u Ukrajini veoma isplativ za zapadne korporacije. Takvi zaključci mogu se izvesti čak i jednostavno na osnovu činjenica o vlasništvu globalnih investitora nad poljoprivrednim zemljištem na teritoriji Ukrajine.
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar