VELIKE SILE ZAINTERESOVANE ZA PROMENE! Amerika stiska Mila da potpiše 'zakon o SPC'?!
Podeli vest
Pet najmoćnijih svetskih država pritiska crnogorskog predsednika Mila Đukanovića da potpiše izmenjeni 'zakon o slobodi veroispovesti', koji je prethodno vratio parlamentu na ponovnu raspravu
Zemlje Kvinte (SAD, Nemačka, Francuska, Italija i Velika Britanija), uz učešće šefice Delegacije Evropske komisije, razgovarali su sa crnogorskim šefom diplomatije Đorđem Radulovićem o usvojenim promenama u spornom zakonu, koje je nova parlamentarna većina usvojila na Skupštini 29. decembra. Kako pišu crnogorski mediji, sastanak je održan u utorak u sali Direktorata za NATO, a prisustvovali su mu, osim pomenutih, i šef Radulovićevog kabineta Đorđe Janković.
Predsednik Crne Gore Milo Ðukanović prihvatio je poziv premijera Zdravka Krivokapića za sutrašnji sastanak, potvrđeno je podgoričkim Vijestima iz kabineta Predsednika.
14.01.2021
14:38
Krivokapić pozvao Đukanovića na sastanak
Premijer Zdravko Krivokapić pozvao je na sastanak predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, potpredsednika Vlade Dritana Abazovića i predsednika Skupštine Aleksu Bečića.
Tema sastanka, kako pišu crnogorski mediji, trebalo bi da budu 'opstrukcije u kohabitaciji'. Sastanak se organizuje posle odluke Đukanovića da ne potpiše više zakona koje je nova vladajuća većina usvojila u Skupštini.
'Ambasadore Kvinte posebno su interesovale izmene zakona o slobodi veroispovesti', piše 'Pobjeda'.
Komentarišući ove navode, poslanik koalicije 'Za budućnost Crne Gore' Marko Kovačević kaže da se nada da novoizabrani šef crnogorske diplomatije neće slediti poteze prethodne vlasti.
- Ministarstvo spoljnih poslova je preuzelo na sebe mnogo zadataka. Videćemo koliko će naša spoljna politika ostati servilna, a koliko će se voditi u skladu sa našim interesima. U slučaju ambasadora Srbije videli smo da su interesi Crne Gore zanemareni, jer je ministar Radulović ostao pri rešenjima svog prethodnika. Nadamo se da će to uskoro da se promeni - zaključuje Kovačević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Aca
pre 4 godine
Vase je samo da budete na vlasti a kvinta ce svima govoriti sta da radite i kako!
Jadno
Predsednik Crne Gore Milo Ðukanović prihvatio je poziv premijera Zdravka Krivokapića za sutrašnji sastanak, potvrđeno je podgoričkim Vijestima iz kabineta Predsednika.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar