Možete ga voleti ili mrzeti, ali morate priznati da je predsednik Aleksandar Vučić državnik i diplomata kakvog Srbija nije imala još od velikog Nikole Pašića. Nema tog đilasovsko-obradovićevskog hejtera, nema tog majčinog sina koji može da nađe bar jedan dokaz, bilo kakav argument da je Vučić za, evo već osam godina na vlasti, uradio bilo šta na štetu srpskih državnih i nacionalnih interesa. Naprotiv
Svojom mudrom politikom u maniru šahovskog velemajstora predsednik Srbije sve ove godine uspeva da brod naše kolektivne sudbine sprovede kroz sve silne belosvetske bure, scile i haridbe a da se nijednom nismo ni slupali ni nasukali. Još od prvog "kosovskog sastanka" u Briselu u oktobru 2012. godine, preko osporavanog Briselskog sporazuma za koji se ispostavilo da je najbolji i najčvršći garant srpskih interesa u južnoj pokrajini, do poslednje, ovonedeljne pobede u Beloj kući predsednik Vučić je uvek i na svakom mestu za svoj narod i državu izvukao najbolje i najviše što je u datom trenutku bilo moguće.
Čovek koji je Srbiju kao uvaženog partnera vratio na sve najvažnije svetske diplomatske pozornice, svojim za srpskog političara endemski retkim geostrateškim talentom uspeo je u onome što se mnogima, gotovo svima činilo apsolutno nemogućim - Beograd je danas saveznik i bliski prijatelj i sa Vašingtonom i sa Briselom, i sa Moskvom i sa Pekingom, ali i sa Parizom, Berlinom, Istanbulom, Jerusalimom, Tokiom, Nju Delhijem... Naše državne "akcije" danas u svetu vrede neuopredivo više nego bilo kada za vakta slobista i dosista. Srbija se konačno, pod Vučićem, u najvećem delu planete izborila za status pouzdanog partnera koji ne pravi, nego rešava probleme.
I upravo zato Vučića ovako i ovoliko mrze u regionu. Napadi na predsednika posledično su proporcionalni njegovim i našim, srpskim diplomatskim i ekonomskim uspesima. Samo je sreća što više niko ozbiljan u Evropi i svetu ne veruje u zvečeće laži koje gotovo svakodnevno dolaze iz Podgorice, Prištine, Zagreba, Sarajeva, Skoplja, baš kao što niko iole kredibilan više ne zarezuje ni propagandističke laži beogradske žute ološ-elite.
Elem, veličanstveni trijumf Vučićeve državne politike u Vašingtonu pretvoriće Srbiju u bogatiju državu. Imaćemo svi zajedno više investicija, više posla, više para. A to onda znači i više politike, pa i više opcija za rešavanje našeg najvećeg, kosovskog problema.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik TV Prva Crna Gora i osnivač portala Borbe, objavio je novu kolumnu s naslovom "Srbija između tri svetske sile: Što je Vučić jači u svetu, to je veća nervoza u regionu".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik TV Prva Crna Gora i osnivač portala Borbe, objavio je novu kolumnu s naslovom "Srbija između tri svetske sile: Što je Vučić jači u svetu, to je veća nervoza u regionu".
Pariz je poklekao pred smrtonosnim toplotnim talasom koji je izazvao nezamislivo stanje u mrtvačnicama. Sva mesta su popunjena, a tela se prevoze čak 80 kilometara od grada da bi tamo bila pokopana.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je crveni meteoalarm zbog visokog UV indeksa za danas i sutra, a u Novom Sadu je već izmereno čak 59,5 stepena.
Energetsko povezivanje ključno je za energetsku sigurnost Balkana i jugoistočne Evrope, jer samo dobro povezane zemlje mogu biti energetski bezbedne i otporne na energetske šokove i turbulencije, poručila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, koja je putem video linka učestvovala na ministarskom panelu regionalne konferencije „Energetski zaokret 2“ u Tuzli.
Dok Srbi strahuju od ujeda opasne ribe-zeća u Pefkohoriju, 15-godišnji Janis u Atini uspešno lovi ove štetočine i sa 158 ulova osvaja prvo mesto na takmičenju.
Tihomir Krstić (45), koji je bio u protvoru zbog sumnje da je 27. decembra, prošle godine na Novom Beogradu napao, izbo nožem I opljačkao S.C., preminuo je u Centralnom zatvoru.
Jednoipogodišnji dečak koji je 23. juna teško povređen u stravičnoj nesreći u Begaljici kod Grocke, kada ga je deda pregazio traktorom, nažalost preminuo je u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova.
Ormuski moreuz, kroz koji prolazi oko trećina svetskog izvoza nafte, ponovo se našao na ivici ozbiljne krize, a formalni povod je tumačenje člana 5 američko-iranskog memoranduma, ali je suština spora u potpuno različitom razumevanju prava na kontrolu plovidbe.
Portparolka Bele kuće Karolina Levit potvrdila je danas da će se u utorak, 30. juna u Dohi održati sastanak na visokom nivou o Iranu, ali i da će na njemu delegaciju SAD da predvode specijalni izaslanik Stiv Vitkof i Džared Kušner, dok će se paralelno voditi i tehnički razgovori.
Nakon pucnjave u Štadeu u Nemačkoj, u kojoj je ubijeno petoro ljudi, dve osobe su navodno pokušale da pobegnu automobilom, rekao je za nemački portal Focus.de čovek koji živi u blizini mesta pucnjave.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Kamen u bubregu postaje bolan kada se simptomi pojave. Dr Sarbjit Mohapatra deli znake upozorenja na koje treba obratiti pažnju, kao i preventivne korake koje treba slediti.
Luksuzni brend Luj Viton našao se na meti kritika nakon što je u Francuskoj, u okviru promotivne instalacije, postavljen veštački vodopad zbog potrošnje vode tokom perioda visokih temperatura i suše.
Mnoge poznate ličnosti svim silama se trude da sakriju svoj privatan život, a jedna od njih je i pevačica Džejla Ramović, koja je u tajnoj vezi s kolegom Jakovom Jozinovićem.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.