• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

28.01.2021

12:52

IZJALOVIO IM SE PLAN JER SE POJAVILA NEKA MALA SRBIJA! Vučić: Uzimali su i po 6 puta više vakcina nego što im je potrebno, ZA KUČIĆE I MAČIĆE! /Video/

Vesti

IZJALOVIO IM SE PLAN JER SE POJAVILA NEKA MALA SRBIJA! Vučić: Uzimali su i po 6 puta više vakcina nego što im je potrebno, ZA KUČIĆE I MAČIĆE! /Video/

Predsednik Aleksandar Vučić obraća se građanima Srbije nakon sastanka na kojem su predstavljeni rezultati analize stanja funkcionalnih i operativnih sposobnosti Vojske Srbije za 2020. godinu

 

 

 

Velika ulaganja u odbrambeni sistem

Vučić je rekao da je danas bio važan sastanak o operativnim sposobnostima i ispunjenim zadacima Vojske Srbije u 2020. godini.

- Radili smo dosta na unapređenju naše opreme. Ustanovili smo naše nedostatke i ove godine će biti veliko povećanje za vojnike, oficire i podoficire. Želimo da pripadnike Vojske Srbije zadržimo što duže u našim redovima.

- Jako važan satanak za nas i Vojsku Srbije. U ovoj godini ćemo akcenat držati na kupovinu bespilotnih letelica, takozvano elektronsko ratovanje. Koncentrisaćemo se i na ofanzivni i defanzivni deo Vojske. Želimo da sadržimo našu Vojsku tako da ćemo povećati njihova primanja. Analizirali smo sve strategije vezane za našu zemlju, koliko možemo da aktiviramo vojnika u roku od 24 sata, sve geopolitičke taktike vezane i za napad i za odbranu - rekao je predsednik.

- Mnogo truda, rada i energije je naša vojska uložila, naročito zbog pandemije korona virusa. Imali smo veliki broj ljudi koji su bili zaraženi, 19 pripadnika je izgubilo život zbog korone. Istovremeno radili smo mnogo toga na unapređenju borbene gotovosti, kupovini najsavremenijeg naoružanja i opreme - rekao je on.

Povećanje plata pripadnicima Vojske Srbije

- Rastu primanja u Srbiji i kada vojska to ne prati i ne ide ispred, to je jedan od naših najvećih problema. Naša vojska je faktor stabilnosti. Ove godine će biti velika uvećanja plata pripadnicima Vojske Srbije između 9,8 i 17,6 odsto - kazao je Vučić.

- Mi moramo da podignemo plate na 55 hiljada da bi vojnici ostali tu gde jesu. I kada zemlja ekonomski napreduje to je dobro ipak ljudi napuštaju vojsku kada nemaju dovoljne plate - rekao je Vučić.

- Primanja vojnika će biti oko 70 miliona evra. Popunićemo neke garnizone na teritoriji južnog Banata, želimo da popunimo kapacitete već ove godine. Zadovoljan sam moralom vojnika. Hvala svima koji ulažu trud - rekao je Vučić.

Foto: printscreen

Aleksandar Vučić i Nebojša Stefanović
O zgradi Generalštaba

- Voleo bih da što se tiče zgrade Generalštaba i svih zgrada u Nemanjinoj, da to bude elitni prostor u centru Beograda. Oni imaju dobre lokacije gde mogu da napprave nove zgrade za Ministarstva, da budu svi zajedno. Da imamo kompletan lanac komandovanja. Kada sam bio ministar odbrane i kada sam to predložio, linčovali ste me dva meseca. Dva meseca sam slušao kako ja hoću da srušim Sutjesku i Neretvu - rekao je Vučić.

 

Vakcine

Predsednik Srbije je rekao da imamo najbolji informacioni sistem u svetu i da svi koji su dobili vakcinu da će dobiti i revakcinu. Kako je objasnio najsigurnije je dobiti vakcinu i revakcinu i da se tako radi po pravilu službe i savetu struke.

- To što su neki hteli da sebe prvo vakcinišu iz bogatog sveta, a onda su u te čamce hteli da stavljaju i kučiće i mačiće, i eto pojavila se jedna mala zemlja Srbija koja se snašla, a kada ih vidim da po 6 puta više doza vakcina uzimaju nego što imaju stanovnika, tako su u mogućnosti. Mogu samo meni kožu da gule, a za narod će biti dovoljno doza. Moliću Kineze, moliću i neke druge, ali neću o tome danas. Imamo najbolji informacioni sistem ubedljivo, mi smo dobili savet lekara, daćemo po dve doze. Radićemo sve po pravilu službe, svi se moraju revakcinisati - rekao je Vučić.

Mi ćemo da se potrudimo da budemo u mogućnosti da nabavimo vakcine, poručio je Vučić i rekao da će Fajzerove vakcine stizati i da tu nema problema.

- Danas ćemo imati nove razgovore sa drugim proizvođačima i borićemo se. Mi imamo 6,5 miliona vakcina u ugovorima pa vi vidite, a ne možemo da je dobijemo. Radujem se kada uzmemo 10.000 od prijatelja, a ne smem da kažem ni od koga smo dobili. Mi smo juče preko 52.000 ljudi vakcinisali. U ovom trenutku je realna potreba da bi tri miliona ljudi došlo da se vakciniše - kazao je.

Predsednik Srbije je potvrdio da stiže još 40.000 doza vakcina (20+20).

- Stiže sutra 20 plus 20 ruskih vakcina Sputnjik V. Zašto kažem 20 plus 20, zato što druga doza nije ista kao prva. Mnogo je teška borba i danas popodne ćemo imati razgovore s drugim proizvođačima. Borićemo se za svaku vakcinu.

Predsednik je rekao da je Srbija prva u Evropi po stopi rasta. 

- Dok je ludi Vučić tu naše plate će rasti, to kažu radnici u firmama - rekao je Vučić.

Foto: printscreen

Aleksandar Vučić

 

- 6 i po miliona vakcina imamo u ugovorima. Radujem se kada uzmemo 10 hiljada od prijatelja, a ne smemo da kažemo od koga smo uzeli. Srećan sam kad uzmemo 40 hiljada, a potrbeno nam je 400 hiljada. Sad imati 750 hiljada ljudi na spisku, a potreba je da bi 3 miliona ljudi došlo da se vakciniše. Borićemo se za svaku vakcinu. Svi koji su vakcinisani, će dobiti i revakcinu! Mi se sa tim ne igramo! Od ponedeljka kreće i revakcinacija! - izjavio je Vučić.

O spomeniku Stefanu Nemanji

Spomenik Stefanu Nemanji sporan je za one koji bi želeli da Beograd, osim činjenice da je on uvek bio kosmopolitski grad, nikada ne bude srpski grad, odgovor je predsednika Aleksandar Vučić na pitanje zašto je sporan spomenik Stefanu Nemanji.

Vučić je istakao da je Stefan Nemanja sidro srpske državnosti, kao što je Sveti Sava, i u moralnom i u duhovnom, smislu krst naše duhovnosti.

- Mogu oni da rade šta hoće, narod je bio presrećan i načinom na koji smo to uradili i skromnošću kojom smo sve izveli, a istovremeno smo dobili jedan od najlepših spomenika u Evropi - rekao je Vučić novinarima, nakon sastanka sa predstavnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.

Spomenik Stefanu Nemanji sinoć je svečano otkriven na obnovljenom Savskom trgu u Beogradu.

PDP 

 Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da se država zbog novog paketa mera pomoći privredi i građanima neće dodatno zadužiti i da će javni dug ostati na niovu do 60 odsto BDP-a.

Upitan za kritike na račun novog paketa mera pomoći, budući da pojedini ekonomisti navode da će država time dodatno zadužiti građane, Vučić je rekao da je "najbolje kada ništa ne pomažete preduzećima, pa onda pitaju što niste pomogli, a kada pomažete narodu, kažu - zadužićete se".

Vučić je istakao da će se javni dug održati na nivou do 60 odsto BDP-a.



- Kako nisu tako povikali i zavrištali na Italiju sa 158 odsto duga u odnosu na BDP, ili Grčku sa 220 odsto, Francusku sa 115 odsto, Španiju 116, na Nemačku sa 88 odsto duga. Ili na Hrvatsku i Sloveniju sa 85 - 90 odsto ili Crnu Goru sa gotovo 100 odsto dug... Sve to pokazuje koliko je Srbija u neuoporedivo boljem stanju i sa najvišom stopom rasta - rekao je Vučić.

On je upitao da li bi neki želeli da država ne pomaže građanima.

- Ne razumem... Dajemo koliko možemo. Borimo se za to da živimo bolje, a ne da nas svaki dan napadate što narodu dajemo nešto. Šta hoćete, da narodu ne damo ništa - upitao je Vučić.

Konstatovao je da se građani već dovoljno muče što ne mogu slobodno da hodaju i da žive, sa bezbroj problema, da bi još država rekla da ne može da im pomogne.

- Ne zadužujemo budućnost naše dece - poručio je predsednik Srbije.

On je pojasnio da u relativnim brojkama javni dug ne raste, nego opada, a da je to jedino važno.

- Valjda ćete da zadržite stopu rasta, jaku ekonomiju, nećete da je uništite za godinu dana kada preuzmete vlast... - dodao je ironično.

Istakao je da se neko sedam godina borio i gradio da bi Srbija mogla da bude prva u Evropi po stopi rasta i imala najbolje javne finansije, pa danas u zemlji svi razmišljaju da li će i koliko da im rastu primanja, a niko ne misli o tome da će biti manje.

- Ništa u Srbiji nije ugroženo, osim zdravlja ljudi - zaključio je Vučić.

Foto: printscreen

Aleksandar Vučić

 

Podsetimo, Vučić je danas u 11 časova prisustvovao sastanku na kojem su predstavljeni rezultati analize stanja funkcionalnih i operativnih sposobnosti Vojske Srbije za 2020. godinu.

Predstavljanju rezultatag analize prirsustvovaće i ministar odbrane Nebojša Stefanović i načelnik Generalštaba general Milan Mojsilović, najavljeno je iz Ministarstva odbrane.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set