• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug / Informer

06.01.2021

13:17

SNS OBELEŽILA BADNJI DAN! Glišić u prostorije stranke uneo badnjak, evo ko je našao novčić u česnici!

Vesti

SNS OBELEŽILA BADNJI DAN! Glišić u prostorije stranke uneo badnjak, evo ko je našao novčić u česnici!

Srpska napredna stranka obeležila je danas Badnji dan tradicionalnim unošenjem i osveštavanjem badnjaka u sedištu naprednjaka u Beogradu

Badnjak je u prostorije stranke uneo predsednik Izvršnog odbora Darko Glišić, a praznik je obeležen molitvom, paljenjem sveće i lomljenjem česnice.

Česnicu su "lomili" stranački funkcioneri i ministri u vladi Siniša Mali, Branislav Nedmović, Marija Obradović i Nikola Selaković, koji je izvukao novčić iz česnice.

Foto: SNS

Darko Glišić i Nikola Selaković

Predsednik Izvršnog odbora Darko Glišić koji je rekao da je godina iza nas jedna od najtežih koju svet pamti.

- To je bila godina velikih izaziva u kojima je svoj deo tereta u borbi za zdravlje ljudi podnela i naša država koja je pokazala da je država sazdana na čvrstim temeljima koja je sigurna kuća za sve njene građane i one koji prođu kroz nju, da ima odgovornog domaćina koji brine o svojoj kući, trudi se, bori i iznalazi načine i rešenja da prebrodimo ovaj težak period - rekao je Glišić.

Zahvalio je svim lekarima, istinskim herojima koji, dodao je, poslednjih deset meseci vode bespoštednu borbu i zaslužuju da im se u svakoj prilici i na svakom mestu oda veliko priznanje.

Foto: SNS

Glišić je zahvalio i državnom rukovodstvu na čelu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na tome što su, istakao je, stvorili uslove da Srbija danas može da bude država koja pobeđuje, koja će da se bori i ostvaruje rezultate i ima jasan plan ispred sebe da čuva svoj mir, stabilnost i ekonomski jača iako su teške okolnosti u čitavom svetu.

- U godini ispred nas prva i osnovna želja je zdravlje ljudi i da lekari imaju što manje posla, a da mi nastavimo dalje da pobeđujemo, otvaramo škole, bolnice, gradimo auto-puteve, javne objekte koji znače bolji život građana...da se Srbija razvija i bude stabilna i sigurna. Siguran sam da ćemo to u zajedničkoj borbi i uspeti - istakao je Glišić.

Svima je poželeo da praznik proslave u miru, zdravlju i sreći, uz tradicionalni pozdrav "Hristos se rodi".

Foto: SNS

Svečanosti su prisustvovali i zamenik gradonačelnika Goran Vesić, zatim Zoran Ðorđević, Goran Knežević, Vladimir Ðukanović ...

Među gostima bio je i ministar unutrašnjih poslova i lider Pokreta socijalista Aleksandar Vulin.

Foto: SNS

Badnji dan je obeležen uz poštovanje epidemioloških mera, svi prisutni nosili su maske, a zbog epidemiološke situacije svečasnosti je prisustvovao manji broj gostiju nego ranijih godina.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set