OPASNE NAMERE OVK TERORISTA! Moramo se ujediniti protiv Srbije! KURTI OTVORENO PRETI!
Podeli vest
Lider Pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti ocenio je povodom hapšenja bivših lidera OVK po optužnici Specijalnog suda u Hagu da Kosovo plaća cenu političkih grešaka, prenosi Ekonomija onlajn
- Taj sud je poseban, cenu političkih grešaka sada plaćamo. Sud, koji je nametnut državi sa 82 glasa, prihvaćen je i postao je sastavni deo Kosova. Sud je nepravedan i jednostran - rekao je Kurti na konferenciji za medije.
Levica je uvek kritikovala priznavanje kosovske secesije nakon NATO agresije na Jugoslaviju, što je bilo suprotno međunarodnom pravu
12.11.2020
09:49
Govoreći o optužnicama protiv lidera OVK, rekao je da postoje dva elementa, prenosi Kosovo onlajn.
Foto: AP PHOTO
Aljbin Kurti
- Tužilaštvo greši kada tvrdi da je unutar OVK postojala zločinačka grupa. Nije bilo paralelne kriminalne strukture, tvrdnje o udruženom zločinačkom poduhvatu unutar OVK nisu tačne - rekao je Kurti.
Prema njegovim rečima, u Hagu nisu optuženi samo pojedinci i vlada treba da im pomogne u odbrani.
- Svako ima svoje advokate, ali takođe im je potrebna zaštita države. Vlada bi trebalo da se angažuje u njihovoj odbrani. U ovom trenutku Kosovo nema vladu koja to može učiniti. Ovo je samo manjinska vlada - rekao je Kurti.
Istakao je da jedinstva ne može biti bez legimiteta i da izbore treba održati što pre. Naglasio je da nije bilo sastanaka u vezi sa pitanjem predsedničkih izbora.
Samoopredeljenje ima poslaničku grupu od 31 poslanika, što je nedovoljno da izglasaju nove izbore svrgavanjem ove vlade, rekao je Kurti, prenosi Koha.
- Moramo se ujediniti za oslobodilački rat, ali i protiv Srbije. Stoga pozivam premijera Albanije da, kako je odobrila Skupština Kosova, rezoluciju donese i Albanija - dodao je Kurti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Smeta vam grb HOS-a, pa vam smeta i grb UČK, pa vam smeta i grba Armije BiH...a uvek vas je divno čuti kako kuakte i kmečite kad god ih ih vidite i nemojte prestati dok ste živi ma i decu naučite da tako kmeče.
А шо,брате србине,коментар ниси писао на ,,хрватском језику''?Ниси јер тај језик НЕ ПОСТОЈИ!Јасно је дошао одговор од Светског института за језике (Немачка) ДА СЕ У ХРВАТСКОЈ ГОВОРИ СРПСКИМ ЈЕЗИКОМ! Тражено је да се хрватски језик призна као САМОСТАЛАН? ... ПС.Да би језик био самосталан мора да има 40% својих речи што ,,хрватски'' нема.Довољно је гледати хрватске ТВ канале !
Ambasador Islamske Republike Iran u Srbiji, Njegova ekselencija Mohamad Sadek Fazli, govorio je ekskluzivno za Informer o sukobu Teherana i Vašingtona.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Na rafovima prodavnica u Srbiji nalazi se proizvod čiji naziv nije ni približan sastavu. Naime, proizvođač "Dukat" potrošačima proizvod prdstavlja kao "mango&kurkuma", tok tih sastojaka zajedno ima svega 12 odsto.
Pero Milovanović (pravo ime ostaje anonimno), neženja iz Priboja, odlučio je da mladu kupi u Albaniji, ali nakon što mu se nije dopala, ostao je bez žene i novca!
Dok bukti rat na Bliskom istoku i letovi se masovno otkazuju, Vlada Srbije i "Er Srbija" uspešno vraćaju svoje državljane kući, a da je to oduvek bio slučaj dokaz je i video na kome devojka hvali našu aviokompaniju za vreme kolapsa oko novogodišnjih i božićnih praznika.
Ambasada Srbije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima saopštila je danas da je vazdušni prostor u UAE delimično otvoren i da se organizuje ograničen broj odlaznih letova.
U periodu od 9. do 15. marta biće sprovedena međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja, usmerena na otkrivanje prekršaja nekorišćenja sigurnosnog pojasa i nepropisnog prevoženja dece u vozilu.
Policija u Sremskoj Mitrovici podneće krivičnu prijavu protiv B.V. (55), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo nedozvoljeno skladištenje robe.
Osnovno javno tužilaštvo u Pančevu podnelo Osnovnom sudu u Pančevu optužni predlog protiv M.S. (33) iz Požarevca, zbog postojanja opravdane sumnje da je izvršio krivično delo Proganjanje.
Policija u Arašnelovcu uhapsila je G.P. (50) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivična dela nedozvonjen promet akciznih proizvoda i nedozvoljeno skladištenje robe.
Carinski službenici su 3. marta 2026. godine na graničnom prelazu "Gradina", u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja garderobe vredne preko pola miliona dinara.
U Višem sudu u Zrenjaninu za 24. mart zakazano je pripremno ročište pred početak suđenja F.L. (32) i F.K. (50), optuženih da su 22. juna prošle godine u Bečeju ubili H.I., nevenčanog supruga osumnjičene F.K., saopšteno je iz Višeg javnog tužilaštva u Zrenjaninu.
Iran je dronovima napao kampove iranskih kurdskih opozicionih grupa u oblasti Sulejmanije na severu Iraka, javljaju međunarodni mediji i lokalni bezbednosni izvori.
Ambasador Islamske Republike Iran u Srbiji, Njegova ekselencija Mohamad Sadek Fazli, govorio je ekskluzivno za Informer o sukobu Teherana i Vašingtona.
U planinskom predelu severne Jermenije, između dva grebena na oko 1.800 metara nadmorske visine, smešteno je selo Fioletovo mesto koje deluje kao da je ostalo izvan savremenog sveta.
Pevačica Teodora Džehverović govorila je o strahu koji je zavladao nakon napada u Dubaiju, gde žive njeni najbliži - brat Sava i snajka Adriana sa ćerkom.
Jelena bin Drai, jedna od najbogatijih Srpkinja, izazvala je zabrinutost na društvenim mrežama jer se nije oglasila otkako je na Bliskom istoku počeo rat.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar